Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak przeżyć w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

W Kingdom Come: Deliverance nie sterujesz superbohaterem, który może wyjść cało z największej opresji. Główny bohater bardzo łatwo może wpaść w poważne tarapaty. Jest to szczególnie odczuwalne w początkowych godzinach gry gdy Henryk jest bardzo słaby, kiepsko wyposażony i pozbawiony wartościowych umiejętności. Poniżej zamieściliśmy szereg wskazówek jak uniknąć śmierci i jak zabezpieczyć się przed przypadkowym zgonem.

1 - Jak przeżyć w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Regularnie zapisuj stan gry. Jest to najlepsza metoda zabezpieczenia się na wypadek śmierci. Gra skutecznie "utrudnia" wykonywanie zapisów, ale możesz polegać na automatycznych sejwach wykonywanych w trakcie zaliczania zadań, wypijaniu Zbawiennego Sznapsa przed większymi walkami, częstym powracaniu do łóżka bohatera i odwiedzaniu karczm żeby wykonywać w nich manualny zapis.
  2. Unikaj walk jeśli jest to możliwe. W Kingdom Come wielu potencjalnych konfrontacji możesz całkowicie uniknąć dzięki umiejętnie przeprowadzonej rozmowie czy ominięciu przeciwników polegając na skradaniu się. Korzystaj z metody dopóki nie podszkolisz bohatera w obsłudze broni białej (najlepiej w kontrolowanych warunkach na arenie treningowej) i dopóki nie zdobędziesz lepszych elementów wyposażenia.
  3. Nie atakuj kilku przeciwników na raz. Staraj się unikać sytuacji, w których Henryk jest w tym samym czasie atakowany przez kilku wrogów. Może ci być bardzo trudno wtedy utrzymać go przy życiu, nie wspominając nawet o zadawaniu obrażeń. Jeśli chcesz kogoś zaatakować to sprawdź najpierw czy nie ma innych wrogów w pobliżu. Nie zbliżaj się też do nich już po rozpoczęciu walk. Jeśli przeciwnicy przebywają w jakimś obozie to rozważ próbę zakradnięcia się tam nocą żeby po cichu ogłuszyć lub zabić (wymagany perk Skrytobójstwo) co najmniej jednego z wrogów.
  4. Obserwuj pasek wytrzymałości (staminy) w trakcie walk. Podczas staczania walk możesz bardzo szybko zginąć jeśli nie będziesz obserwował paska staminy i doprowadzisz do jego całkowitego wyczerpania. Od tego momentu każde kolejne trafienie osłabi od razu pasek zdrowia Henryka i wrogowie mogą go w ten sposób zabić już 2-3 ciosami. Po tym jak zużyjesz dużo staminy oddalaj się na chwilę od przeciwników i pozwalaj na to żeby samoczynnie zregenerował się.
  5. Poddaj się, jeśli chce zatrzymać Cię strażnik. Za każdym razem gdy popełnisz jakieś przestępstwo znajdziesz się "na celowniku" okolicznych strażników i nakażą ci się zatrzymać po tym jak Cię dogonią. Nie lekceważ ich ostrzeżeń, bo mogą przystąpić do atakowania Henryka i bardzo szybko go zabić. Zatrzymaj się, wciśnij klawisz poddania się i zastanów się jak załagodzić problem (zapłacenie kary, perswazja, pójście do więzienia itp.) z pominięciem rozlewu krwi.
  6. Nie zeskakuj z większych wysokości. Temat ten może wydawać się dość trywialny, ale w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Zeskok z wysokości nawet kilku metrów może doprowadzić do złamania lub poważnego potłuczenia dolnych kończyn bohatera. Nie próbuj zeskakiwać z mostów, drabin i wyższych skalnych półek, a już na pewno nie wtedy gdy pasek staminy nie jest całkowicie odnowiony (stamina może "zamortyzować" mniejsze zeskoki).
  7. Nie ignoruj złamań i krwawienia. Do złamań i krwawienia dochodzi przede wszystkim w wyniku udanych ataków przeciwników. Na pojawianie się tych negatywnych efektów musisz błyskawicznie reagować, bo poważnie go one osłabią i mogą ostatecznie nawet doprowadzić do jego śmierci (wykrwawienie się). Staraj się zawsze mieć w inwentarzu trochę opatrunków i jakieś mikstury lecznicze. Po każdej tego typu sytuacji udaj się na odpoczynek lub odwiedź łaźnię i poproś o wyleczenie.
  8. Nie spożywaj zepsutego jedzenia. Główny bohater może umrzeć z głodu, przy czym podczas dobierania żywności dla niego sprawdzaj jej zawsze aktualny stan. Spożycie czegoś o jakości 50 lub mniejszej z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do zatrucia pokarmowego, któremu trzeba będzie przeciwdziałać zażywając antidotum. Często sprawdzaj stan żywności z inwentarza i w pierwszej kolejności wybieraj do spożycia te produkty, które łatwo mogą ulec zepsuciu (np. ugotowane mięso albo owoce).
  9. Wyposaż bohatera w lepszą broń i pancerz. Po ucieczce ze Skalicy w początkowej części gry bohater nie będzie posiadał dobrej broni ani pancerza. Postaraj się dość szybko rozwiązać ten problem żeby w przypadku walki nie stał się łatwym celem dla napotkanych przeciwników. Bohatera możesz lepiej wyposażyć dzięki wykradzeniu elementów ekwipunku żołnierza z zamku w Talmberku (główne zadanie Uciekaj!). Ewentualnie możesz zaczekać aż w trakcie przechodzenia głównej fabuły dotrzesz do Ratajów i otrzymasz możliwość stania się strażnikiem. Otrzymasz wtedy pałkę i zestaw elementów ubioru strażnika. Zawsze możesz też szukać okazji żeby okraść czyjść dom czy przeszukać zwłoki zabitego bandyty lub strażnika.
  10. Pilnuj się podczas podróżowania pomiędzy głównymi wioskami. W początkowej części gry kolejność odwiedzania dużych lokacji jest liniowa, ale po tym jak otrzymasz własnego konia możesz już bezproblemowo podróżować po całym świecie. Wiążą się z tym potencjalne dodatkowe problemy, gdyż możesz zostać po drodze napadnięty przez bandytów. Jeśli podczas podróży zauważysz grupę osób, którzy nie wyglądają na wieśniaków, to omiń ich z bezpiecznej odległości lub przeprowadź najpierw zwiad jeśli chcesz się z nimi spotkać. Jeśli zbyt blisko podjedziesz do nich i rozpoczną atak to spłoszony koń może zrzucić z grzbietu Henryka. Znajdziesz się wtedy w beznadziejnej sytuacji - otoczony przez bandytów i bez łatwej drogi ucieczki.