Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobywać wytrychy w Kingdom Come i ich nie marnować? Kingdom Come poradnik, solucja

Wytrychy w Kingdom Come Deliverance to zupełnie deficytowy przedmiot. Przedstawiamy porady, które pomogą nie marnować ich bez sensu.

Wytrychy w grze Kingdom Come: Deliverance wykorzystywane są do otwierania drzwi oraz różnorakich zamkniętych pojemników. Każdy z nich powinien być dla Ciebie bardzo cenny, gdyż możesz je łatwo utracić i pozyskanie kolejnych niekoniecznie będzie łatwe ani tanie. Bez wytrychów nie będziesz natomiast mógł podnosić swoich umiejętności w otwieraniu zamków oraz wzbogacać sie dzięki przedmiotom pochodzącym z kradzieży.

Jak zdobywać wytrychy w Kingdom Come?

Z tematem włamywania się do zamków możesz mieć pierwszy kontakt już podczas rozgrywania prologu gry, czyli głównego zadania Niespodziewana wizyta - Jak zdobywać wytrychy w Kingdom Come i ich nie marnować? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Z tematem włamywania się do zamków możesz mieć pierwszy kontakt już podczas rozgrywania prologu gry, czyli głównego zadania Niespodziewana wizyta. Jedną z części tego questu jest zajęcie się sprawą uregulowania długu Kunesza i jego kosztowności znajdują się w zamkniętej skrzyni w jego chatce. Na temat sposobu otwarcia tej skrzyni możesz porozmawiać z Fritzem, który jest jednym z przyjaciół Henryka, ale dopiero po tym jak wraz z grupą kumpli obrzucicie łajnem jeden z budynków i weźmiecie udział w bójce. Od Fritza możesz wtedy za darmo otrzymać aż 4 wytrychy.

Jeśli pomimo starań utracisz wszystkie posiadane wytrychy to kolejne wytrychy możesz zdobywać na trzy główne sposoby - Jak zdobywać wytrychy w Kingdom Come i ich nie marnować? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Jeśli pomimo starań utracisz wszystkie posiadane wytrychy to kolejne wytrychy możesz zdobywać na trzy główne sposoby:

  1. Pierwsza metoda to odwiedzanie handlarzy, którzy oferują je na sprzedaż. Pierwszego sprzedawcę wytrychów spotkasz w Talmberku - jest to Wotawa przebywający na terenie zamku (powyższy obrazek). Niestety pojedynczy wytrych zazwyczaj kosztuje około 20-30 monet, tak więc musisz być przygotowany na nieco większe wydatki (zawsze potarguj się żeby wynegocjować lepszą cenę).
  2. Druga metoda to odwiedzanie młynarzy w świecie gry, którzy są paserami. Możesz kupować od nich wytrychy oraz dodatkowo sprzedawać u nich przedmioty pochodzące z kradzieży.
  3. Trzecia metoda to odnajdywanie wytrychów wśród innych przedmiotów w skrzyniach. Na największe szanse możesz tu liczyć podczas plądrowania skrzyń, do otwarcia których musiałeś uprzednio użyć własnych wytrychów.

Jeżeli nie śpieszy ci się bardzo z poznaniem podstaw włamywania się to możesz zaczekać aż ukończysz główne zadanie Powrót do domu i trafisz do gospodarstwa zlokalizowanego w pobliżu Ratajów, które jest własnością młynarza Peszka. Możesz poprosić go o nauczenie bohatera podstaw włamywania się i przećwiczyć w jego towarzystwie otwarcie jednej ze skrzyń.

Jak używać wytrychów w Kingdom Come?

Musisz mieć świadomość tego, że każda nieudana mini-gra z włamywania się oznacza złamanie jednego z wytrychów z inwentarza bohatera - Jak zdobywać wytrychy w Kingdom Come i ich nie marnować? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Musisz mieć świadomość tego, że każda nieudana mini-gra z włamywania się oznacza złamanie jednego z wytrychów z inwentarza bohatera. Z problemem tym radź sobie na następujące sposoby:

  1. Podejmuj próby otwierania zamków tylko jeśli niedawno utworzony został automatyczny lub manualny zapis stanu gry. Jeśli doprowadzisz do złamania zbyt wielu wytrychów to załaduj poprzedni stan gry i spróbuj ponownie.
  2. Mini-gra z otwierania zamków wymaga dużego wyczucia, tak więc przeznacz trochę czasu na jej poćwiczenie. Musisz zawsze zacząć od ustalenia miejsca umieszczenia wytrycha w słabym punkcie zamka, czyli zatrzymać kursor w miejscu pojawienia się złotej kuli (przykład na powyższym obrazku). Jeszcze ważniejsze jest bezbłędne przemieszczanie złotego kursora w momencie przekręcania całego mechanizmu w celu zachowania jego idealnego położenia w zamku. Możesz zatrzymać obracanie mechanizmu jeśli przeczuwasz, że jesteś bliski złamania wytrycha (tj. zgubiłeś całkowicie jego prawidłowe położenie), ale musisz ją wtedy rozegrać od nowa.
  3. Przez co najmniej kilka początkowych godzin gry podejmuj wyłącznie próby otwierania zamków o bardzo niskim i niskim poziomie trudności. Postaraj się w ten sposób rozwinąć Włamywanie na co najmniej 3-4 poziom.
  4. Odblokuj perk o nazwie Wytrzymały wytrych (Lasting Lockpick) gdy tylko osiągnięsz 3 poziom Włamywania. Dwukrotnie zwiększa on wytrzymałość każdego wytrycha i zmniejsza dzięki temu ryzyko przedwczesnego złamania.
  5. Rozwijanie umiejętności Włamywanie możesz także przyśpieszyć dzięki wykupywaniu lekcji u trenerów. Spotkaj się w tej sprawie np. z Młynarzem Peszkiem z Ratajów. Pamiętaj jednak, że nawet najprostsze szkolenie kosztuje kilkadziesiąt groszy i podnosi każdowo poziom umiejętności Włamywanie tylko o 1 punkt.
  6. Jeżeli poziom skomplikowania zamka przekracza poziom umiejętności Henryka to otrzymasz stosowne ostrzeżenie po odpaleniu mini-gry. Nie próbuj jej wtedy rozgrywać, bo nie ma szans na otwarcie zamka i zmarnujesz tylko posiadane wytrychy.

Sprawdź też poradnik do kradzieży kieszonkowej w naszym poradniku do Kingdom Come.