Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Na tropie to jedno z zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. Henryk w ramach przechodzenia tego questu musisz kontynuować poszukiwania bandytów odpowiedzialnych za atak na Neuhof. Tym razem do odwiedzenia są wieś Ledeczko oraz jej okolice i zadaniem bohatera jest wytropienie osobnika o pseudonimie Śmierdziel.

Uwaga - Jeśli chcesz możesz pominąć całe poszukiwania i od razu wyruszyć do jaskini, w której skrywa się Śmierdziel. Informację o jej lokalizacji znajdziesz w końcowej części opisu tego questu.

Zlokalizowanie Śmierdziela

Zapytaj się dowolnej osoby z wioski o Śmierdziela, a dowiesz się, że to przezwisko syna lokalnego garbarza - Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Zapytaj się dowolnej osoby z wioski o Śmierdziela, a dowiesz się, że to przezwisko syna lokalnego garbarza. Dzięki zadaniu dodatkowych pytań możesz się też dowiedzieć, że spotyka się on z jedną z pracownic lokalnej łaźni. Możesz zachować się na kilka sposobów:

  1. Spotkać się z garbarzem i porozmawiać na temat jego syna. Podczas rozmowy możesz skorzystać z jednej z unikalnych opcji dialogowych. Garbarzowi najłatwiej jest zaimponować (ma tylko 5 punktów).
  2. Spotkać się z pracownicą łaźni Adelą i zadać jej pytania na temat miejsca pobytu Śmierdziela. Podczas rozmowy z Adelą warto podjąć próbę skorzystania z perswazji (7 punktów).
Od Garbarza i/lub Adeli możesz pozyskać dwie ważne informacje - Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Od Garbarza i/lub Adeli możesz pozyskać dwie ważne informacje. Pierwszą z nich jest to, że Śmierdziel polował nielegalnie na zwierzynę i sprzedawał pozyskane w ten sposób mięso lokalnemu oberżyście.

Spotkaj się z właścicielem oberży. Za informacje o Śmierdzielu możesz zapłacić lub skorzystać z jednej z unikalnych opcji dialogowych. Jeśli pomyślnie przeprowadzisz rozmowę to otrzymasz informacje o lokalizacji kilku jaskiń i kopalni gdzie może przebywać poszukiwany bandyta.

Druga informacja dotyczy tego, że Śmierdziel odwiedzał w przeszłości obóz drwali w lesie - Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Druga informacja dotyczy tego, że Śmierdziel odwiedzał w przeszłości obóz drwali w lesie. Możesz w związku z tym dotrzeć do ich obozowiska. Porozmawiaj w nim z Maliną (Raspberry) i wypytaj się o Śmierdziela. Otrzymasz wskazówki odnośnie trasy przemarszu do kryjówki poszukiwanego bandyty. Dokładnie wysłuchaj ich i zacznij zgodnie z nimi podążać. Za każdym razem gdy dotrzesz do lokacji z opisu Maliny quest zaktualizuje się i w dzienniku pojawi się kolejna wskazówka.

Dotarcie do kryjówki Śmierdziela

1 - Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Dotrzyj do kryjówki Śmierdziela w dowolny sposób - Na tropie | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Dotrzyj do kryjówki Śmierdziela w dowolny sposób. Kryjówką tą jest zaznaczona na powyższym obrazku jaskinia, która znajduje się w sąsiedztwie niewielkiej polany. Jaskinia jest w lesie na północny-wschód od Ledeczka.

Spotkaj się w jaskini ze Śmierdzielem. Stan zdrowia Śmierdziela uzależniony jest od tego jak szybko do niego dotarłeś:

  1. Jeśli nie straciłeś zbyt dużo czasu na poszukiwania to Śmierdziel będzie w dobrym stanie zdrowia, ALE po wyjściu z jaskini wpadniecie na grupę bandytów. Możesz pomóc Śmierdzielowi w rozprawieniu się z bandytami lub pozostawić go samemu sobie i uciec.
  2. Jeśli na poszukiwania poświęciłeś dużo czasu to Śmierdziel może być ciężko ranny i bliski śmierci. W takiej sytuacji bandyci nie pojawią się przed jaskinią, ale z drugiej strony nie uda ci się go ocalić przed śmiercią (możesz jedynie skrócić jego cierpienia i go dobić).

Niezależnie jak się zachowałeś otrzymasz od Śmierdziela namiary na Tymka i będziesz mógł rozpocząć kolejny główny quest.