Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

-Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Na stronie znajduje się zestawienie pobocznych zadań, które możesz rozpocząć podczas infiltracji zakonu w Sazawie. Ma to miejsca w ramach przechodzenia głównego zadania Igła w stogu siana gry Kingdom Come: Deliverance. Henryk na czas wizyty w zakonie traci dostęp do swojego ekwipunku i nie możesz też łatwo wydostać się z klasztoru. Postaraj się zająć tymi wszystkimi questami zanim skupisz się na odnalezieniu ukrywającego się Świętoszka.

Dobra Doczesne

Jak odblokować: Rozmowa z Czyżykiem lub odnalezienie skrytki Czyżyka w dormitorium.

Czyżyk (Siskin) to jeden z nowicjuszy - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Czyżyk (Siskin) to jeden z nowicjuszy. Po odnalezieniu go na terenie możesz z nim porozmawiać i użyć perswazji (musisz mieć minimum 12 punktów) żeby nakłonić go podzielenia się swoim sekretem. Dowiesz się m.in. o skrytce Czyżyka. Nie przejmuj się jeśli zawalisz próbę perswazji, bo skrytkę możesz odnaleźć w oparciu o ten opis przejścia.

Musisz udać się do dormatorium, czyli do pomieszczenia na piętrze klasztoru, w którym znajdują się łóżka dla mnichów. Przejdź na balkon sąsiadujący z dormitorium (widać z niego kaplicę). Odszukaj w tym miejscu pokazaną na powyższym obrazku ruchomą płytę podłogową. Jest to właśnie skrytka Czyżyka. Znajdziesz w niej 200 groszy (możesz je wydać np. na zakup wytrychów), ceremonialny sztylet (możesz go użyć do zabicia Świętoszka w głównym queście) oraz księga Nekronomikon II.

Uwaga - Jeśli skrytkę odnalazłeś przed rozmową z Czyżykiem to możesz do niego udać się i powiedzieć mu o tym. Możesz też zachować się praworządnie i przekazać zawartość skrytki jednemu z cyrkatorów.

Złe nawyki

Jak odblokować: Zbadanie piwnicy klasztoru.

Quest ten możesz odblokować po tym jak o dowolnej porze dnia zejdziesz do piwnicy (ta sama klatka schodowa, którą dociera się też do dormitorium) - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Quest ten możesz odblokować po tym jak o dowolnej porze dnia zejdziesz do piwnicy (ta sama klatka schodowa, którą dociera się też do dormitorium). Henryk odnotuje, że ktoś zakrada się do piwnicy żeby pić wino. Problem ten możesz zbadać docierając do piwnicy po zakończeniu dnia (czyli najwcześniej po 21:00). Odkryjesz, że to cyrkatorzy piją wino. Możesz pozostawić ich w spokoju i odejść (pojawia się ryzyko, że ich w ten sposób niepotrzebnie rozzłościsz). Lepiej się do nich dosiąść i wspólnie z nimi napić.

Zostaniesz docelowo wysłany przez cyrkatorów po nową beczułkę wina. Musisz spotkać się w tej sprawie z nowicjuszem Jodokiem. Zaoferuj pomoc w pozyskaniu beczułki. Henryk potrzebuje przede wszystkim klucza do klasztoru lub wytrychów, gdyż pozwoli to wydostać się z jego zamkniętej części. Dla przypomnienia klucz możesz najłatwiej ukraść przeorowi (najlepiej gdy pójdzie spać), a wytrych najłatwiej znaleźć za ołtarzem w kaplicy. Musisz spotkać się z Jodokiem w ogrodzie przed północą. Dotrzyj tam pomiędzy 23:00 i 0:00 i odszukaj Jodoka.

Musicie wyruszyć do budynku znajdującego się na północnym krańcu klasztoru w Sazawie - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Musicie wyruszyć do budynku znajdującego się na północnym krańcu klasztoru w Sazawie. Po drodze unikaj strażników i innych osób omijając je przy zachowaniu bezpiecznej odległości.

Skorzystaj z dolnego wejścia do budynku (drzwi nie są zamknięte na klucz) i odszukaj beczułkę wina (Cask of wine for Circators) w słabo oświetlonym obszarze (z klasztornej piwnicy warto byłoby wcześniej zabrać pochodnię).

Powróć do Jodoka. Do cyrkatorów możesz udać się w pojedynkę lub w towarzystwie Jodoka. Beczułkę musisz postawić na stole (obrazek). Doprowadzi to do zaliczenia questu, przy czym warto wykorzystać okazję żeby napić się z cyrkatorami, zaprzyjaźnić z nimi i zadać im dodatkowe pytania na temat klasztoru i nowicjuszy.

Z księgi wydarte

Jak odblokować: Rozmowa z bratem Bibliotekarzem w klasztorze.

W trakcie jednej z rozmów z Bratem Bibliotekarzem możesz zapytać się o dodatkowe zajęcia - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

W trakcie jednej z rozmów z Bratem Bibliotekarzem możesz zapytać się o dodatkowe zajęcia. Bibliotekarz poruszy temat zaginionych stron pewnej księgi i będziesz mógł zaoferować pomoc w ich odnalezieniu. Strony księgi (Page from torn book) to tak na dobrą sprawę "znajdźki".

Przykładową pokazuje dołączony obrazek. ZANIM wyruszysz na poszukiwania stron zaopatrz się w wytrych (jeden jest za ołtarzem w kaplicy) oraz w pochodnię (znajdziesz ją np. w pojemniku w piwnicy). Dodatkowo po klasztorze warto podróżować nocą, bo musisz włamywać się i zakradać do domyślnie niedostępnych lokacji.

Oto miejsca odnajdywania stron

Biblioteka - Strona jest w zamkniętej skrzyni (łatwy zamek).

Biblioteka - Strona leży na jednym ze stołów.

Dormitorium - Strona leży na jednej ze skrzyń.

Dormitorium - Strona jest w zamkniętej skrzyni (łatwy zamek).

Główne korytarze klasztoru

To te, które ze wszystkich stron otaczają ogród - Strona jest w jednej z zamkniętych szafek (bardzo łatwy zamek).

Jadalnia - Strona jest w zamkniętej skrzyni (łatwy zamek).

Piwnica - Strona leży na jednym ze stołów.

Prywatne komnaty przeora

Musisz rozbroić trudny zamek w bibliotece. Strona leży na stoliku w głównej sypialni przeora (tuż obok jest też jedna z map skarbów).

Refektarz - Strona leży na jednym ze stanowisk do czytania ksiąg.

Refektarz - Strona leży na stole w bocznym pomieszczeniu ze stołem alchemicznym.

Powróć ze stronami do Bibliotekarza. W nagrodę za dostarczenie mu ksiąg otrzymasz klucz do szafy z zakazanymi księgami. Bardzo przyda ci się on w opisanym poniżej queście Libri Prohibiti.

Libri Prohibiti

Jak odblokować: Rozmowa z bratem Nevlasem w klasztorze.

W trakcie jednej z rozmów z Bratem Nevlasem możesz zapytać się o dodatkowe zajęcia - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

W trakcie jednej z rozmów z Bratem Nevlasem możesz zapytać się o dodatkowe zajęcia. Nevlas poruszy temat choroby, na którą cierpi opat Piotr, oraz zakazanej księgi, która mogłaby pomóc w poprawieniu jego stanu zdrowia. Możesz zaoferować pomoc w jej zdobyciu.

Na potrzeby tego questu musisz zakraść się do biblioteki na piętrze klasztoru i najlepiej tego dokonać nocną porą, dzięki czemu nikogo nie zaalarmujesz swoimi działaniami. Księga jest składowana w pokazanej na obrazku szafie, która znajduje się obok drzwi prowadzących do komnat przeora. Do otwarcia szafy możesz użyć wytrychów (ma ona trudny zamek) lub skorzystać z klucza otrzymanego od Brata Bibliotekarza w nagrodę za zaliczenie questu Z księgi wydarte. Odszukaj księgę Avicenna - Sufficientia na jednej z półek i przynieś ją Nevlasowi. W nagrodę za dostarczenie księgi możesz wypytać się Nevlasa na temat innych nowicjuszy (quest Lista opata) lub sposobu wydostania się z klasztoru.

Lista opata

Jak odblokować: Rozmowa z bratem Nevlasem po zaliczeniu questu Libri Prohibiti lub odnalezienie księgi o nowicjuszach.

1 - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
To drobny quest, który możesz odblokować dzięki wypytaniu się Nevlasa o innych nowicjuszy (najpierw zalicz dla niego poboczne zadanie Libri Prohibiti) - -Klasztor w Sazawie (Igła w stogu siana) | Zadania poboczne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

To drobny quest, który możesz odblokować dzięki wypytaniu się Nevlasa o innych nowicjuszy (najpierw zalicz dla niego poboczne zadanie Libri Prohibiti). Zadaniem Henryka jest dotarcie do księgi z listą oraz opisami nowicjuszy.

Musisz w tym celu przedostać się do prywatnych komnat przeora na piętrze. Przystąp do działania nocą. Dotrzyj do bibilioteki i otwórz wytrychem drzwi z trudnym zamkiem. Przekradaj się przez kolejne komnaty aż dotrzesz do tej z czterema fotelami z obrazka 1. Poszukiwana księga jest na stojaku w narożniku (obrazek 2). Jej zbadanie zakończy quest