Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak naprawić uszkodzoną broń i uszkodzony pancerz w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

W Kingdom Come: Deliverance wszystkie elementy wyposażenia bohatera podlegają stopniowemu zużyciu i musisz na to biężaco reagować. Uszkodzone bronie zadają mniejsze obrażenia, a uszkodzone fragmenty pancerza oferują gorsze zabezpieczenie przed atakami wrogów. Na naprawienie broni oraz pancerza powinieneś decydować się przed każdą większą wyprawą oraz przed przystąpieniem do każdego większego questu. Poniżej zestawiliśmy informacje, jak tego dokonać.

Cenna uwaga - Staraj się od samego początku gry rozwijać umiejętność Konserwacja, dzięki czemu łatwiej będzie ci naprawiać bronie i odblokujesz cenne perki powiązane z tym procesem. Konserwację możesz szybko awansować dzięki używaniu tanich broni na kamieniu szlifierskim oraz wykupywaniu lekcji u trenerów tej umiejętności (np. u płatnerza z Ratajów).

Naprawienie uszkodzonej broni w Kingdom Come

Bronie możesz naprawiać samemu dzięki docieraniu do kamieni szlifierskich, ale dotyczy to tylko tych, które są wyposażone w ostrza - Jak naprawić uszkodzoną broń i uszkodzony pancerz w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Bronie możesz naprawiać samemu dzięki docieraniu do kamieni szlifierskich, ale dotyczy to tylko tych, które są wyposażone w ostrza. Kamienie szlifierskie są w niemal każdej wiosce, zazwyczaj niedaleko miejsc gdzie pracują kowale. Zanim wejdziesz w interakcję z kamieniem szlifierskim koniecznie zapisz stan gry, bo mini-grę związaną z naprawianiem broni bardzo łatwo można źle rozegrać i w konsekwencji doprowadzić do dalszego pogorszenia jej stanu. Koniecznie zapoznaj się z samouczkiem z obsługi kamienia szlifierskiego. Oto przypomnienie najważniejszych rzeczy związanych z tą mini-grą:

  1. Najistotniejsze jest to żeby broń była zawsze trzymana pod odpowiednim kątem, dzięki czemu po rozpędzeniu kamienia jej dany fragment będzie mógł być należycie naostrzony. Prawidłowe ustawienie rozpoznasz po pojawianiu się iskier podczas ostrzenia broni, a nieprawidłowe po pojawianiu się czarnego dymu (szybko odsuń wtedy broń od kamienia szlifierskiego). Nie możesz liczyć na to, że dobrze dobrane ustawienie pozostanie już do końca mini-gry. Musisz je nieustannie korygować.
  2. Broń musisz naostrzyć na całej długości jej ostrza. Po naostrzeniu danego fragmentu przesuń broń w lewo lub w prawo żeby wznowić proces w innym miejscu.
  3. O poprawnym naostrzeniu broni dodatkowo informowany jesteś tym, że zaczyna połyskiwać. Możesz wtedy zakończyć mini-grę i sprawdzić statystyki broni w inwentarzu. Jeśli jej stan poprawił się (optymalnie do poziomu 100%) to wszystko przebiegło poprawnie, a jeśli jej jakość spadła to będzie to oznaczało, że zawaliłeś mini-grę. Rozważ wtedy załadowanie poprzedniego stanu gry i jej powtórzenie.

Bronie możesz też samodzielnie naprawiać polegając na zestawach naprawczych, które możesz kupować lub odnajdywać podczas przemierzania świata gry. Ostatnim rozwiązaniem jest opłacanie napraw broni u kowali. Osoby te odnajduje się w większości wiosek i w zależności od stopnia uszkodzeń oraz wartości samej broni naprawa może Cię kosztować od kilku do nawet kilkuset groszy.

Naprawienie uszkodzonego pancerza w Kingdom Come

1 - Jak naprawić uszkodzoną broń i uszkodzony pancerz w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Z naprawianiem elementów pancerza w Kingdom Come nie jest powiązana żadna mini-gra.
  2. Jeśli chcesz je naprawiać samemu to również możesz korzystać z zestawów naprawczych, przy czym ich zróżnicowanie jest większe i możesz je dzięki temu lepiej dopasować do umiejętności Henryka w temacie naprawiania przedmiotów oraz do rodzaju naprawy do wykonania (np. naprawienie butów lub zbroi płytowej).
  3. Alternatywnym rozwiązaniem jest odwiedzanie w świecie gry osób oferujących usługi w zakresie reperowania pancerzy.
  4. Zadbaj o to żeby udać się do prawidłowej osoby. Dla przykładu zbrojmistrz nie zdoła naprawić zwykłych butów, a z kolei szewc nie podejmie się usługi przywrócenia do pełni sprawności napierśnika.
  5. Naprawa może być bardzo kosztowna (nawet bardziej niż w przypadku broni), tak więc staraj się unikać poważnych obrażeń w trakcie walk oraz wydawać złoto na naprawę tylko tych elementów pancerza, z których regularnie korzystasz.