Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dlaczego nie mogę zapisać gry w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Zapisywanie gry w Kingdom Come to wielki problem - dowiedz się, jak sejwować i do czego służy Zbawienny Sznaps!

Gra Kingdom Come: Deliverance nie pozwala na nielimitowane zapisywanie aktualnego stanu gry w dowolnym momencie rozgrywki i jest to spore utrudnienie, które może Cię dużo kosztować jeśli nie zachowasz odpowiednich środków ostrożności. Na stronie zamieściliśmy wszystkie informacje na temat tego jak zapisywać stan gry oraz kiedy na taki krok najlepiej się zdecydować.

Jeśli chcesz w bardzo konkretnym momencie zapisać stan gry to jest to możliwe tylko jeśli w inwentarzu bohatera znajduje się trunek o nazwie Zbawienny Sznaps (Saviour Schnapps - powyższy obrazek) - Dlaczego nie mogę zapisać gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Jeśli chcesz w bardzo konkretnym momencie zapisać stan gry to jest to możliwe tylko jeśli w inwentarzu bohatera znajduje się trunek o nazwie Zbawienny Sznaps (Saviour Schnapps - powyższy obrazek). Tylko wtedy w menu pauzy jest podświetlona opcja wykonania zapisu. W sytuacji gdy nie posiadasz żadnej butelki tego trunku jest ona nieaktywna. Niestety Zbawienny Sznaps jest mocno deficytowym towarem, w szczególności na początku gry. Ponadto każda butelka jest jednorazowego użytku i po wypiciu sznapsa bezpowrotnie przepada. Oznacza to wszystko, że powinieneś korzystać z niego tylko podczas zaliczania długich questów gdy musisz wykonać jakąś ryzykowną akcję (np. zinfiltrować wrogi obóz). Sznapsa możesz otrzymywać w questach od NPC-ów, kupować od handlarzy lub samemu wytwarzać po tym jak rozwiniesz umiejętności alchemiczne.

Uwaga - Zbyt częste poleganie na sznapsie może doprowadzić do tego, że Henry wpadnie w nałóg i stanie się alkoholikem. Zapobiegaj temu długo odczekując od momentu ostatniego wypicia sznapsa zanim opróżnisz zawartość kolejnej butelki.

Uwaga - Gra nie wyświetla zapytania czy chcesz "poświęcić" Zbawiennego Sznapsa na wykonanie manualnego zapisu stanu gry. Zastanów się zawsze nad tą decyzją, bo szczególnie w początkowej części gry będziesz dysponował zaledwie kilkoma butelkami z tym alkoholem.

Pozostałe metody wykonania zapisu stanu gry wymuszają już wykonanie określonej czynności czy dotarcie bohaterem w konkretne miejsce - Dlaczego nie mogę zapisać gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pozostałe metody wykonania zapisu stanu gry wymuszają już wykonanie określonej czynności czy dotarcie bohaterem w konkretne miejsce. Oto ich zestawienie:

  1. Rozpoczęcie nowego zadania lub dokonanie ważnych postępów w aktualnym zadaniu - Gra automatycznie wykonuje zapisy w takich momentach. Uwaga - Jeśli po zaliczeniu danego questu nie wystartuje od razu kolejny to nie zostanie utworzony nowy automatyczny save!
  2. Skorzystanie z własnego łóżka (ikona łóżka na mapie świata) - Gra zapisze postępy tylko gdy udasz się na odpoczynek i przeznaczysz co najmniej 1 godzinę na sen. Początkowo dysponujesz tylko jednym "własnym" łóżkiem, ale w miarę przechodzenia gry odblokowywane są kolejne w innych lokacjach świata gry.
  3. Skorzystanie z łóżka w gospodzie - Gospody są w większości wiosek i miast. Gra zapisze postępy tylko zapłacisz za wynajęcie łóżka. Wysokość opłaty uzależniona jest od tego na ile dni je zarezerwujesz. Za wynajęcie łóżka na jedną noc musisz domyślnie zapłacić 2 grosze (możesz się potargować).
  4. Skorzystanie z łaźni - Są one w każdej dużej wiosce i mieście. Gra zapisze postępy tylko jeśli opłacisz oferowane w łaźni usługi (wysokość opłaty uzależniona jest od zakresu wybranych usług).
  5. Dotarcie do obozowiska w lesie - Zapis stanu gry dokonuje się w sposób automatyczny.

Uwaga - W grze dostępne są tylko 3 sloty na manualne zapisy i po utworzeniu nowego sjewa najstarszy jest automatycznie nadpisywany. Ograniczenie to nie dotyczy na szczęście automatycznych sejwów tworzonych w trakcie zaliczania questów.