Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Gra Kingdom Come: Deliverance umożliwia kupowanie nowych koni i jest to doskonały sposób na podniesienie statytstyk wierzhowca na stałe towarzyszącego głównemu bohaterowi. Statystyki konia możesz też jednak zwiększać na inne sposoby, a mianowicie dzięki rozwijaniu umiejętności Jeździectwo, odblokowywaniu powiązanych z nią perków oraz pozyskiwaniu zbroi i innych elementów ekwipunku zarezerwowanych dla konia. Niniejszy rozdział zawiera więcej informacji na ten ostatni temat.

Gdzie zdobywać nowe wyposażenie dla konia w Kingdom Come?

Nowy elementy wyposażenia dla konia możesz kupować od wybranych handlarzy ze świata gry - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Nowy elementy wyposażenia dla konia możesz kupować od wybranych handlarzy ze świata gry. Najlepiej jest w tym celu odwiedzić dowolną stadninę - znajdują się one w Neuhof, Użycach oraz Merchojedach. Cztery główne kategorie przedmiotów dla konia to:

 1. Okrycie - Zakupione czapraki mają przede wszystkim charakter wizerunkowy, ale w minimalnym stopniu zwiększają też obronę przed atakami. Są one dosyć tanie u handlarzy i kosztują średnio 30-80 groszy.
 2. Uzda - Gwarantują one lepszą kontrolę nad koniem. Wysokiej jakości uzda może niestety sporo kosztować.
 3. Siodło - Różnią się one między sobą przede wszystkim pojemnością, czyli tym ile przedmiotów można "upakować" w inwentarzu konia. Zainwestuj w lepsze siodło jeśli masz zamiar na bieżąco przenosić wszystkie zdobyte łupy do inwentarza wierzchowca. Dobre siodło może kosztować kilkaset groszy.
 4. Podkowy - Dzięki wyższej jakości podkowom posiadany wierzchowiec potrafi jeszcze szybciej galopować. Niestety nawet podkowy o nieco niższej jakosci są stosunkowo drogie, a na te najlepsze będziesz mógł pozwolić sobie dopiero gdy uzbierasz dużo złota.

Uwaga - Wszystkie zakupione elementy wyposażenia konia najpierw przenieś do jego inwentarza i dopiero wtedy otwórz okno z podglądem posiadanego konia żeby umieścić je w aktywnych slotach.

Gdzie znaleźć zbroję na głowę dla konia w Kingdom Come?

1 - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Oprócz wymienionych wyżej głównych elementów wyposażenia konia możesz także zadbać o pozyskanie dla niego elementów zbroi.
 2. Zbroi do umieszczenia w slocie "Ochrona głowy" nie odnajduje się w ofercie żadnego z handlarzy w grze.
 3. Możesz na szczęście zająć się jej odnalezieniem w wyniku eksploracji świata gry i oznacza to, że pozyskasz ją dzięki temu za darmo.
 4. Na poszukiwania zbroi wyrusz do zaznaczonej na powyższym obrazku lokacji. Jest to mały klif sąsiadujący z lasem oraz ze wsią Ledeczko znajdującą się w centralnej części mapy świata.
2 - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Zbroja dla konia znajduje się w gnieździe, które początkowo wydaje się być zupełnie niedostępne.
 2. Gniazdo to możesz łatwo spostrzec docierając do skarbu od północnej strony i zatrzymując się przy krawędzi klifu - pokazuje je dołączony obrazek.
3 - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Do gniazda możesz dotrzeć na dwa główne sposoby. Pierwsza metoda jest mniej ryzykowna, ale bardziej problematyczna i zakłada rozpoczęcie wspinaczki w pobliżu ścieżki biegnącej wzdłuż rzeki.
 2. Druga metoda jest bardziej ryzykowna, ale o wiele szybsza i zakłada OSTROŻNE zeskakiwanie na niższe skalne półki.
 3. W tym przypadku rozpocznij bardziej na zachód (przykładowe miejsce na obrazku) i zanim wykonasz pierwszy ZESKOK koniecznie zużyj Zbawiennego Sznapsa na zapisanie stanu gry.
4 - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Niezależnie od wybranej ścieżki dotrzesz do pokazanego na obrazku dużego gniazda z martwym koniem - Jak zdobyć zbroję dla konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Niezależnie od wybranej ścieżki dotrzesz do pokazanego na obrazku dużego gniazda z martwym koniem. Przeszukaj zwłoki konia żeby zdobyć zbroję na głowę konia (Chanfron and criniere). Oprócz tego w gnieździe odnajdziesz trochę groszy oraz wysokiej jakości uzdę dla konia.