Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pokonać Konusa w Kingdom Come (pojedynek z bossem) ? Kingdom Come poradnik, solucja

Konus (Runt) to silny przeciwnik, którego należy pokonać w końcowej części głównego zadania Próba ognia gry Kingdom Come: Deliverance - Jak pokonać Konusa w Kingdom Come (pojedynek z bossem) ? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Konus (Runt) to silny przeciwnik, którego należy pokonać w końcowej części głównego zadania Próba ognia gry Kingdom Come: Deliverance. Pojedynku tego nie można pominąć. Powinieneś w rezultacie dobrze się do niego przygotować, zwłaszcza jeśli wcześniej rozwijałeś swoją postać bardziej pod kątem Retoryki i rozwiązywania problemów dzięki umiejętnie poprowadzonym rozmowom.

Jak przygotować się do pojedynku z Konusem w Kingdom Come?

Poniżej zamieściliśmy informacje jak przygotować się do pojedynku z Konusem i jak pokonać tego "bossa":

  1. Nie rozpoczynaj questu Próba ognia tuż po tym jak zaliczysz zadanie Gniażdo żmij (infiltracja obozu Kumanów i opcjonalny sabotaż). Poproś Radzika lub Pana Dziwisza o dodatkowy czas na przygotowanie się. Bez obaw, misja ta nie ma charakteru czasowego i nie zostanie zawalona jeśli dostatecznie szybko nie przystąpisz do ataku na obóz Kumanów.
  2. Awansuj głównego bohatera na co najmniej 8-10 poziom doświadczenia. Postaraj się też żeby na co najmniej podobnym poziomie znajdowały się jego atrybuty Siły, Zręczności i Witalności.
  3. Rozwiń na co najmniej 7-8 poziom umiejętności Sztuka walki i Obrona oraz te powiązane z preferowanym stylem rozgrywania walk. Nasze rekomendacje to Buzdygan i/lub Siekiera i/lub Łuk. Umiejętności związane z walką wręcz możesz łatwo rozwijać przystępując do sparingów z kapitanem Bernardem w Ratajach, a umiejętności z obsługi łuku polując na dziką zwierzynę.
  4. Zadbaj o dobrą broń dla głównego bohatera. Jej wybór powinien zależeć od tego jak chcesz pokonać Konusa, bo to on jedynym przeciwnikiem, którego w opisywanym queście należy obowiązkowo zabić. Jeśli chcesz go zabić w walce wręcz to wyposaż bohatera w dobry buzdygan lub siekierę (i dodatkowo w tarczę jeśli używasz broni jednoręcznej). Nie wybieraj miecza, bo Konus używa pancerza lepszej jakości, przez który trudno jest przebić się tą bronią. Jeśli chcesz zabić Konusa w walce dystansowej to wyposaż bohatera w dobry łuk ORAZ w jak najlepsze strzały. Nowe bronie możesz np. zakupić u handlarzy w Ratajach czy wykraść z obozowiska Kumanów.
  5. Jeśli planujesz używać broni białej to odblokuj dla niej perki powiązane z wykonywaniem kombosów. Konus jest bardzo dobrym wojownikiem i będzie doskonale radził sobie z blokowaniem "zwykłych" ciosów. Dla przykładu jeśli wybrałeś buzdygan to warto odblokować perk Drei wunder: Przedramię.
  6. Zadbaj o dobry pancerz dla głównego bohatera. Koniecznie zaopatrz go w tym przypadku w pełny hełm, który ochroni go przed wrogimi łucznikami w kolejnych fazach dużej bitwy. Elementy pancerza wysokiej jakości mogłeś zdobyć w kumańskim obozowisku, ale możesz też np. odwiedzić zbrojmistrza w Ratajach.
  7. Sprawdź stan zdrowia bohatera i jeśli odniósł on jakieś obrażenia, które skróciły jego paski zdrowia i staminy, to wyślij go na obowiązkowy odpoczynek. Rozważ również zażycie przed bitwą mikstur, które podniosą zdolności bojowe bohatera lub będą gwarantowały jego powolne leczenie (na wypadek wystąpienia jakichś obrażeń w trakcie walk).
  8. Utwórz manualny zapis stanu gry przed przystąpieniem do questu Próba ognia. Gdyby okazało się, że kompletnie sobie nie radzisz (bohater jest bardzo słaby i źle wyposażony), to będziesz mógł odłożyć sobie zadanie na później lub ponownie (tym razem lepiej) się przygotować.
  9. Po rozpoczęciu ataku na obóz Kumanów nie przystępuj do jakichkolwiek walk z nimi. Zamiast tego pozwalaj sojusznikom na rozprawianie się z bandytami i Kumanami. Za takim działaniem przemawia to, że w walkach możesz stracić punkty zdrowia, które nie będą w stanie odnowić się i w rezultacie do pojedynku z Konusem możesz przystąpić będąc mocno osłabionym. Najlepiej żeby Henryk w ogóle nie stracił żadnych punktów zdrowia i awansował do pojedynku z bossem z pełnym paskiem.

Jak pokonać bossa Konusa w Kingdom Come?

Najszybsza metoda na pokonanie Konusa zakłada użycie łuku, zwłaszcza że boss nie korzysta z żadnego nakrycia głowy - Jak pokonać Konusa w Kingdom Come (pojedynek z bossem) ? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Najszybsza metoda na pokonanie Konusa zakłada użycie łuku, zwłaszcza że "boss" nie korzysta z żadnego nakrycia głowy. Metoda ta jest ryzykowna, ale gra w momencie rozpoczęcia walki utworzyła sejwa i możesz ją dzięki temu łatwo powtórzyć.

Biegaj po strychu i/lub wykorzystuj dużą pionową belkę niedaleko miejsca startu żeby trzymać Konusa na dystans. Szukaj każdej okazji żeby wycelować w niego z łuku. W miarę możliwości celuj w jego głowę. Przy odrobinie szczęścia Konusa może zabić nawet pojedyncze trafienie strzałą! Jeśli gorzej ci wychodzi celowanie to możesz go trafiać w pancerz, ale wtedy musisz zużyć około tuzina strzał. Uskakuj na boki gdy Konus spróbuje wyprowadzić jakiegoś kombosa i obserwuj pasek staminy żeby go całkowicie nie wyczerpać.

Konusa możesz też pokonać z pomocą broni białej - Jak pokonać Konusa w Kingdom Come (pojedynek z bossem) ? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Konusa możesz też pokonać z pomocą broni białej. W tym przypadku ważne jest przede wszystkim blokowanie jego ciosów. W miarę możliwości powinny to być perfekcyjne bloki (pojawienie się zielonej ikony w momencie ataku Konusa), dzięki czemu będziesz mógł wyprowadzić darmową ripostę (uwaga - Konus też może ją zablokowac perfekcyjnym blokiem).

Oprócz tego szukaj okazji do wyprowadzania kombosów dla broni, z której aktualnie korzystasz. Mają one większą szansę "przebicia się" i zranienia Konusa. Tak samo jak w przypadku walki z użyciem łuku obserwuj pasek staminy i oddalaj się od Konusa gdy pasek ten zostanie mocno wyczerpany i będzie potrzebował odnowić się.