Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Poradnik do romansów w Kingdom Come, który pomoże Ci zdobyć serce Teresy. Dowiesz się tu, jak romansować z Teresą oraz znajdziesz solucję do zadania Teresy, Zaloty.

Na stronie znajdują się informacje jak uwieść Teresę w Kingdom Come: Deliverance. To jedna z kobiet, z którymi Henryk może w trakcie przechodzenia gry nawiązać romans. Jeśli zdołasz uwieść Teresę to dodatkowo nagrodzony zostaniesz osiągnięciem McKochaś. Uwaga - Doprowadzenie romansu z Teresą do "szczęśliwego finału" zablokuje ci dostęp do trofeum Prawiczek.

1 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Początkowe spotkania z Teresą

2 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Teresę po raz pierwszy możesz spotkać już na samym początku gry, a mianowicie podczas rozgrywania prologu (główne zadanie Niespodziewana wizyta). Kolejna okazja pojawia się po ataku Kumanów na Skalicę w głównym zadaniu Uciekaj!. Podczas ucieczki ze Skalicy dotrzesz do zamieszkiwanego przez Teresę gospodarstwa. Kilku Kumanów będzie tam próbowało ją zwgłacić i możesz je pomóc w opędzeniu się od napastników. Uwaga - Nawet jeśli nie pomożesz Teresie to nie przekreślisz swoich szans na romans z nią w dalszej części gry.
 2. Teresa ponownie pojawia się po ukończeniu głównego zadania Powrót do domu. Będzie wtedy odpowiedzialna za uratowanie Henryka i przetransportowanie ciężko rannego bohatera do Ratajów gdzie rozpocznie proces rekonwalescencji.

Jak rozpocząć zadanie z Teresą?

3 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Tytułowe Zaloty możesz rozpocząć z własnej inicjatywy lub zaczekać aż po upływie kilku dni od dotarcia do Ratajów quest romansu z Teresą automatycznie pojawi się w dzienniku bohatera.
 2. Spotkaj się z Teresą w gospodarstwie młynarza Peszka i zaproponuj wspólny spacer.
 3. Uwaga - Oprócz wybierania się z Teresą na kolejne randki możesz też przynosić jej prezenty, np. odnalezione wartościowe pierścienie i naszyjniki. Są to jednak opcjonalne kroki i nie musisz ich wykonywać żeby ostatecznie uwieść Teresę.

Pierwsza randka z Teresą

4 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. W zależności od pory dnia możesz od razu udać się na spacer z Teresą lub zostaniesz poproszony o spotkanie się z nią w godzinach przedpołudniowych (np. o 9-11 nad ranem).
 2. Możesz wybrać trasę spaceru, ale nie wpłynie to znacząco na przebieg randki. Po krótkiej przechadzce zaczniesz ścigać się z Teresą w drodze do miejsca odpoczynku. W trakcie rozmowy z Teresą możesz wybierać unikalne opcje dialogowe i największe szanse powodzenia mają te powiązane z perswazją (Retoryka).

Druga randka z Teresą

5 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Na możliwość wybrania się na kolejną randkę z Teresą musisz odczekać około 3 dni. Nie musisz powracać do Teresy i wypytywać się czy jest gotowy na randkę, bo quest zostanie w odpowiednim momencie automatycznie zaktualizowany.
 2. Tym razem Henryk i Teresa wybiorą się do lokalnej tawerny. Randka przerwana zostanie wraz z pojawieniem się pijanego zbira. Musisz przystąpić do walki na pięści i jeśli chcesz zaliczyć ją w "honorowy sposób" to nie wyjmuj z inwentarza broni białej. Warto dużo się poruszać i rozpoczynać serie ciosów uderzeniami powiązanymi z drugorzędnym atakiem.

Trzecia randka z Teresą / Jak uwieść Teresę?

6 - Teresa - zadanie Zaloty | Romanse w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Ponownie odczekaj kilka dni. Tym razem Teresa będzie chciała pobawić się w chowanego w stodole. Po przystąpieniu do zabawy możesz chować się skutecznie przed nią (pozostawaj w przykucniętej postaci i ustaw się obok jednej z beczek żeby móc ją okrążać) lub daj się odnaleźć Teresie. Po ukończonej grze w chowanego pomóż w Teresie w zebraniu przemoczonego prania.
 2. Po powrocie do stodoły Henryk prześpi się z Teresą i otrzymasz trofeum McKochaś za uwiedzenie kobiety.