Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Zadanie Tajemnicze drogi to kolejny quest główny w Kingdom Come - poniżej znajdziecie opis przejścia.

Tajemnicze drogi to jedno z zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. W queście tym Henryk kontynuuje poszukiwania osób odpowiedzialnych za atak na Neuhof i znaczną część zadania rozgrywa się w wiosce Użyce, z której pochodził kulejący bandyta. Informacje na temat miejsca pobytu Konusa i innych bandziorów możesz pozyskać na kilka sposobów.

Odnalezienie kulejącego bandyty

1 - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Dotrzyj do Użyc, które są na północ od Neuhof (podążaj główną ścieżką, ale uważaj na możliwe spotkania z bandytami w lesie). Musisz ustalić gdzie mieszka kulejący bandyta i zapytaj się o to dowolnego napotkanego mieszkańca wioski. Dowiesz, że ma imię Lubosz i poznasz lokalizację jego domu.
  2. Po dotarciu na miejsce zauważysz grupę osób stojących przed domem Lubosza (obrazek). Porozmawiaj z egzekutorem żeby dowiedzieć się, że Lubosz został brutalnie zamordowany. W trakcie rozmowy warto zadać wszystkie pytania na temat okoliczności zbrodni. Możesz też wejść do chatki i zbadać zwłoki (oglądaj różne części ciała żeby uzyskać za każdym razem inny komentarz). Ponadto jeśli Henryk potrafi już czytać (poboczny quest Potężniejsze niż miecz) to możesz odczytać wiadomość zapisaną krwią na ścianie chatki.
Ponownie zaczep dowolnego mieszkańca wioski i zadaj kilka pytań na temat Lubosza - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Ponownie zaczep dowolnego mieszkańca wioski i zadaj kilka pytań na temat Lubosza. Dowiesz się, że był widziany niedawno w kościele i podsunie to Henrykowi pomysł spotkania się z lokalnym księdzem.

Kościół znajduje się w północnej części wioski. Spotkaj się tu z Ojcem Bogutą i wypytaj go na temat Lubosza. Ksiądz będzie zasłaniał się tajemnicą konfesjonału. Boguta zaproponuje jednak na koniec spotkanie się z nim w oberży. Do spotkania musi dojść w godzinach wieczornych, tak więc odczekaj do około 19:00 i odszukaj Bogutę w tawernie. Usiądź na ławce po przeciwnej stronie od księdza i rozpocznij rozmowę.

Uwaga - Jeśli przegapisz wieczorne spotkanie z Ojcem Bogutą to będzie on obrażony na bohatera i nie wydobędziesz od niego informacji o bandytach. Możesz spotkać się z nim kolejnego dnia i go przeprosić, ale pozostanie ci wtedy tylko skorzystanie z alternatywnego rozwiązania questu (opis w dalszej części tekstu).

Uwaga - Jeśli posiadasz postać o BARDZO wysokiej charyźmie i perswazji to istnieje szansa na to, że podczas pierwszego spotkania z księdzem Bogutą zdołasz go nakłonić do złamania tajemnicy konfesjonału i wyjawienia informacji o bandytach. Jeśli uda ci się to osiągnąć to możesz zignorować dalszą część opisu tego questu i od razu zająć się kolejnym zadaniem.

Główny sposób - zyskanie zaufanie Ojca Boguty

W trakcie rozmowy z Ojcem Bogutą Twoim priorytetem jest zdobycie jego zaufania - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

W trakcie rozmowy z Ojcem Bogutą Twoim priorytetem jest zdobycie jego zaufania. Wybieraj pierwsze opcje dialogowe z listy, czyli bądź prawdomówny i odpowiadaj na jego wszystkie pytania. Dodatkowo porozmawiaj z Bogutą na temat jego umiejętności w walce bronią oraz na temat kazań Mistrza Husa - wiedza ta przydać ci się może pod koniec questu.

Najważniejszy moment spotkania prezentuje powyższy obrazek. Boguta zaproponuje żeby Henryk się z nim napił. Musisz się na to zgodzić i w konsekwencji upić się z księdzem.

Dodatkowa uwaga - Upicie się z Bogutą uniemożliwi ci zdobycie trofeum Prawiczek! Zdobędziesz z kolei osiągnięcie Grzesznik.

Po obejrzeniu cut-scenki z pojawienia się egzekutora musisz przystąpić do pijackiej bójki z jego ludźmi - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Po obejrzeniu cut-scenki z pojawienia się egzekutora musisz przystąpić do pijackiej bójki z jego ludźmi. Nie jest ona trudna. Co więcej Henryk jest chwilowo nieco silniejszy. Wykorzystaj to i po kolei atakuj kolejne osoby. Jeśli uda ci się wygrać bójkę to "zabawa" przeniesie się do kościoła. Towarzysz Bogucie we wspinaczce na dzwonnicę. Załączą się tam kolejne filmiki.

Kolejnego dnia cierpiący na kaca Boguta poprosi Henryka o pomoc w wygłoszeniu kazania. Musisz przystać na ten plan. W trakcie kazania na przemian musisz wybierać unikalne opcje dialogowe oraz "standardowe". W przypadku unikalnych opcji wskazane jest poleganie na zastraszeniu lub zaimponowaniu. Jeśli chodzi o standardowe opcje to staraj się je wybierać w oparciu o wcześniejszą rozmowę z Bogutą, która dotyczyła nauk Mistrza Husa.

Kazanie może jeden z dwóch finałów:

  1. Mieszkańcy wioski będą z niego zadowoleni. Zadowolony będzie również Ojciec Boguta i możesz od niego nareszcie wydobyć informacje na temat lokalizacji Śmierdziela i rozpocząć główny quest Na tropie.
  2. Nie zostało ono dobrze przyjęte przez mieszkańców wioski. W tym przypadku nie wydobędziesz od Boguty informacji na temat bandyty ORAZ DODATKOWO Henryka mogą spotkać negatywne konsekwencje z tytułu nocnej bójki. Możesz zapłacić karę lub pójść na kilka dni do więzienia.

Uwaga - Jeśli zawaliłeś kazanie to możesz załadować poprzedni stan gry i spróbować ponownie. Jest on generowany w niedługo przed dotarciem do kościoła (już po nocnych szaleństwach), tak więc nie musisz powtarzać dużego fragmentu gry.

Alternatywne rozwiązanie - przejrzenie Czarnej Kroniki w Ratajach

Alternatywny sposób ukończenia tego questu jest początkowo nieaktywny. Załączy się on jeśli nie zdołasz wydobyć potrzebnych informacji od Ojca Boguty, czyli jeśli:

  1. Nie spotkasz się z Ojcem Bogutą w godzinach wieczornych w oberży.
  2. Nie zyskasz zaufania Ojca Boguty, czyli nie powiesz mu kilku prawdziwych rzeczy na temat siebie.
  3. Odmówisz udziału we wspólnym piciu alkoholu w oberży.
  4. Odmówisz wygłoszenia kazania.
  5. Wygłosisz kazanie, które nie spodoba się zebranym osobom.
Henryk musi uzyskać informacje na temat bandytów od kogoś innego - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Henryk musi uzyskać informacje na temat bandytów od kogoś innego. Odszukaj w Użycach egzekutora (Bailiff - powyższego obrazka) i porozmawiaj z nim. Powiedz egzekutorowi, że zraziłeś do siebie Ojca Bogutę i poproś o pomoc. Mężczyzna podsunie pomysł udania się w tej sprawie do archiwum w Ratajach. Tamtejsza Czarna Kronika może zawierać poszukiwane informacje.

Udaj się do Ratajów - Tajemnicze drogi | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Udaj się do Ratajów. Archiwum sąsiaduje z domem skryby w centralnej części miasta. Wejdź do budynku i dotrzyj na drugie piętro gdzie przebywa schorowany Skryba. Nie będzie on chciał pomóc Henrykowi dopóki ten nie przyniesie mu lekarstwa. Udaj się w tej sprawie do aptekarza i odszukaj środek do nacierania (Embrocation) w jego ofercie. Domyślnie kosztuje on niecałych 40 groszy, ale możesz się potargować. Powróć z lekarstwem do Skryby i przejdźcie razem do sąsiedniego pomieszczenia gdzie znajduje się Czarna Kronika. Sam przejrzyj Czarną Kronikę lub, jeśli nie potrafisz czytać, pozwól Skrybie ją przejrzeć. Po chwili poznasz lokalizację Śmierdziela i rozpocznie się główny quest Na tropie.

Uwaga - Jeśli nie chcesz wydawać groszy na zakup lekarstwa to możesz włamać się do archwium. Musisz jednak złamać zabezpieczenia bardzo trudnego zamka lub zdobyć klucz od skryby dzięki kradzieży kieszonkowej. Dodatkowo Henryk musi umieć czytać żeby móc znaleźć poszukiwany wpis w Czarnej Kronice.