Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak skuteczniej się skradać w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Skradanie się w Kingdom Come: Deliverance jest bardzo użyteczną funkcją. W zależności od potrzeb możesz używać jej np. do wykonywania zwiadu w obszarach okupowanych przez siły wroga czy zakradania się do budynków z zamiarem okradania ich mieszkańców z kosztowności.

Jak pozostawać niezauważonym?

1 - Jak skuteczniej się skradać w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Bardzo interesującą zależnością, która rzadko pojawia się w innych grach oferujących opcję skradania się, jest to, że ubiór bohatera ma wpływ na skuteczność w unikaniu wykrycia. Postać w lśniącej zbroi łatwiej może zostać zauważona oraz usłyszana przez przeciwników. Za każdym razem gdy chcesz gdzieś zakraść się powinieneś zdejmować zbroję i zakładać zwykły strój, najlepiej jakiś utrzymany w ciemnej kolorystyce. Gra pozwala ci "monitorować" jak bardzo bohater rzuca się w oczy oraz ile hałasu generuje podczas przemieszczania się - statystyki te są do podejrzenia w menu postaci i powinieneś zawsze dążyć do tego żeby ich procentowe wartości były jak najniższe.
 2. Zanim zaczniesz skradać się zawsze wciskaj klawisz przykucnięcia. Oprócz tego rozglądaj się za krzakami oraz innymi przedmiotami, które utrudnią wrogom wykrycie bohatera. Unikaj też zbliżania się do przeciwników oraz zbyt szybkiego wkraczania do tych lokacji, których na odległość jeszcze dostatecznie nie sprawdziłeś.
 3. Zakradnięcie się do danej lokacji ma o wiele większe szanse jeżeli działasz nocną porą (możesz przyśpieszyć upływ czasu lub skorzystać z łóżka żeby doprowadzić do szybszego nastania nocy). Pola widzenia innych osób są wtedy wyraźnie ograniczone, ale jeszcze ważniejsze jest to, że wiele postaci udaje się na odpoczynek i możesz je ominąć lub okraść gdy śpią. Podczas przekradania się w godzinach nocnych musisz niestety sam radzić sobie z ograniczoną widocznością. Jeśli jest to tylko możliwe nie pomagaj sobie pochodnią, bo z oczywistych względów możesz w ten sposób bardzo szybko zdemaskować bohatera.

Jak rozwijać umiejętność skradania się?

W skuteczniejszym prowadzeniu działań z ukrycia pomaga też rozwijanie umiejętności Skradanie się - Jak skuteczniej się skradać w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

W skuteczniejszym prowadzeniu działań z ukrycia pomaga też rozwijanie umiejętności Skradanie się. Oto kilka związanych z nią ważnych informacji:

 1. Skradanie się nie może być skutecznie rozwijane poprzez samo pozostawanie w ukryciu w jakiejś lokacji, do którek Henryk nie ma prawa wstępu (np. w czyimś domu). W celu zdobywania doświadczenia w ramach tej umiejętności musisz wykonywać czynności powiązane z działaniami z ukrycia - włamywać się do drzwi oraz skrzyń z pomocą wytrychów, okradać postaci niezależne w oparciu o kradzież kieszonkową czy też po cichu eliminować inne osoby (możesz je ogłuszać lub zabijać).
 2. Umiejętność Skradanie się posiada różne perki, które możesz odblokować. W szczególności zainteresuj sę tu perkiem Skrytobójca (Stealth Kill), który możesz zdobyć po rozwinięciu umiejętności na co najmniej 5 poziom. Pozwala on za zabijanie innych postaci atakami z zaskoczenia, ale musisz w tym celu posiadać sztylet (możesz odnaleźć sztylet w świecie gry lub zakupić go od handlarza). Dysponowanie tym perkiem może ci znacząco pomóc np. w cichym oczyszczeniu obozu sił wroga. Ponadto za eliminowanie wrogów atakami z zaskoczenia otrzymuje się duże ilości doświadczenia potrzebne do awansowania skradania się na wyższy poziom.
 3. Jeśli zależy ci na szybkim awansowaniu umiejętności Skradanie się to możesz skorzystać z usług z jednego z trenerów. Odwiedź w tym celu jednego z młynarzy w świecie gry, np. młynarza Wojciecha w Kochelnicy (gospodarstwo na północ od Ratajów) czy młynarza Szymona (powyższy obrazek) przebywającego w gospodarstwie z młynem na wschód od Sazawy. Oprócz tego możesz rozglądać się za książkami umiejętności powiązanymi ze skradaniem się, ale najpierw Henryk musi nauczyć się czytać (spotkanie się ze skrybą w Użycach).

Jak rozwijać umiejętności włamywania i kradzieży kieszonkowej?

2 - Jak skuteczniej się skradać w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
Równolegle do rozwijania umiejętności skradania powinieneś też dbać o podnoszenie umiejętności Włamywania (otwieranie zamkniętych drzwi, skrzyń, szaf itp - Jak skuteczniej się skradać w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Równolegle do rozwijania umiejętności skradania powinieneś też dbać o podnoszenie umiejętności Włamywania (otwieranie zamkniętych drzwi, skrzyń, szaf itp.) oraz Drobnej kradzieży (tj. kradzieży kieszonkowej). Oto kilka podpowiedzi jak usprawnić ten proces:

 1. Jak najszybciej odblokuj perk Wytrzymały wytrych (Lasting Lockpick), który dwukrotnie zwiększa wytrzymałość każdego wytrycha. Nieudane próby otwierania zamków nie tylko utrudnią ci szybkie awansy na kolejne poziomy, ale również pozbawią Cię zapasu potrzebnych do rozgrywania mini-gry wytrychów.
 2. Początkowo skupiaj się jedynie na otwieraniu skrzyń z zamkami o niskim lub bardzo niskim poziomie trudności. Po tym jak rozwiniesz Włamywanie szukaj jednak okazji do rozbrajania trudnych zamków, za które otrzymasz o wiele więcej xp. Gra ci zawsze powie czy Henryk może otworzyć dany zamek czy przekracza on jego aktualne możliwości.
 3. Drobną kradzież możesz rozwijać wyłącznie dzięki udanym próbom kradzieży kieszonkowej, tj. gdy ukradniesz innej osobie co najmniej jeden przedmiot. Samo otwarcie okna kradzieży i podejrzenie zawartości inwentarza ofiary nie gwarantuje punktów doświadczenia.
 4. Gra osobno nalicza punkty doświadczenia za każdą udaną kradzież kieszonkową. Oznacza to, że szybciej możesz rozwinąć umiejętność Drobna kradzież jeśli zamiast ukradzenia trzech przedmiotów za jednym podejściem trzykrotnie zainicjujesz mini-grę z kradzieży kieszonkowej i za każdym razem ukradniesz tylko jeden przedmiot. Pamiętaj jednak, że w miarę powtarzania prób kradzieży zwiększa się ryzyko wykrycia.
 5. Podobnie jak w przypadku umiejętności skradania się także i tu możesz polegać na wykupywaniu lekcji u trenerów i błyskawicznie awansować Włamywanie oraz Drobną kradzież na wyższe poziomy. W obu tych umiejętnościach może szkolić Cię np. Młynarz Peszek z Ratajów.