Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Chłodne ostrze, gorąca krew | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Chłodne ostrze, gorąca krew oraz Rodzinne wartości to tytuły dwóch zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. W ramach zaliczania tych questów konieczne okaże się rozprawienie z wrogimi posiłkami zmierzającymi w stronę Talmberku oraz obronienie trebusza przed przeciwnikami planującymi jego zniszczenie. Na szczęście Henrykowi we wszystkich walkach będą towarzyszyli sojusznicy. Pewnym urozmaiceniem drugiego spośród opisywanych na tej stronie questów jest możliwość przesłuchania zatrzymanego Eryka.

Chłodne ostrza, gorąca krew

Zadanie to rozpocznie się po tym jak w głównym queście Oblężenie przyczynisz się do skonstruowania trebusza (zrekrutowanie Konrada Kyesera w ramach odrębnego zadania Rakietowiec) - Chłodne ostrze, gorąca krew | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Zadanie to rozpocznie się po tym jak w głównym queście Oblężenie przyczynisz się do skonstruowania trebusza (zrekrutowanie Konrada Kyesera w ramach odrębnego zadania Rakietowiec). Quest rozpoczyna się od liniowej rozmowy z Panem Dziwiszem. Upewnij się, że jesteś przygotowany do bitwy (bohater jest wyleczony i nie ma sprzętu w bardzo złym stanie) i wyrusz do miejsca planowanej zasadzki na północny-zachód od obozu.

Po obejrzeniu nowego filmu i otrzymaniu rozkazu do obrony rozpoczną się walki. Bitwa ta ma bardzo podobne założenia do wielu poprzednich. Najlepiej jest szukać okazji do atakowania tych przeciwników, którzy walczą aktualnie z sojusznikami Henryka. Zaskakuj tych wrogów atakami od flanki lub od tyłu. Jeśli nagle znajdziesz się w "centrum zainteresowania" jakiegoś wroga to najlepiej mu uciec. Są bardzo małe szanse, że zacznie ścigać Henryka. Zamiast tego powinien wznowić atakowanie innych postaci.

Uwaga - Jeśli chcesz ukończyć grę bez zabijania innych osób (na potrzeby trofeum Pełen łaski) to albo w ogóle nie angażuj się w walki albo atakuj przeciwników samymi pięściami, dzięki czemu w najgorszym razie zostaną pozbawieni przytomności.

Po wygraniu pierwszej bitwy przejdź do miejsca, w którym należy pomóc Hanuszowi i jego ludziom. Taktyka walki nie zmienia się w tej lokacji - szukaj łatwych ofiar lub nie angażuj się w żadne potyczki.

Rodzinne wartości

Gra tuż po rozpoczęciu nowego questu przydzieli ci cel otyczący obrony trebusza, którego wrogie wojska chcą zniszczyć - Chłodne ostrze, gorąca krew | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Gra tuż po rozpoczęciu nowego questu przydzieli ci cel otyczący obrony trebusza, którego wrogie wojska chcą zniszczyć. Wyrusz w stronę obozowiska na wzgórzu. Najlepiej podróżować w towarzystwie sojuszników, dzięki czemu na wypadek napotkania wrogich sił Henryk nie znajdzie się w dużym niebezpieczeństwie. Po dotarciu w pobliże trebusza pomóż sojusznikom w pozbyciu się wrogów lub zaczekaj w bezpiecznym miejscu na zakończenie walk. Za przetrwanie bitwy otrzymasz 575 groszy.

Możesz wykorzystać okazję do tego żeby odnowić siły i naprawić elementy wyposażenia - Chłodne ostrze, gorąca krew | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Możesz wykorzystać okazję do tego żeby odnowić siły i naprawić elementy wyposażenia. Po zakończeniu przygotowań wejdź do oznaczonego namiotu. Pojawia się tu okazja do przesłuchania zatrzymanego Eryka. Warto się postarać w tym przesłuchaniu, bo możesz tu odblokować osiągnięcie Freud. Jest ono przyznawane jeśli poprawnie zaliczysz cztery próby skorzystania z opcji dialogowych dotyczących perswazji (pytania te są zaznaczone na powyższym obrazku). Będą one pomyślne tylko jeśli Henryk ma co najmniej 13 punktów perswazji. Jeśli bohater ma mniej punktów to rozważ zaopatrzenie się w miksturę barda, która zwiększa Retorykę na pewien czas (odwiedź w tej sprawie dowolnego aptekarza). Zawalenie prób perswazji nie doprowadzi na szczęście do żadnego niekorzystnego rozwiązania, a jedynie pozbawi Cię szansy na zdobycie trofeum.

Zakończenie rozmowy z Erykiem zaliczy cały quest. Otrzymasz w sumie 450 groszy i rozpocznie się nowa główna misja Słowo honoru.