Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zrobić Zbawiennego Sznapsa? Crafting i alchemia w Kingdom Come crafting Zbawiennego Sznapsa - Kingdom Come poradnik, solucja

Crafting i alchemia w Kingdom Come może ułatwic życie - m.in. sami możemy sobie uwarzyć Zbawiennego Sznapsa, który umożliwi zapamiętanie gry. Dowiedz się, jak wykonać wywar, gdzie znaleźć składniki do Zbawiennego Sznapsa i poznaj cały przepis.

Zbawienny Sznaps - czy w oryginalne Saviour Schnapps) to unikatowy przedmiot, który pozwala na wykonanie quicksave'a. Dzięki niemu nie tylko zdrowo się urżniemy, ale również zapamiętamy grę - przyjemne z pożytecznym.

Zbawienny Sznaps - składniki

Składniki Zbawiennego Sznapsa są bardzo proste. Po pierwsze potrzebujesz alchemicznego stołu i umiejętności alchemii. Pierwszy kontakt z alchemią w Kingdom Come możesz uzyskać już w Ratajach (patrz obrazek).

Pokręć się w zachodnim centrum osady Rataje, aby odnaleźć stanowisko do alchemii. - Jak zrobić Zbawiennego Sznapsa? Crafting i alchemia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Pokręć się w zachodnim centrum osady Rataje, aby odnaleźć stanowisko do alchemii.

Jeśli wytrenujesz już alchemię, pora na skompletowanie składników Zbawiennego Sznapsa. Potrzebujesz:

 1. Wino 1x
 2. Pokrzywa x1
 3. Wilcza jagoda x2
 4. Kociołek alchemiczny
 5. Moździerz

Jak wykonać Zbawiennego Sznapsa - przepis

W Kingdom Come możemy nie tylko kupić alkohol, ale też sami go sobie uwarzyć. Aby to zrobić, wystarczy podejść do kociołka ze wszystkimi składnikami i kolejno wykonać kroki:

 1. Wlej wino do kociołka.
 2. Dodaj pokrzywy do kociołka.
 3. Doprowadź do wrzenia wywaru, używając miecha i dwukrotnie przełóż klepsydrę, pilnując aby płomień nie zgasł.
 4. Do moździerza dodaj x2 wilcze jagody, a następnie je zetrzyj.
 5. Dodaj starte wilcze jagody do kociołka.
 6. Zagotuj wino i przełóż klepsydrę. Kiedy przesypie się piasek w klepsydrze, weź fiolkę i przelej wywar - oto Zbawienny Sznaps!

I już - w ten sposób sami zrobiliśmy sobie Zbawiennego Sznapsa, który umożliwi zapamiętanie gry w Kingdom Come. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu składników, oto skąd je wziąć:

Gdzie znaleźć składniki do Zbawiennego Sznapsa?

 1. Pokrzywę najłatwiej kupisz po prostu u cyrulika lub alchemika w Ratajach. Możesz ją także odnaleźć w lasach, jest ona dość pospolita i łatwa do odnalezienia. Na poniższej mapie zaznaczyliśmy miejsce w Kingdom Come, gdzie znajdziesz bardzo dużo pokrzywy (starczy, aby upić zbawiennym sznapsem nie tylko siebie, ale i całe miasto).
Mnóstwo pokrzyw rośnie wokół tego domku. - Jak zrobić Zbawiennego Sznapsa? Crafting i alchemia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Mnóstwo pokrzyw rośnie wokół tego domku.
 1. Wilcze jagody również możesz kupić u cyrulika, a także odnaleźć na obrzeżach lasów i łąkach, choć jest ona zdecydowanie rzadsza.

Jeśli potrzebujecie również wideo poradnika na temat craftingu Zbawiennego Sznapsa, zajrzyjcie tutaj.