Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobycz | Zadania główne Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Zdobycz to jedno z zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. W ramach zaliczania tego zadania czeka Cię udział w polowaniu, w którym głównemu bohaterowi będzie towarzyszył Pan Ptaszek. Zadanie ma też emocjonującą końcówkę, gdyż będziesz musiał odnaleźć i uratować Hansa Ptaszka, który wpadnie w poważne tarapaty.

Uwaga - Przed wyruszeniem na polowanie postaraj się maksymalnie odciążyć inwentarz Henryego (niepotrzebne rzeczy umieść np - Zdobycz | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Z Lordem Ptaszkiem musisz spotkać się o świcie na dziedzińcu górnego zamku w Ratajach. Udaj się na odpoczynek lub użyj opcji przyśpieszenia upływu czasu i dotrzyj do miejsca spotkania około 6 nad ranem. Po krótkiej wymianie zdań musisz zacząć pieszo podążać za podróżującym konno Ptaszkiem.
  2. Dotrzecie docelowo do małego obozowiska. Przynieś Ptaszkowi wino i bekon z tobry przymocowanej do jego wierzchowca. Polowanie będzie kontynuowane dopiero kolejnego dnia, tak więc skorzystaj z materaca w obozowisku żeby ponownie przyśpieszyć upływ czasu. Kolejnego dnia zacznij od wyjęcia zapasów ze skrzyni znajdującej się w obozowisku. Będą to łuk (Villager's ash bow), zestaw strzał oraz suszona żywność. Wyposaż od razu bohatera w łuk (ten ze skrzyni lub inny jeśli możesz używać lepszego) i umieść też w aktywnym slocie jedną z odmian posiadanych strzał.

Uwaga - Przed wyruszeniem na polowanie postaraj się maksymalnie odciążyć inwentarz Henry'ego (niepotrzebne rzeczy umieść np. w skrzyni bohatera), bo złowiona w trakcie polowania zwierzyna będzie dość sporo ważyła.

1 - Zdobycz | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Hans zaproponuje kolejny konkurs polegający na złowieniu jak największej liczby zajęcy. Konkurs potrwa do południa i jeśli nie będziesz regularnie pudłował to przez ten czas bez większych problemów powinieneś zabić około tuzina zajęcy.
  2. Na zające możesz polować po całym lesie i nie musisz pozostawać w bezpośrednim otoczeniu obozowiska. Do ich eliminowania używaj łuku i z pomocą może ci tu też przyjść skradanie, które pozwoli ci zbliżyć się do zająca przed oddaniem strzału. Przeszukuj wszystkie zabite zające, zabierając ich mięso (Hare meat) oraz użyte do upolowania ich strzały. Powróć do obozowiska gdy będzie już blisko godziny 12:00 i zaczekaj na przybycie Pana Ptaszka. Wynik zawodów nie wpłynie na dalszy przebieg questu, ale jeśli upolowałeś więcej zajęcy to otrzymasz złoto.
2 - Zdobycz | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Zobacz również wideo poradnik z duelu z Hansem Ptaszkiem - Zdobycz | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Ponownie wyrusz pieszo za Hansem, którym tym razem będzie chciał upolować dzika. Po obejrzeniu cut-scenki będziesz musiał odnaleźć Pana Ptaszka, z którym straciłeś kontakt. Dotrzyj konkretnie do małego obozowiska zaznaczonego na czerwono na obrazku 1.
  2. Ustalisz, że Pan Ptaszek został pojmany przez Kumanów. Możesz zachować się na dwa sposoby. Pierwszy wariant to zaatakowanie dwóch przeciwników z obozowiska. Najpierw zaatakuj łucznika, a następnie przeciwnika z lepszą zbroją, tarczą i pełnym nakryciem głowy - do zabicia go najlepiej użyć broni tłuczonej. Drugi wariant to użycie skradania i dotarcie do Pana Ptaszka (obrazek 2) bez alarmowania przeciwników. Jest to lepszy wariant jeśli chcesz ukończyć grę bez zabijania innych osób.
  3. Niezależnie w jaki sposób uwolniłeś Hansa powrócicie do Ratajów i załączą się nowe cut-scenki. Główny bohater w nagrodę za uratowanie Pana Ptaszka otrzyma własnego konia (przyda ci się on już od razu w kolejnym głównym queście).

Zobacz również wideo poradnik z duelu z Hansem Ptaszkiem