Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Przesłuchanie to jedno z zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance i jest ono odblokowywane po rozprawieniu się z bandytami w Przybysławicach. W ramach opisywanego questu Henryk musi dotrzeć do Merchojedów i przesłuchać więźnia. Na miejscu sprawy się jednak mocno skomplikują, gdyż w wiosce będzie rozprzestrzeniała się tajemnicza zaraza. Henryk może zająć się wyleczeniem mieszkańców wioski (w odrębnym pobocznym queście) lub skupić się jedynie na uzyskaniu dostępu do więźnia.

Uwaga - Zanim rozpoczniesz ten quest upewnij się, że Henryk potrafi czytać. Jest to bardzo ważne jeśli masz w planach doprowadzenie do szczęśliwego finału w Merchojedach. Henryk może nauczyć się czytania w ramach pobocznego questu

 1. Potężniejsze niż miecz. Spotkaj się w tej sprawie ze skrybą we wsi Użyce. Opis tego questu jest na stronie z pobocznymi zadaniami z Użyc w naszym poradniku.

Uwaga #2 - Swoje szanse na rozwiązanie wszystkich problemów w Merchojedach możesz też zwiększyć kupując wcześniej składniki alchemiczne. Zaopatrz się w 1 walerianę (Valerian) oraz w 2 osty (Thistle) u dowolnego zielarza oraz w 1 węgiel drzewny (Charcoal) u dowolnego kowala.

Wyprawa do Merchojedów

Dotrzyj do górnego zamku w Ratajach żeby spotkać się tam z lordami i otrzymać zadanie przesłuchania więźnia w Merchojedach - Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Dotrzyj do górnego zamku w Ratajach żeby spotkać się tam z lordami i otrzymać zadanie przesłuchania więźnia w Merchojedach. Wyrusz do tej wioski. Po dotarciu na miejsce będzie ona opustoszała. Zagadaj do dowolnego napotkanego mieszkańca, a dowiesz się o rozprzestrzeniającej się zarazie. Odblokujesz w ten sposób poboczny quest Zaraza.

Zanim cokolwiek więcej zrobisz spotkaj się jeszcze w wiosce z Maciejem, którego odnajdziesz leżącego na ziemi wewnątrz głównego budynku stajni (obrazek). Porozmawiaj z nim na wszystkie tematy. Dowiesz się więcej o więźniu oraz o szalejącej zarazie.

Możesz teraz zachować się na dwa sposoby:

 1. Przystąpić do zaliczania questu Zaraza (jego opis przejścia jest w rozdziale o pobocznych zadaniach w naszym poradniku) - To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Poprawne wykonanie wszystkich czynności w tym queście doprowadzi do uzdrowienia wszystkich chorych (w tym więzionego bandyty). Nie jest to jednak gwarantowane i jeśli popełnisz błędy lub nie pośpieszysz się to niektóre osoby mogą umrzeć.
 2. Zignorować poboczny quest Zaraza i kontynuować od razu działania w ramach tego questu mające na celu dotarcie do przetrzymywanego więźnia. Nie jest to polecany wariant zachowania. Możesz przyczynić się do śmierci wielu osób i/lub pogorszyć swoją reputację w Merchojedach jeśli spróbujesz dotrzeć do więźnia metodami siłowymi.

Dotarcie do więźnia

1 - Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Poszukiwana osoba jest przetrzymywana w pokazanej na obrazkach stodole w wiosce - Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Poszukiwana osoba jest przetrzymywana w pokazanej na obrazkach stodole w wiosce. Domyślnie stodoły tej pilnuje jeden ze strażników i nie zostaniesz wpuszczony do środka nawet jeśli powołasz się na Radzika (nie możesz też wybrać żadnej unikalnej opcji dialogowej). Oto możliwe rozwiązania problemu:

 1. Rozegranie pobocznego questu Zaraza. Po tym jak wyleczysz mieszkańców wioski możesz spotkać się z Melchiorem i poprosić go o danie ci szansy porozmawiania z więźniem. Zniknie wtedy strażnik pilnujący więźnia i będziesz mógł bezproblemowo wejść do stodoły.
 2. Zaczekanie aż zaraza zbierze krwawe żniwo. Możesz odczekać kilka dni i pozwolić na to żeby plaga doprowadziła do śmierci wielu osób w Merchojedach.
 3. Podjęcie próby dotarcia do więźnia przy pierwszej wizycie w wiosce. To niewskazany wariant zachowania. Strażnik pilnujący stodoły nie rusza się z posterunku, tak więc przekradnięcie się obok niego jest praktycznie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem jest zabicie go i jeśli nie chcesz dodatkowych problemów atak przeprowadź bez udziału świadków. Może to też być szybka egzekucja, np. trafienie strażnika strzałą z łuku w głowę.

Uzyskanie informacji od więźnia

Docelowo musisz uzyskać dostęp do stodoły, w której znajduje się więzień - Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Docelowo musisz uzyskać dostęp do stodoły, w której znajduje się więzień. Sytuacja może się tu rozwinąć na trzy sposoby:

 1. Jeżeli poprawnie zaliczyłeś poboczny quest Zaraza to bandyta zostanie wyleczony. Pozwoli ci to go szczegółowo przesłuchać. Nie musisz polegać na unikalnych opcjach dialogowych. Wybieraj kolejne opcje dialogowe, a uzyskasz komplet informacji.
 2. Jeżeli popełniłeś błędy w pobocznym queście Zaraza lub zmarnowałeś zbyt dużo czasu na znalezienie lekarstwa to chory bandyta umrze. W takiej sytuacji przeszukaj jego zwłoki i pozyskaj list (Captive's letter).
 3. Jeżeli przedostałeś się do stodoły tuż po dotarciu do Merchojedów (bez przystępowania do pobocznego questu Zaraza) to bandyta na w bardzo złym stanie i nie wyciągniesz od niego żadnych informacji. Możesz go np. dobić i pozyskać w ten sposób jego list (Captive's letter).
Opisany wyżej wariant 1 wiąże się z załączeniem dodatkowej scenki przerywnikowej po tym jak przesłuchasz więźnia - Przesłuchanie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Opisany wyżej wariant 1 wiąże się z załączeniem dodatkowej scenki przerywnikowej po tym jak przesłuchasz więźnia. Do stodoły wpadnie Słoma i będzie chciał się zemścić na więźniu za śmierć syna. Możesz:

 1. Przekonać Słomę do odstąpienia od chęci zabicia bandyty - Jest to bardzo proste do wykonania. Słoma nie ma żadnych punktów perswazji, tak więc wybierz jedną z opcji dialogowych związanych z perswazją.
 2. Zaatakować Słomę - To zły wariant, który doprowadzi do śmierci niewinnej osoby i znacząco pogorszy Twoją reputację w Merchojedach.
 3. Pozwolić Słomie na zamordowanie bandyty - Nic w ten sposób nie stracisz, bo wydobyłeś już informacje od więźnia.

Jeśli bandyta nie zginął to zostanie zabrany przez Henryka do więzienia w Ratajach.

Zdanie raportu Radzikowi

Radzika możesz odnaleźć przy punkcie widokowym w pobliżu Talmberku. Porozmawiaj z nim żeby zdać mu raport i zakończyć ten quest. W nagrodę otrzymasz 175 groszy.