Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak nauczyć się kradzieży kieszonkowej w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Kradzież w Kingdom Come popłaca, ale... ma swoje wady. Przedstawiamy porady dotyczące kradzieży i złodziejstwa (czyli umiejętności drobna kradzież) w Kingdom Come Deliverance.

Kradzież kieszonkowa jest w Kingdom Come: Deliverance jednym ze sposobów na zdobywanie kosztowności zgromadzonych przez inne postacie. W przeciwieństwie do włamywania umiejętność ta jest początkowo niedostępna i musisz się jej najpierw nauczyć. Poniżej zawarliśmy informacje jak tego dokonać.

Jak nauczyć się drobnej kradzieży w Kingdom Come?

Z poznaniem podstaw kradzieży kieszonkowej musisz zaczekać aż ukończysz główne zadanie Powrót do domu i trafisz do gospodarstwa zlokalizowanego w pobliżu Ratajów, które jest własnością młynarza Pesheka (rozpocznie się też wtedy nowe główne zadanie Przebudzenie) - Jak nauczyć się kradzieży kieszonkowej w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Z poznaniem podstaw kradzieży kieszonkowej musisz zaczekać aż ukończysz główne zadanie "Powrót do domu" i trafisz do gospodarstwa zlokalizowanego w pobliżu Ratajów, które jest własnością młynarza Pesheka (rozpocznie się też wtedy nowe główne zadanie "Przebudzenie"). Porozmawiaj w wolnej chwili z Peshekiem i poproś go o nauczenie bohatera podstaw kradzieży. W przeciwieństwie do innych trenerów ze świata gry lekcja ta jest darmowa. Udaj się z młynarzem w wyznaczone miejsce, zakradnij się do niego tyłu i zalicz samouczek z kradzieży kieszonkowej zgodnie z przedstawionymi wskazówkami. Umiejętność Drobna kradzież (Pickpocketing) automatycznie awansuje na 1 poziom i od tego momentu możesz ją już tradycyjnie rozwijać, tj. dzięki pomyślnemu okradaniu innych postaci.

Jak skutecznie kraść w Kingdom Come?

  1. Kradzież kieszonkowa jest jeszcze bardziej ryzykowna od włamywania się, tak więc próby okradania innych postaci podejmuj tylko jeśli niedawno utworzony został manualny lub automatyczny zapis stanu gry. Pozwoli ci to zapobiec spadkowi reputacji oraz karze za popełnione przestępstwo jeśli zostaniesz zdemaskowany przez okradaną postać lub przez osobę postronną.
  2. Najłatwiej okrada się te osoby, które śpią, choć i tu musisz pamiętać o tym, że najpierw należy zakraść się w jej pobliże i nie dopuścić do tego żeby obudziła się. Zadbaj więc o rozwój umiejętności skradania i zdejmij wszystkie elementy pancerza, które generują niepotrzebny hałas. Możesz też wynajdywać np. śpiących pijaków, w przypadku których ryzyko wybudzenia się ze snu jest o wiele mniejsze. Same próby kradzieży podejmuj w miarę możliwości nocną porą.
  3. Na przeprowadzenie kradzieży "zarezerwuj" sobie co najmniej 10 sekund, dzięki czemu wystarczy ci czasu żeby ukraść co najmniej jeden przedmiot ORAZ żeby zamknąć okno kradzieży zanim zakończy się odliczanie. Nie ryzykuj też ze zbyt wieloma kradzieżami pod rząd, bo zwiększa się wtedy ryzyko porażki.
  4. Kradzież kieszonkowa może ci pomagać w omijaniu minigier z włamywania się. NPC może być mianowicie w posiadaniu klucza otwierający skrzynię z tej samej lokacji. Pozyskanie tego klucza pozwoli ci uzyskać dostęp do zawartości skrzyni z pominięciem mini-gry.