Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dlaczego zniknęły klatki na słowiki (zadanie Ptaszek w garści) w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Zadanie Ptaszek w garści posiada dużo bugów. Bug w zadaniu Ptaszek w garści po patchu 1.2.5 do Kingdom Come może uniemożliwić jego ukończenie, dlatego przedstawiamy krok po kroku rozwiązanie problemu.

Ptaszek w garści to jeden z pobocznych questów gry Kingdom Come: Deliverance - Dlaczego zniknęły klatki na słowiki (zadanie Ptaszek w garści) w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Ptaszek w garści to jeden z pobocznych questów gry Kingdom Come: Deliverance. Zawiera on niestety mnóstwo błędów i w rezultacie ukończenie go na wersji 1.2.5 lub wcześniejszej może być bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. Opis tego questu znajdziesz w naszym rozdziale o pobocznych zadaniach. Poniżej zestawiliśmy wyłącznie listę potencjalnych błędów tego zadania oraz sposobów ich rozwiązania:

  1. Zużyj Zbawiennego Sznapsa gdy tylko dotrzesz do lasu Wranik. Nie będziesz musiał powtarzać zadania od początku na wypadek wystąpienia problemów.
  2. Zostaw swojego konia przy wejściu do obszaru oznaczonego na żółto. Obecność wierzchowca może ingerować w proces poprawnego rozstawiania i zbierania klatek.
  3. Po dotarciu do miejsca, w którym śpiewa jeden ze słowików, wyrzuć jedną klatkę z inwentarza i upewnij się, że wylądowała na ziemi (przykładowa na obrazku). Jeśli nie widzisz klatki to oznacza to, że pojawiły się problemy i powinieneś załadować stan gry sprzed wkroczenia do lasu.
1 - Dlaczego zniknęły klatki na słowiki (zadanie Ptaszek w garści) w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Po tym jak w pułapkę wpadnie słowik musisz ją zabrać. Dotrzyj do "pełnej" klatki (przykład na obrazku). Jeśli nie ma jej w miejscu zaznaczonym na mapie to oznacza to pojawienie się kolejnego buga. Także i w tym przypadku musisz załadować wcześniejszy stan gry.
  2. Po zebraniu wszystkich trzech klatek nie zapisuj stanu gry (ani manualnie ani automatycznie np. po dotarciu do łóżka), bo uniemożliwi to zakończenie zadania. Rozmowy z Bertoldem nie będziesz mógł wtedy poprawnie przeprowadzić. Do łowczego powróć od razu po zdobyciu klatek i dopiero po zaliczeniu zadania zdecyduj się na ewentualnie zapisanie swoich postępów.