Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak poradzić sobie z przeciążeniem ekwipunku w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

W grze Kingdom Come: Deliverance musisz radzić sobie z problemem limitu udźwigu. Główny bohater może zostać bardzo łatwo przeciążony (waga aktualnie posiadanych przedmiotów wyświetlana jest w inwentarzu) i w rezultacie możesz doprowadzić do spowolnienia jego ruchów. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek jak skutecznie odciążyć sterowaną postać.

Oto kilka sposobów jak radzić sobie z problemem przeciążenia - Jak poradzić sobie z przeciążeniem ekwipunku w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Oto kilka sposobów jak radzić sobie z problemem przeciążenia:

  1. Wykonuj czynności, które sprzyjają rozwijaniu parametru Siły (np. przystępuj do częstych walk lub sparingów z użyciem broni białej). Za każdym razem gdy parametr ten awansuje na wyższy poziom na stałe zwiększany jest też maksymalny limit udźwigu.
  2. Zainteresuj się perkami z grupy Muł (nowy perk możesz wybrać raz na kilka poziomów). Oferują one tylko jednorazową premię do maksymalnej dozwolonej wagi przedmiotów, przy czym jest ona znacząca (Muł I podnosi limit o 15 funtów).
  3. Umieszczaj cięższe przedmioty w skrytce bohatera (skrzynie są przy każdym należącym do Henry'ego łózku) oraz w inwentarzu konia. Ten drugi wariant najlepiej sprawdza przy broniach oraz elementach pancerza, które chcesz mieć w zapasie na wypadek zużycia posiadanych przedmiotów czy napotkania przeciwników wymuszających zmianę wyposażenia.
  4. Nie umieszczaj w inwentarzu bohatera zbyt wielu broni i fragmentów pancerza. Limit udźwigu ustalony jest bardzo restrykcyjnie. Ogranicz się do jednej lub dwóch odmian broni białej (lub alternatywnie tarczy), jednego łuku oraz jednej sztuki każdego elementu pancerza (napierśnik, buty, nakrycie głowy itd.). Pozwoli ci to uzyskać kilkukilogramowy zapas np. na potrzeby przenoszenia żywności czy opatrunków.
  5. Nie kradnij wszystkich odnajdywanych przedmiotów. Podczas okradania domów najlepiej koncentrować się na odnajdywaniu złota, które nic nie waży i może być wykorzystywane do zakupu różnego rodzaju dóbr. Jeśli odnajdziesz w jakimś domostwie np. dobry miecz to wróć się po niego po tym jak zużyjesz aktualnie posiadaną broń.
  6. Pozbywaj się niepotrzebnych rzeczy. Przedmioty jednorazowego użytku na bieżąco staraj się wykorzystywać, zaś wartościowe obiekty sprzedawaj u handlarzy (pilnuj się jednak żeby nie były to fanty pochodzace z kradzieży). Całkowite wyrzucenie danego przedmiotu z inwentarza powinno być ostatecznością i wiąże się to z ryzykiem jego bezpowrotnej utraty po tym jak oddalisz się od miejsca, w którym upuściłeś go na ziemię.