Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zaginione w lesie - solucja From the Ashes Kingdom Come poradnik, solucja

Zaginione w lesie to tytuł pierwszego questu powiązanego z rozszerzeniem From the Ashes gry Kingdom Come: Deliverance. Henryk musi wyruszyć do wsi Przybysławice i odnaleźć na prośbę pana Dziwisza zaginionego Mariusza. Po dotarciu na miejsce konieczne okaże się rozwiązanie problemu z bandytami, którzy przebywają w zrujnowanej wsi.

Odblokowanie zadania i dotarcie do Przybysławic

Quest ten zlecany jest przez Pana Dziwisza w trakcie rozmowy z nim w Talmberku - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Quest ten zlecany jest przez Pana Dziwisza w trakcie rozmowy z nim w Talmberku. Zostaniesz wysłany do Przybysławic w celu odnalezienia Mariusza, z którym utracono kontakt. Po dotarciu do Przybysławic skieruj się do górnego obozowiska, które sąsiaduje ze zniszczonym kościołem (miejsce gdzie walczyłeś z Konusem). Spotkasz tu bandytów i możesz zainicjować rozmowę z jednym z nich. Główne opcje zachowania to:

  1. Zaatakowanie bandytów - Do walk dojdzie jeśli sam je sprowokujesz lub jeśli wybierzesz opcję dialogową wyrażenia chęci przyłączenia się do bandytów (nie uwierzą Henrykowi).
  2. Zastraszenie bandytów - Wybranie pierwszej opcji z listy zakończy się powodzeniem jeśli Henryk ma co najmniej 9 punktów zastraszenia. Bandyci uciekną. W przypadku nieudanej próby rozpoczną się walki.
  3. Przekupienie bandytów - Domyślnie bandyci zażądają 2000 złota, ale możesz się z nimi potargować. Wiedz jednak, że nieudane negocjacje mogą doprowadzić do rozpoczęcia walk.
Jeśli użyłeś zastraszenia lub przekupienia to możesz od razu awansować do kolejnej części questu - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Jeśli użyłeś zastraszenia lub przekupienia to możesz od razu awansować do kolejnej części questu. W przeciwnym razie musisz rozprawić się z grupą bandytów. Pokonanie ich nie powinno stanowić ogromnego wyzwania dla wysokopoziomowego bohatera z dobrym wyposażeniem i rozwiniętymi umiejętnościami walki. Co najmniej dwóch bandytów powinno korzystać z łuków i to oni powinni zginąć jako pierwsi. W trakcie walk nie daj się otoczyć i uważaj na krzaki i inne przeszkody gdzie Henryk łatwo może się zaklinować.

Alternatywnym sposobem na zaatakowanie bandytów jest zakradnięcie się do ich obozowiska nocą. Może udać ci się zabić kilku z nich we śnie, przy czym co najmniej jeden bandyta powinien być na warcie.

Uwolnienie Mariusza

1 - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Poszukiwany Mariusz przetrzymywany jest w jednym z namiotów najbardziej wysuniętych na zachód - pokazują go dołączone obrazki - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Poszukiwany Mariusz przetrzymywany jest w jednym z namiotów najbardziej wysuniętych na zachód - pokazują go dołączone obrazki.

Uwaga - Nie próbuj przekradać się nocą do namiotu z Mariuszem. Nie możesz go uwolnić dopóki nie uporasz się z bandytami (poprzez zabicie ich lub nakłonienie do opuszczenia Przybysławic).

Po uratowaniu Mariusza możesz towarzyszyć mu w obchodzie po wiosce lub pozwolić mu rozejrzeć się w pojedynkę - lepiej wybrać pierwszy wariant, bo przy okazji poznasz jego pomysły na odbudowę wioski.

Zdanie raportu Dziwiszowi

Pogadaj raz jeszcze z Mariuszem i spotkajcie się z panem Dziwiszem - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pogadaj raz jeszcze z Mariuszem i spotkajcie się z panem Dziwiszem. W trakcie tego spotkania możesz powiedzieć prawdę lub skłamać na temat konieczności przekupienia bandytów - od Dziwisza możesz dzięki temu otrzymać 600 sztuk złota. Niezależnie od wybieranych opcji dialogowych Henryk zostanie mianowany rządcą Przybysławic i dowie się, że to na nim będzie ciążyła odpowiedzialność zbudowania od nowa wioski. Dodatkowo możesz zdać Dziwiszowi pełny raport z obchodu po Przybysławicach i wypytaj się o szczegóły zarządzania wioską.

Dostarczenie obwieszczenia

Od Dziwisza otrzymasz buzdygan rządcy (Bailiffs Mace) oraz dokument z obwieszczeniem (Sir Divishs Announcement) - Zaginione w lesie - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Od Dziwisza otrzymasz buzdygan rządcy (Bailiff's Mace) oraz dokument z obwieszczeniem (Sir Divish's Announcement). Ten drugi przedmiot musisz dostarczyć Rządcy (Bailiff) w Ratajach. Dla przypomnienia za dnia możesz go spotkać go przechadzającego się po centrum miasta lub pracującego w biurze w Siedzibie Rządcy (Rathaus). Po dostarczeniu dokumentu wyrusz za rządcą na główny rynek w Ratajach gdzie podzieli się on treścią obwieszczenia z mieszkańcami i zaprosi uchodźców ze Skalis do zamieszkania w Przybysławicach. Rozpocznie się nowy quest Miejsce, które można nazwać domem (A Place to Call Home).