Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak i gdzie nauczyć się czytania w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Czytanie w Kingdom Come nie jest oczywistą sprawą - twój bohater jest na początku analfabetą. Tu dowiesz się, jak zdobyć umiejętność czytanie oraz jak ją trenować, a przy okazji poznasz solucję do zadania Potężniejsze niż miecz.

Henryk początkowo nie potrafi czytać i jest to niekorzystny stan, bo blokuje on niektóre rozwiązania questów oraz przede wszystkim możliwośc korzystania z ksiąg podnoszących umiejętności bohatera. Na stronie zamieściliśmy informacje jak nauczyć Henryka czytania w grze Kingdom Come: Deliverance.

1 - Jak i gdzie nauczyć się czytania w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Z nauczeniem się podstaw czytania powiązany jest poboczny quest Potężniejsze niz miecz - Jak i gdzie nauczyć się czytania w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Z nauczeniem się podstaw czytania powiązany jest poboczny quest Potężniejsze niz miecz. Możesz go odblokować np. wypytując się dowolnego napotkanego mieszkańca krainy o to u kogo nauczyć się czytania.

  1. Zostaniesz wysłany do Skryby w Użycach. Jest to wioska zlokalizowana w północno-wschodniej części mapy, którą możesz odwiedzić choćby w trakcie przechodzenia głównego wątku fabularnego.
  2. W Użycach odszukaj dom skryby (obrazek 1 - są to okolice kościoła i oberży) i porozmawiaj z nim (obrazek 2) na temat chęci nauczenia się czytania. Skrybie musisz zapłacić 50 groszy za podstawową lekcję i dodatkowo przeznaczyć na naukę kilka dni.
Po obejrzeniu filmu z pierwszej lekcji (awansujesz przy okazji na 1 poziom umiejętności Czytanie) usiądź przy stole i przeczytaj leżącą na nim książkę - Jak i gdzie nauczyć się czytania w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Po obejrzeniu filmu z pierwszej lekcji (awansujesz przy okazji na 1 poziom umiejętności Czytanie) usiądź przy stole i przeczytaj leżącą na nim książkę. Powróć po lekturze do skryby. Musisz wykazać się zrozumieniem treści książki - wybierz ostatnią opcję dialogową (chciwość nie popłaca).

Skryba odeśle Cię do drugiej książki, która tym razem napisana jest łaciną - Jak i gdzie nauczyć się czytania w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Skryba odeśle Cię do drugiej książki, która tym razem napisana jest łaciną. Po powrocie do skryby jako odpowiedź wybierz drugą opcję dialogową - Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit. W nagrodę za poprawne przejście obu "prób" ponownie rozwiniesz umiejętność czytania i ukończysz wspomniany poboczny quest.

Od tego momentu możesz:

  1. Podejmować próby czytania ksiąg podnoszących określone umiejętności Henryka (np. Łowiectwo, Włamywanie). Sprawdzaj jednak "wymagania" każdej książki co do parametru Czytanie (np. wymaganych 10 punktów Czytania). Bardziej skomplikowanych ksiąg nie możesz początkowo przeczytać.
  2. Przeglądać różnorakie księgi i dokumenty powiązane z wykonywanymi questami.
  3. Odczytywać różnorakie napisy na ścianach, przedmiotach itp.

Cenna uwaga 1 - Skryba, u których nauczyłeś się czytania, ma w ofercie sporo ksiąg, w tym dwie pozwalające na szybkie dalsze podniesienie umiejętności Czytanie. Rozważ ich zakup jeśli posiadasz wystarczająco dużo groszy w sakiewce.

Cenna uwaga 2 - Jak najwcześniej odblokuj perk Mól książkowy (In the Flow) dla umiejętności Czytanie. Spowalnia on występowanie negatywnych efektów wygłodzenia oraz zmęczenia podczas czytania książek. W dalszej części gry zainteresuj się też perkiem Poduszeczka (Cushion), który podwaja premię do czytania książek jeśli Henryk wykonuje tę czynność w pozycji siedzącej.