Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Oblężenie to jedno z najważniejszych i najdłuższych zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. W ramach zaliczania tego questu nie weźmiesz od razu udziału w tytułowym oblężeniu zamku w Talmberku, tylko zajmiesz się wszystkimi czynnościami powiązanymi z przygotowaniami do inwazji.

Uwaga - Jeśli chcesz zdobyć wszystkie trofea gry to zainteresuj się opcjonalnymi celami tego questu. Zaliczenie wszystkich dodatkowych celów doprowadzi do odblokowania osiągnięcia Talmberski.

Spotkanie się z Borzkiem i Fejfarem (obowiązkowy cel)

Dowódcę Borzka odnajdziesz na terenie obozowiska i dowiesz się od niego o możliwości zaoferowania wsparcia w przygotowaniach do oblężenia. Odblokuje to szereg dodatkowych celów misji.

Z rozmowy z Tobiaszem Fejarem dowiesz się z kolei, że potrzebuje pomocy specjalisty przy skonstruowaniu trebusza. Odblokuje to nowy główny quest Rakietowiec. Zajmij się nim już teraz (jego opis przejścia jest na osobnej stronie poradnika) lub po zaliczeniu opcjonalnych celów opisywanego questu.

Zlecenia od kwatermistrza (opcjonalny cel)

Od kwatermistrza dowiesz się, że potrzebuje pomocy przy zapewnieniu dostaw mięsa oraz piwa - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Od kwatermistrza dowiesz się, że potrzebuje pomocy przy zapewnieniu dostaw mięsa oraz piwa:

Dostarczenie mięsa do obozu to bardzo łatwe zadanie. Możesz zapolować na dziką zwierzynę, ale o wiele łatwiej i szybciej jest odwiedzić jakiegoś rzeźnika (np. tego w Użycach) i zakupić w sumie 30 sztuk mięsa (niekoniecznie tego samego typu). Dostarcz mięso do obozu zanim zepsuje się.

Dostarczenie piwa do obozu jest bardziej kłopotliwe, gdyż nie możesz rozwiązać tego problemu u każdego oberżysty. Wyrusz do Oberży "Na Polance" (Inn in the Glade) z centralnej części mapy - jej lokalizację prezentuje powyższy obrazek. Porozmawiaj tam z oberżystą Andrzejem. Musisz przekonać go do zapewnienia dostaw piwa - skorzystaj z perswazji (Andrzej ma 10 punktów) lub z zastraszenia (Andrzej ma 6 punktów)

Powróć do kwatermistrza żeby przekazać mu mięso i powiedzieć mu o zadbaniu o dostawy piwa. Otrzymasz po 90 groszy za każde wykonane zadanie (czyli maksymalnie 180 groszy).

To nie wszystko, bo możesz zaoferować kwatermistrzowi pomoc w pozyskaniu smoły (dowiesz się o tym od Borzka) - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

To nie wszystko, bo możesz zaoferować kwatermistrzowi pomoc w pozyskaniu smoły (dowiesz się o tym od Borzka). Wyrusz w tym celu do węglarzy mających obóz w lesie na południe od Talmberku. Porozmawiaj tam z ich rzecznikiem:

Jeżeli w głównym zadaniu Rudzielec w tarapatach pomogłeś węglarzom w pozbyciu się problemu ze strony bandytów (tych, którzy polowali na Rudzielca) to od razu obiecają przygotowanie dostawy słomy na wieść o kłopoty w Talmberku.

Jeżeli nie pomogłeś wcześniej węglarzom to konieczne może okazać się skorzystanie z unikalnej opcji dialogowej lub zapłacenie węglarzom za smołę.

Niezależnie w jaki sposób zagwarantowałeś dostawy słomy powróć do kwatermistrza i powiedz mu o wykonanym zadaniu. Otrzymasz 90 groszy.

Zlecenia od Kapitana Bernarda (opcjonalny cel)

Bernard potrzebuje pomocy przy zdobyciu zapasu mikstur, które pozwoliłyby utrzymać się żołnierzom na nogach - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Bernard potrzebuje pomocy przy zdobyciu zapasu mikstur, które pozwoliłyby utrzymać się żołnierzom na nogach. Musisz w tej sytuacji odwiedzić dowolną zielarkę spośród zaznaczonych na mapie świata. Za każdym razem spotkanie przebiegnie w identyczny spobób:

Jeżeli zielarka nie jest dostatecznie przyjaźnie nastawiona do Henryka to otrzymasz jedynie przepis na przygotowanie mikstury. To zły wariant, bo musiałbyś poświęcić dużo czasu na wyprodukowanie mikstur przy jednym ze stanowisk alchemicznych.

Jeżeli zielarka jest dostatecznie przyjaźnie nastawiona do Henryka to zaoferuje pomoc w przygotowaniu mikstur dla wojska.

Ważna uwaga - Wytypuj tę zielarkę, która przebywa w wiosce gdzie masz najwyższą reputację. Jeśli i to będzie niewystarczające to przejdź do okna handlu i wystaw na sprzedaż dowolny pojedynczy przedmiot (np. jakieś niepotrzebne zielę). Nie finalizuj transakcji, tylko przejdź do okna targowania się. Maksymalnie obniż swoje oczekiwania (pasek musi być zapełniony - pokazuje to przykładowy obrazek), dzięki czemu zielarka zapłaci o wiele niższą cenę od domyślnej. Powtórz w razie potrzeby tę akcję kilka razy aż relacje Henryka z zielarką dostatecznie się poprawią.

To nie wszystko, bo od zielarki otrzymasz zadanie pozyskania ziół - 120 mięt (Mint), 60 walerian (Valerian) i 12 piołunów (Wormwood) - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

To nie wszystko, bo od zielarki otrzymasz zadanie pozyskania ziół - 120 mięt (Mint), 60 walerian (Valerian) i 12 piołunów (Wormwood). Oto sposoby na pozyskiwanie ziół:

Odwiedzanie ogrodków - Mają one specjalne ikony na mapie (przykładowy na obrazku). Odnajdziesz je przede wszystkim przy każdej z chatek zielarzy. Oprócz tego możesz odwiedzić większy ogródek w klasztorze w Sazawie oraz rozejrzeć się za ogródkami w lesie (np. na wschód od Sazawy).

Kupowanie ziół od handlarzy - Część ziół możesz zakupić od tej zielarki, która obiecała ci już pomoc. Odwiedź też jednak wszystkich pozostałych zielarzy z mapy. Każda z tych osób posiada niestety ograniczoną ilość ziół. Nie licz na to, że łatwo i szybko zdobędziesz w ten sposób wszystkie zioła

Po zdobyciu ziół powróć do zielarki. Odczekaj około 1,5 dnia aż przygotuje ona mikstury i powróć z nimi do Bernarda. W nagrodę otrzymasz aż 325 groszy.

Zlecenia od Pana Dziwisza (opcjonalny cel)

Od Pana Dziwisza dostaniesz dwa opcjonalne zlecenia - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Od Pana Dziwisza dostaniesz dwa opcjonalne zlecenia. Pierwsze z nich dotyczy sprowadzenia księdza do Talmberku. Możesz to rozwiązać na dwa sposoby:

Spotkanie się z Ojcem Bogutą z Użyc - Jego odpowiedź jest uzależniona od tego jakie utrzymuje relacje z Henrykiem. Jeśli są bardzo przyjacielskie to powinien od razu się zgodzić. Jeśli podpałeś Bogucie (odmówienie napicia się z nim w głównym zadaniu Tajemnicze drogi, doprowadzenie do śmierci drwali w pobocznym zadaniu Igraszki z diabłem) to może Henrykowi odmówić. Jeśli posiadasz miksturę barda (podnosi ona tymczasowo Retorykę) to możesz wypić ją przed rozmową i zwiększyć szanse na pomyślny jej rezultat.

Spotkanie się z Ojcem Szymonem - Henryk musi najpierw uratować Szymona i jest to częścią pobocznego zadania W sutannie - przejdź do rozdziału z opisem pobocznych questów wsi Równa. Z Szymonem porozmawiaj po tym jak go uratujesz z rąk bandytów lub, jeśli już wcześniej zaliczyłeś ten quest, spotkaj się z nim w Równej. W naszym przypadku Szymon stał obok budynku na północ od zniszczonego kościoła (obrazek). Duchowny bezproblemowo zgodzi się na podróż do Talmberku.

Za zrekrutowanie księdza otrzymasz 90 groszy.

Drugie zlecenie od Dziwisza dotyczy zrekrutowania infirmariusza, którzy pomoże przy leczeniu chorych - Oblężenie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Drugie zlecenie od Dziwisza dotyczy zrekrutowania infirmariusza, którzy pomoże przy leczeniu chorych. Udaj się do klasztoru w Sazawie. Poszukiwanym infirmariuszem jest Brat Nikodem, ale domyślnie nie zgodzi się na podróż do Talmberku.

Musisz nakłonić go do zmiany zdania poprzez zaliczenie pobocznego zadania W rękach Boga - jego opis przejścia jest na stronie z pobocznymi zadaniami z Sazawy i dotyczy ono wyleczenia przy udziale Nikodema i Johanki wszystkich chorych przebywających w klasztorze. Dopiero gdy wyleczysz wszystkie osoby z tej lokacji Nikodem zgodzi się na podróż do Talmberku. Za zrekrutowanie infirmariusza otrzymasz 90 groszy.

Powrót do Fejfara (obowiązkowy cel)

Do Tobiasza Fejfara najwcześniej możesz powrócić po tym jak zaliczysz główny quest Rakietowiec, czyli jak pomyślnie zrekrutujesz Konrada Kyesera. Warto jednak zająć się też wcześniej wszystkimi opisanymi powyżej opcjonalnymi zleceniami. Od Tobiasza dowiesz się, że potrzebuje kilku dni na dokończenie prac nad trebuszem. Skorzystaj np. z opcji przyśpieszenia upływu czasu. Powróć po kilku dniach do obozowiska i obejrzyj cut-scenkę z przetestowania trebusza.

Quest Oblężenie nie zniknie od razu z Twojego dziennika, ale gra zacznie odblokowywać kolejne główne zadania i pierwszym z nich będzie Chłodne ostrze, gorąca krew. Zajmuj się wyłącznie nimi, a opisywany quest ostatecznie również oznaczony zostanie jako ukończony.