Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Na stronie znajduje się zestawienie pobocznych zadań, które możesz odblokować w trakcie pobytu w Użycach. To wioska w północno-wschodniej części mapy, którą możesz odwiedzić w ramach zaliczania głównego zadania Tajemnicze drogi, ale możesz też do niej dotrzeć z własnej inicjatywy.

Potężniejsze niż miecz

Jak odblokować: Rozmowa ze Skrybą w Użycach lub z dowolną inną osobą na temat nauki czytania (zostaniesz wysłany do Skryby).

1 - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
To dość ważny quest, gdyż ukończenie go jest wymagane do tego żeby Henryk nauczył się podstaw czytania (nie może samemu awansować na 1 poziom tej umiejętności) - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

To dość ważny quest, gdyż ukończenie go jest wymagane do tego żeby Henryk nauczył się podstaw czytania (nie może samemu awansować na 1 poziom tej umiejętności). Odszukaj Skrybę w Użycach (centrum wioski) i porozmawiaj z nim na temat lekcji czytania. Skrybie musisz zapłacić 50 groszy. Upewnij się też, że nie zaliczasz w tym samym czasie innych zadań, z zaliczeniem których trzeba się pośpieszyć, bo nauka czytania zajmie Henrykowi trochę czasu.

Po obejrzeniu filmu (awansujesz przy okazji na 1 poziom umiejętności Czytanie) usiądź przy stole i przeczytaj leżącą na nim pierwszą książkę - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Po obejrzeniu filmu (awansujesz przy okazji na 1 poziom umiejętności Czytanie) usiądź przy stole i przeczytaj leżącą na nim pierwszą książkę. Powróć do skryby. Musisz wykazać się zrozumieniem jej treści - wybierz ostatnią opcję dialogową (chciwość nie popłaca).

Skryba odeśle Cię do drugiej książki, która tym razem napisana jest łaciną. Po powrocie do skryby jako odpowiedź wybierz drugą opcję dialogową - Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit. W nagrodę za poprawne przejście obu "prób" ponownie rozwiniesz umiejętność czytania i ukończysz quest. Od tego momentu możesz czytać książki, napisy na ścianach i przedmiotach itp.

Igraszki z diabłem

Jak odblokować: Rozmowa z Ojcem Bogutą w Talmberku.

Spotkaj się w Użycach z Ojcem Bogutą (powinien przebywać w pobliżu kościoła lub w tawernie) i spytaj się, czy nie potrzebuje pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Spotkaj się w Użycach z Ojcem Bogutą (powinien przebywać w pobliżu kościoła lub w tawernie) i spytaj się, czy nie potrzebuje pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Otrzymasz od niego zadanie przyjrzenia się problemowi używania "magicznych" maści przez niektóre kobiety z wioski. Boguta poleci bohaterowi porozmawiać w tej sprawie z "wiedźmą", tj. zielarką Gertrudą, która ma chatkę w lesie na zachód od wioski.

Dotrzyj do chatki Gertrudy i porozmawiaj z nią. Najlepiej użyć perswazji lub zaimponowania do nakłonienia zielarki do wyjawienia prawdy. Porozmawiaj z kobietą na temat maści i obiecaj pomoc.

Dodatkowa uwaga - Jeśli chcesz pozyskać przepis na miksturę wiedźmy (Witch potion) to możesz wejść do chatki zielarki i włamać się do jej skrzyni (niski poziom trudności zamka). Nie jest to jednak potrzebne do zaliczenia questu.

Śledzenie kobiet

Na mapie Użyc powinny pojawić się trzy znaczniki informujące o lokalizacji kobiet będących w posiadaniu maści od wiedźmy - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Na mapie Użyc powinny pojawić się trzy znaczniki informujące o lokalizacji kobiet będących w posiadaniu maści od wiedźmy. Musisz spotkać się z tylko jedną dowolnie wybraną wieśniaczką. W trakcie rozmowy możesz powołać się na zielarkę lub na Ojca Bogutę oraz podjąć próbę użycia perswazji. Rozmowa może mieć dwa rozwiązania:

  1. Udało ci się przekonać wieśniaczkę do wyjawienia informacji o spotkaniu i zostanie ono zaznaczone na mapie (powyższy obrazek).
  2. Nie udało ci się przekonać wieśniaczki do wyjawienia informacji o spotkaniu. W takiej sytuacji musisz za nią podążać (nie musisz już teraz skradać się, dopiero później będzie to wymagane).

Niezależnie od przebiegu wydarzeń dotrzyj do miejsca spotkania o zachodzie Słońca (21:00).

Ostrożnie zbliż się do miejsca, w którym planują spotkać się kobiety - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Ostrożnie zbliż się do miejsca, w którym planują spotkać się kobiety. Od tego momentu nie możesz dać się im zauważyć. Warto zdjąć wszystkie elementy pancerza i dodatkowo zachowywać bezpieczny dystans. Jeśli zostaniesz zauważony to może podbiec wieśniaczka i doprowadzić do skonfrontacji. W odpowiedzi możesz np. skłamać, że zbierasz zioła. Przy drugiej tego typu "wpadce" (lub przegapieniu spotkania) kobiety rozejdą się i będziesz mógł ponownie spróbować dopiero kolejnego wieczora.

Śledz kobiety początkowo podróżując ścieżką i następnie przez las. Pamiętaj zeby się do nich nie zbliżać. Nie podchodź też zbyt blisko do miejsca ich spotkania przy ognisku w lesie. Utrzymuj odległość, która pozwoli ci nasłuchiwać o czym mówią.

Wzięcie udziału w rytuale

Do ogniska podejdź dopiero gdy kobiety przeprowadzą pierwszą część rytuału i gdy cele misji zaktualizują się - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Do ogniska podejdź dopiero gdy kobiety przeprowadzą pierwszą część rytuału i gdy cele misji zaktualizują się. Gra odpali cut-scenkę i Henryk zacznie mieć halucynacje. Po tym jak wszyscy przemienią się w zwierzęta domowe podejdź od tyłu do jednego ze zwierząt i... przytrzymaj klawisz włamywania się (obrazek).

W kolejnej halucynacji pojawi się dwóch Kumanów. Możesz:

  1. Zaatakować i zabić przeciwników. Wiedz jednak, że są to tak naprawdę drwale i że ich śmierć rozzłości mieszkańców wioski. Po wygranej potyczce Henryk straci przytomność na kilka godzin i wieśniaczki znikną.
  2. Nie atakować przeciwników i czekać na rozwój wydarzeń. Jest bardzo prawdopodobne, że drwale zamordują wszystkie uczestniczki rytuału.

Na sam koniec powróć do Ojca Boguty oraz opcjonalnie również do zielarki z lasu (już po tym jak quest zniknie z dziennika). Ich reakcja jest uzależniona od tego jak postąpiłeś w sprawie drwali-Kumanów. Zamordowanie drwali może znacząco pogorszyć Twoją reputację w Użycach i utrudnić kolejne spotkania z Ojcem Bogutą w ramach zaliczania innych zadań.

Z kopyta

Jak odblokować: Rozmowa z koniuszym na terenie stadniny w Użycach.

Odszukaj na terenie stadniny koniuszego (Head Groom) i wypytaj się go czy ma dla Henryka jakieś zlecenie - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Odszukaj na terenie stadniny koniuszego (Head Groom) i wypytaj się go czy ma dla Henryka jakieś zlecenie. Dowiesz się o zbiegłym koniu i możesz podjąć się zadania jego odnalezienia i doprowadzenia do stadniny. Zacznij od spotkania się w tej sprawie ze stajennym Waldkiem, którego to koń Kołaczek (Pie) zrzucił z siodła.

Od Waldka otrzymasz szereg wskazówek gdzie mniej więcej zgubił konia. Nie podążaj jednak do oznaczonych przez grę rozstajów dróg na południowy-zachód od stajni, bo nie musisz w ogóle badać tej okolicy. Zamiast tego po opuszczeniu stajni wyrusz główną ścieżką dokładnie na południe. Po drodze miniesz pokazane na obrazku gospodarstwo. Możesz opcjonalnie zatrzymać się i wypytać mieszkańców czy nie widzieli uciekającego konia. Otrzymasz informację, że musisz nadal podążać na południe.

Pozostawaj na głównej ścieżce biegnącej na południe - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pozostawaj na głównej ścieżce biegnącej na południe. Kolejnym możliwym miejscem do zatrzymania się i wypytania o Kołaczka jest pokazane na obrazku małe obozowisko w lesie. Porozmawiaj z podróżnikiem, a dowiesz się, że konia należy szukać w pobliżu strumienia na południowy-wschód od obozowiska. Dotrzyj do rzeki i podążaj wzdłuż niej na wschód.

2 - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia Kołaczka prezentują powyższe obrazki - jest to wschodnia część obszaru do zbadania oznaczonego na żółto na mapie bohatera (daleko na południe od stadniny w Użycach i na północny-wschód od Oberży Na Polance) - Użyce | Zadania poboczne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Miejsce odnalezienia Kołaczka prezentują powyższe obrazki - jest to wschodnia część obszaru do zbadania oznaczonego na żółto na mapie bohatera (daleko na południe od stadniny w Użycach i na północny-wschód od Oberży "Na Polance"). Tuż obok stoi oparty o drzewo węglarz i jeśli zagadasz do niego to możesz dowiedzieć się, że przywałaszczył sobie prawo do posiadania Kołaczka. Problem ten możesz rozwiązać na kilka sposobów:

  1. Odkupić konia od węglarza za 500 groszy (lub mniej jeśli się potargujesz).
  2. Zaatakować węglarza i pozbawić go przytomności (walka na pięści) lub zabić (użyj broni białej).
  3. Szybko wskoczyć na konia i uciec z lasu.

Niezależnie jak się zachowasz powróć z Kołaczkiem do stajni. Zatrzymaj konia w dowolnym miejscu na terenie stajni i zsiądź z niego żeby zaliczyć cel misji z jego dostarczenia. Możesz już powrócić do koniuszego i odebrać od niego nagrody. Otrzymasz 69 groszy oraz okrycie (Caparison) dla Twojego wierzchowca.