Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trening czyni mistrza | Zadania główne Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Trening czyni mistrza to jedno z zadań głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. W queście tym będziesz mógł potrenować używanie broni do walki wręcz oraz broni dystansowej. W jego dalszej części postaraj się dobrze wypaść, gdyż dzięki pokonaniu pana Ptaszka możesz zdobyć jego osobisty, bardzo wartościowy łuk myśliwski.

Trening w walce wręcz

1 - Trening czyni mistrza | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Musisz odbyć trening pod czujnym okiem mistrza Bernarda, przy czym quest zaczyna się noca i musisz najpierw zaczekać na nastanie dnia (możesz skorzystać z dowolnego łóżka lub opcji przyśpieszenia upływu czasu). Odwiedź za dnia arenę sparingową zlokalizowaną na wschód od miasta. Możesz powtórzyć podstawowe lekcje, które znasz już ze sparingu w Skalicy, lub od razu przejść do bardziej zaawansowanych ruchów w walce wręcz. Nauczysz się blokowania ataków, zmian kierunku ataku, wykonywania perfekcyjnych bloków, wyprowadzania uników i markowania ciosów.
  2. Uwaga - W dalszej części gry możesz powracać do Bernarda i brać udział w kolejnych sparingach. Jest to dobry sposób na podniesienie atrybutów i umiejętności bohatera powiązanych z walką wręcz.

Trening w walce dystansowej

2 - Trening czyni mistrza | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Po ukończeniu treningu z walki mieczem wyrusz z Bernardem na strzelnicę. Otrzymasz karwasz (Vambrace) pomocny w celowaniu z łuku oraz podstawowy łuk (Villager's ash bow). Oddaj kilka strzałów w stronę jednej z tarcz. Celowanie z łuku w grze jest dość trudne, tak więc nie przejmuj się jeśli będziesz często pudłował ("ustaw" łuk trochę w dół i na prawo od wybranej tarczy).
  2. Wkrótce zostaniesz wyzwany na pojedynek strzelecki przez Hansa Ptaszka. Do oddania jest w sumie 7 strzałów i Hans zazwyczaj zdobywa 5-8 punktów. Postaraj się żeby co najmniej 1-2 razy trafić blisko środka tarczy, dzięki czemu zdobędziesz więcej punktów. Przegrana w turnieju strzeleckim nie zakończy tego questu. Turniej możesz jednak łatwo powtórzyć, bo gra w momencie dotarcia na strzelnicę utworzyła automatyczny zapis stanu gry.
3 - Trening czyni mistrza | Zadania główne Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Jeśli pokonałeś Ptaszka w strzelaniu z łuku to może on dodatkowo wyzwać głównego bohatera na pojedynek na miecze. Potyczka to rozegra się na arenie sparingowej, przy czym uczestnicy walki będą korzystali z prawdziwych mieczy. Pokonanie Hansa może okazać się dość wymagające. Pamiętaj o częstych blokach, obserowaniu paska staminy i wytrącaniu Hansa z równowagi pchnięciami mieczem (drugorzędny atak). Jeśli wygrasz to w nagrodę Hans przekaże w Twoje ręce swój cenny łuk myśliwski (Capon's hunting bow) (zostaw go sobie na później, bo jego wymagania to 5 punktów Siły i Zręczności).
  2. Pogadaj ponownie z Bernardem, który wyśle Cię do egzekutora (Bailiff). Postać tę powinieneś odnaleźć przechadzającą się po mieście lub wewnątrz jednego z budynków (jeśli znacznik pokazuje, że jest w niedostępnym miejscu, to zaczekaj na zmianę pory dnia). W trakcie rozmowy wyraź chęć zostania strażnikiem w mieście. Otrzymasz 15 groszy i odblokujesz nowy główny quest.