Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak rozgrywać duże bitwy w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

W trakcie przechodzenia gry Kingdom Come: Deliverance główny bohater kilkukrotnie zmuszany jest do wzięcia udziału w ogromnych bitwach, w których naprzeciw siebie staje kilkudziesięciu rycerzy i łuczników. Bitwy te mogą okazać się dość wymagające jeśli popełnisz poważne błędy. Poniżej zamieściliśmy podpowiedzi jak przygotować się do dużych bitew, jak zaplanować ich rozpoczęcie oraz jak zachowywać się już po przystąpieniu do walk.

Zanim jeszcze przystąpisz do bitwy możesz otrzymać szansę na wykonanie zwiadu, który pozwoli ci lepiej się do niej przygotować - Jak rozgrywać duże bitwy w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Zanim jeszcze przystąpisz do bitwy możesz otrzymać szansę na wykonanie zwiadu, który pozwoli ci lepiej się do niej przygotować. Nigdy nie powinieneś ignorować tego kroku. Sam rekonesans powinien też być zawsze maksymalnie szczegółowy, dzięki czemu możesz "wydobyć" z niego jak najwięcej pożytecznych informacji.

  1. Już po zbliżeniu do obozowiska czy fortu gdzie przebywają siły wroga musisz koniecznie zacząć skradać się (wciśnij klawisz przykucnięcia), gdyż w przypadku ewentualnego wykrycia kontynuowanie rekonesansu będzie praktycznie niemożliwe (nie wspominając o tym, że w stronę bohatera mogą wyruszyć przeciwnicy z obozu). Z pomocą może to przyjść dobór odpowiedniej pory dnia na zwiad (np. wieczór) oraz elementów ubioru, które utrudnią wrogom dostrzeżenie sterowanej postaci lub które pozwolą "wtopić się w tłum" (założenie identycznych pancerzy do tych używanych przez wrogów). Oprócz tego pomagaj sobie krzakami i innymi obiektami, które uchronią bohatera przed przedwczesnym wykryciem.
  2. W trakcie przeprowadzania zwiadu postaraj się przede wszystkim obejść wrogą lokację ze wszystkich stron i ustalić prowadzące do niej drogi oraz potencjalne sposoby przedostania się na jej teren (np. główna brama, boczne wejście, dziura w palisadzie). W tego typu miejscach bohater zazwyczaj "komentuje" nowe znaleziska (np. ocenia ryzyko ataku na wrogi obóz od danej strony) i wiedzę tę będziesz mógł wykorzystać już podczas planowania ataku.
  3. Przy okazji przeprowadzania rekonesansu spróbuj również ocenić liczebność sił wroga oraz ich wyposażenie. W przypadku niektórych bitew może pojawić się też szansa do przeprowadzenia sabotażu, np. zniszczenia składu broni czy zatrucia zapasów żywności. Akcje te są opcjonalne, ale zaliczenie ich może osłabić siły wroga i ułatwić Twoim sojusznikom odniesienie zwycięstwa. Jeśli zdecydujesz się na ich wykonanie to koniecznie zapisz wcześniej stan gry na wypadek gdyby podczas próby sabotażu bohater został zdemaskowany.
Po zakończeniu rekonesansu powinieneś otrzymać szansę na powrót do dowódcy sojuszniczych wojsk z zamiarem zdania mu pełnego raportu - Jak rozgrywać duże bitwy w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Po zakończeniu rekonesansu powinieneś otrzymać szansę na powrót do dowódcy sojuszniczych wojsk z zamiarem zdania mu pełnego raportu. Jest to bardzo istotny krok, zwłaszcza że gra nie wyręczy Cię w tym temacie i będziesz musiał przekazać właściwe informacje na bazie dokonanych obserwacji. Dowódca może wypytać Cię o następujące rzeczy:

  1. Liczebność sił wroga - Postaraj się podać jak dokładniejszą liczbę przeciwników na podstawie tego ilu doliczyłeś się podczas przeprowadzania rekonesansu. Weź też oczywiście poprawkę na to, że kilka lub kilkanaście osób z trudniej dostępnych części fortu mogłeś pominąć. Jeśli podasz zbyt małą liczbę to na potrzeby rozegrania bitwy może zostać oddelegowana niedostateczna liczba rycerzy i szanse wygrania jej będą niewielkie.
  2. Różnorodność sił wroga - Jeżeli we wrogiej bazie przebywają jacyś unikalni przeciwnicy to bohater może podzielić się tą wiedzą. Stanie się tak oczywiście tylko jeśli zdołałeś ich wykryć podczas wykonywania rekonesansu.
  3. Wyposażenie sił wroga - Możesz podzielić się informacjami jakich pancerzy i broni używają przeciwnicy. Wiedzę tę postaraj się też wykorzystać na własne potrzeby i dopasować wyposażenie bohatera w taki sposób żeby lepiej radził sobie już po rozpoczęciu bitwy (przykładowo jeśli w obozie przebywa wielu łuczników to koniecznie załóż pełne nakrycie głowy).
  4. Wybór miejsca rozpoczęcia ataku - To bardzo ważna kwestia, która może przesądzić o losach bitwy. Dowódca wypyta bohatera o możliwe miejsca rozpoczęcia ataku i musisz przypomnieć sobie wnioski z obserwacji, którymi dzielił się on jeszcze podczas przeprowadzania rekonesansu. Musisz koniecznie ostrzec sojuszników jeśli jakaś ścieżka do wrogiego obozu jest pilnowana przez wiele osób czy znajduje się w zasięgu rozstawionych w okolicy łuczników. Wypytuj ścieżkę, której wybór wiąże się z najmniejszym ryzykiem strat w ludziach.
Niezależnie od tego jak dobrze poradziłeś sobie z rekonesansem oraz zdaniem raportu ze zwiadu zostaniesz ostateczny zmuszony do przystąpienia do bitwy - Jak rozgrywać duże bitwy w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Niezależnie od tego jak dobrze poradziłeś sobie z rekonesansem oraz zdaniem raportu ze zwiadu zostaniesz ostateczny zmuszony do przystąpienia do bitwy. Zanim ona jeszcze rozpocznie się koniecznie zapisz stan gry, bo nawet w przypadku dobrego przygotowania główny bohater może zginąć jeśli zaatakuje go kilku wrogów czy pechowo dosięgnie strzała łucznika.

  1. Bardzo ważną informacją jest to, że w trakcie rozgrywania bitwy nie musisz za wszelką cenę dążyć do pokonania jak największej liczby przeciwników, bo jej wynik nie jest w całości uzależniony od tego ile osób zdołasz zabić. Główny bohater jest tylko małym trybikiem, który ma pomóc sojuszniczym wojskom w odniesieniu zwycięstwa. O wiele większy wpływ na wynik bitwy ma to jak dobrze poradziłeś sobie z rekonesansem (oraz ewentualnym sabotażem) i jak dokładnie przekazałeś sojusznikom zebrane w ten sposób informacje. Nie powinieneś oczywiście stać zupełnie bezczynnie. Warto podejmować próby atakowania przeciwników, przy czym staraj się wybierać pojedyncze cele i unikać atakowania kilku wrogów na raz.
  2. Walki zawsze kontynuowane są do momentu, w którym jedna ze stron polegnie. Dowiesz się wtedy czy Twoi sojusznicy wygrali czy zostali pokonani. Uwaga - Jeśli Twoja strona przegrała to powtórzenie samej bitwy niekoniecznie może "wystarczyć" do zapewnienia odmiennego jej rezultatu. Konieczne może okazać się załadowanie wcześniejszego stanu gry i przeprowadzenie staranniejszego rekonesansu lub przekazanie dowódcy dokładniejszego raportu. Warto też wiedzieć, że ewentualna przegrana w bitwie niekoniecznie oznacza koniec gry. Może ona być kontynuowana i inaczej potoczą się kolejne wydarzenia.