Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć dobrą zbroję na początku gry w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Henryk po zaliczeniu questów prologu gry Kingdom Come: Deliverance nie dysponuje jakimikolwiek elementami pancerza, dzięki którym lepiej mógłby bronić się przed atakami wrogów. Musisz w rezultaci zadbać o wyposażenie go w lepszy pancerz i w rozdziale tym zamieściliśmy szereg wskazówek i pomysłów jak można tego dokonać.

1 - Jak zdobyć dobrą zbroję na początku gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Dobre elementy pancerza możesz przede wszystkim pozyskać dzięki zaliczaniu opcjonalnych celów powiązanych z niektórymi z początkowych głównych questów gry. Pierwszym takim questem jest Uciekaj!, a konkretnia ta jego część, która zakłada wydostanie się z zamku w Talmberku. Od strażnika pilnującego bramy wyjściowej możesz się wtedy dowiedzieć, że wypuści on Henryka jeśli ten również będzie wyglądał jak strażnik.
  2. Elementy pancerza żołnierza z Talmberku składowane sa w jednej ze skrzyń, do której doprowadzi Cię znacznik questu - skrzynię tę pokazuje dołączony obrazek. Znajduje się ona w jednej z wież zamku i w pobliżu odnajdziesz też m.in. tarczę, dzięki której jeszcze lepiej możesz zabezpieczyć Henryka przed atakami wrogów.
2 - Jak zdobyć dobrą zbroję na początku gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Inna okazja do pozyskania fragmentów pancerza pojawia się tuż po tym jak w Ratajach rozpoczniesz główne zadanie Utrzymanie porządku.
  2. W ramach zaliczania tego zadania możesz odebrać komplet elementów pancerza, które przysługują wszystkim strażnikom.
  3. Musisz w tym celu dotrzeć do zbrojowni i albo zagadać do pokazanego na obrazku strażnika albo wyjąć wszystkie elementy pancerza ze skrzyni (dodatkowo otrzymasz pałkę, która jest niezłą "startową" bronią do zadawania obrażeń tłuczonych).
3 - Jak zdobyć dobrą zbroję na początku gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
4 - Jak zdobyć dobrą zbroję na początku gry w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. pozyskanie dobrych elementów pancerza możesz też postarać się z pominięciem wykonywania czynności powiązanych z questami. W tym przypadku bardzo przydatna staje się mechanika gry polegająca na tym, że po ustawieniu się za plecami jakiejś postaci i przykucnięciu możesz wykonać ogłuszenie i pozbawić ją przytomności. Atak ten działa nawet na tych przeciwników, którzy są silniejsi od Henryka i którzy łatwo by go pokonali w bezpośredniej konfrontacji. Musisz jedynie uważać żeby moment ataku nie został odnotowany przez inne postacie i po okradzeniu ogłuszonej osoby szybko oddalić się z miejsca zdarzenia.
  2. Technikę ogłuszania opancerzonych wrogów możesz "przetestować" już po dotarciu do Talmberku. Możesz wtedy zakraść się za jednego ze strażników patrolujących w pojedynkę mury zamku - przykładowy cel ataku prezentuje obrazek 1. Możesz także szukać okazji podczas podróżowania po świecie gry, bo Henryk może wtedy natrafić na przyjaźnie lub neutralnie nastawionych rycerzy korzystających z ciężkich pancerzy. Przykładową tego typu postać prezentuje obrazek 2.
  3. Ważna uwaga - Istnieje poważne ograniczenie związane z używaniem bardzo dobrych pancerzy w początkowej fazie gry. Każda zbroja dużo waży i w rezultacie bardzo łatwo możesz przekroczyć limit udźwigu bohatera. Rozwiązaniem tego problemu jest jak najszybsze rozwinięcie atrybutu Siły do co najmniej 4-5 poziomu i odblokowanie perka Muł I, który podwyższa limit udźwigu o 15 funtów. Jeśli i to jest niewystarczające to przenieś zdobyte zbroje do inwentarza konia i zaczekaj aż bohater stanie się jeszcze silniejszy.