Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Talmberk | Zajęcia w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Zajęcia to mniejsze questy, których możesz podejmować się w grze Kingdom Come: Deliverance (rozpoznasz je po ikonach wykrzyknika na mapie). Poniżej zestawiliśmy zajęcia możliwe do odblokowania w Talmberku i najbliższej okolicy (do zamku w Talmberku Henryk dociera tuż po zaliczeniu prologu, czyli w trakcie rozgrywania głównego questu Ucieczka!).

Skóra

Jak odblokować: Rozmowa z Garbarzem Brodą w Talmberku.

Garbarz Broda ma swoje gospodarstwo w zachodniej części Talmberku - Talmberk | Zajęcia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Garbarz Broda ma swoje gospodarstwo w zachodniej części Talmberku. Możesz odebrać od niego zlecenie polegające na przynoszeniu garbarzowi skór różnych dziki zwierząt (zające, sarny, dziki).

Sam quest możesz zaliczyć na dwa główne sposoby. Pierwsza metoda jest bardziej oczywista i zakłada udawanie się na kolejne polowania. Ważną informacją jest to, że do odzierania zabitych zwierząt ze skóry potrzebny ci jest perk Garbarz z kategorii Łowiectwo. Po tym jak upolujesz dane zwierzę podejdź do jego zwłok i przeszukaj je żeby pozyskać skórę.

Druga metoda zakłada kupowanie skór u innych NPC-ów. Możesz w tym celu odwiedzić np. garbarza z Ratajów (jego gospodarstwo sąsiaduje z tym należącym do młynarza Peszka) czy garbarza ze wsi Ledeczko. Za każdy dostarczony Brodzie zestaw skór otrzymasz trochę groszy.

Uwaga - Polowanie na dzikie zwierzęta jest traktowane jak kłusownictwo. Nie daj się nikomu zauważyć, tak więc nie poluj w pobliżu wiosek, głównych ścieżek itp.

Uwaga - Odnajdywanie dzików w ramach tego questu może być bardziej kłopotliwe. Na ich poszukiwania możesz wybrać się np. do lasów na wschód od Ratajów, w których w jednym z głównych questów chciał na nie też zapolować Jan Ptaszek. Innym bardzo dobrym miejscem do polowania na dziki jest las na wschód od Sazawy. Na terenie lasu znajduje się nawet kilka specjalnych stref gdzie Henryk ma większe szanse na wpadnięcie na dziki.

Najeźdźcy

Jak odblokować: Rozmowa z dowódcą Borzkiem po ukończeniu zajęcia Ruina.

Wykonaj najpierw wszystkie zlecenia pozbycia się bandytów dla kapitana Bernarda w ramach zajęcia Ruina (Rataje). Spotkaj się następnie z dowódcą Borzkiem w zamku w Talmberku. Możesz otrzymać od niego misję pozbywania się Kumanów ze wskazywanych przez niego obozowisk wokół Talmberku. Za każdym razem zadaniem Henryka jest wyeliminowanie przywódcy grupy Kumanów i zdobycie jego maski.

Po każdej wyprawie powróć do Borzka i odbierz od niego grosze. Po tym jak pozbędziesz się wszystkich Kumanów z okolicy możesz wyruszyć do klasztoru w Sazawie i odebrać od Sebastiana (lokalnego naprawnika) misję Intruzi. W ramach tego zadania eliminuje się bandytów z okolic Sazawy.

Henryk Mistrz Łowczy

Jak odblokować: Rozmowa ze skrybą po ukończeniu pobocznego zadania Cherchez la Femme i uzyskaniu mianowania na łowczego Talmberku.

Zajęcie to odblokujesz tylko jeśli pomogłeś Janowi Zającowi w ramach pobocznego questu Cherchez la Femme (jego opis jest na stronie z zadaniami z Talmberku) i tylko jeśli pod koniec tego zadania przyjąłeś propozycję zostania nowym łowczym Talmberku - Talmberk | Zajęcia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Zajęcie to odblokujesz tylko jeśli pomogłeś Janowi Zającowi w ramach pobocznego questu Cherchez la Femme (jego opis jest na stronie z zadaniami z Talmberku) i tylko jeśli pod koniec tego zadania przyjąłeś propozycję zostania nowym łowczym Talmberku. Porozmawiaj ze skrybą w zamku w Talmberku, a dowiesz się o obowiązkach czekających na głównego bohatera. Henryk musi mianowicie dostarczać do wioski różne rodzaje mięsa. Ułatwieniem z tego zadania jest to, że dzięki mianowaniu na głównego łowczego możesz bezproblemowo zbierać mięso z zabitej dzikiej zwierzyny bez ryzyka posądzenia o kłusownictwo.