Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Solucja do gry Kingdom Come: Deliverance. Poradnik i solucja do Kingdom Come to porady, które pomogą w walce. Nasz opis przejścia przeprowadzi Was przez wszystkie zadania główne, questy poboczne i pomoże odkryć sekrety i easter eggi. Walka w Kingdom Come, umiejętności i romanse również tu są.

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2020

Poradnik do Kingdom Come: Deliverance pozwala odnaleźć się w tej dość skomplikowanej grze oraz pomaga w jej pomyślnym ukończeniu. Poradnik podzielony został na kilka bardzo rozbudowanych części i otwierają go rozdziały z różnorakimi poradami.

Co warto wiedzieć wcześniej

 1. Wybierz normalny poziom trudności. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z Kingdom Come: Deliverance to zdecydowanie nie polecamy poziomu hardcore. Zawiera on mnóstwo utrudnień powiązanych z eksploracją, walką, ogólnym utrzymywaniem bohatera przy życiu czy zapisywaniem swoich postępów. To tryb przeznaczony głównie dla osób, który ukończyły już grę i szukają dodatkowego wyzwania na potrzeby zaliczenia kampanii po raz drugi.
 2. Nie możesz sejwować bez ograniczeń. Zapomnij o swobodnym sejwowaniu w każdym momencie gry. Główny bohater może sobie pozwolić na to tylko jeśli posiada Zbawiennego Sznapsa i mikstur tych nie odnajduje się ani nie produkuje w ogromnych ilościach. Musisz w rezultacie zmienić swoje nawyki. Warto po każdej dłuższej wyprawie powrócić do łóżka bohatera czy do łaźni, czyli miejsc pozwalających na utworzenie automatycznego zapisu. Auto-sejwy są też tworzone w określonych momentach podczas zaliczania questów.
 3. Walk nie wygrywa się klikaniem w ten sam przycisk. Pokonanie nawet najsłabszych przeciwników może być sporym wyzwaniem. Musisz umiejętnie wyprowadzać ataki, blokować ciosy, a także wykonywać uniki i szukać okazji do kontr. Przez kilka początkowych godzin gry najlepiej jest całkowicie unikać walk. Po tym jak w wyniku postępów w głównej fabule znajdziesz się w Ratajach będziesz mógł potrenować podstawy walki wręcz oraz bardziej zaawansowane techniki na arenie.
 4. Grę można ukończyć (prawie) nikogo nie zabijając. Za unikaniem walk w początkowej części kampanii dodatkowo przemawia to, że niemal całą kampanię możesz zaliczyć nie pozbawiając nikogo zycia. Gra zawsze daje ci alternatywne rozwiązania - możesz np. sprytnie poprowadzić rozmowę, ominąć wrogów, pozwolić sojusznikom na rozprawienie się z bandytami czy rzucić się do ucieczki. Ten ostatni wariant jest szczególnie wskazany jeśli natrafiłeś na jakiegoś silnego przeciwnika.
 5. Henrykiem należy się opiekować. W Kingdom Come: Deliverance musisz mieć na uwadze szereg dodatkowych czynników, które wpływają na stan zdrowia i dobre samopoczucie bohatera. Utracone punkty zdrowia domyślnie nie odnawiają się i musisz polegać na miksturach, żywności czy udawać się na odpoczynek. Sen jest również potrzebny do "resetowania" paska zmęczenia. Henryk może też odczuwać głód i musisz w rezultacie zawsze pamiętać o tym żeby mieć przy sobie trochę żywności lub żeby w odpowiednim momencie odwiedzić lokacje gdzie można ją zdobyć (kupić lub ukraść).
 6. Kradzież kieszonkowa i otwieranie zamków są trudne. Z każdą z tych aktywności powiązana jest mini-gra. Zaliczanie mini-gier może ci początkowo sprawiać ogromne kłopoty. Nie przejmuj się, bo jest to wszystko wynikiem braku doświadczenia. W Kingdom Come: Deliverance Henryk staje się stopniowo lepszy we wszystkich dziedzinach w miarę wykonywanych powiązanych z nimi czynności. Każde udane zaliczenie mini-gry może podnieść umiejętności bohatera i w dalszej fazie gry będzie już znacznie lepiej sobie radził.
 7. Konia otrzymasz po tym jak zaliczysz kilka początkowych questów. W początkowych godzinach kampanii nie możesz "powiązać" żadnego z odnalezionych koni z głównym bohaterem. Nie próbuj ich kraść, bo możesz wpędzić się w niemałe kłopoty. Zaliczaj początkowe główne questy. Ukończenie głównego zadania Zdobycz (tego z polowania) nagrodzone zostanie m.in. przyznaniem głównemu bohaterowi wierzchowca. Od tej pory możesz bez ograniczeń podróżować konno.

Porady na start

W poradniku zawarto przede wszystkim zestawienie najcenniejszych porad na start, dzięki którym zrozumienie podstawowych zasad gry oraz przetrwanie w jej kilku początkowych godzinach powinno okazać się znacznie prostsze. Na osobnych stronach poruszone zostały takie tematy jak staczanie walk, rozwijanie postaci, przemierzanie świata gry, spotykanie się z postaciami niezależnymi, zarządzanie ekwipunkiem czy korzystanie z alchemii.

 1. Porady na start w Kingdom Come Deliverance - nasz poradnik zawiera mnóstwo tipsów i porad, które przydadzą się na początek rozgrywki.
 2. Eksploracja świata i NPC - czyli handel, charyzma, reputacja, handlarze, losowe zdarzenia i wiele innych porad.
 3. Podstawy walki w Kingdome Come - uniki, kontrataki, markowanie i inne zaawansowane techniki walki.
 4. Rozwój postaci w Kingdom Come - doświadczenie, trenerzy, atrybuty i umiejętności.
 5. Sterowanie
 6. Wymagania sprzętowe Kingdom Come Deliverance
 7. Komendy i kody do Kingdom Come
 8. Mody do Kingdom Come - zapisywanie gry bez limitów (Unlimited saving mod), easy lockpicking i zwiększenie limitu udźwigu.

Główne statystyki bohatera - rozwój

W Kingdom Come: Deliverance wszystkie współczynniki rozwija się dzięki wykonywaniu związanych z nimi czynności. Niektóre z tych umiejętności możesz też awansować na wyższe poziomy w alternatywny sposób, tj. odwiedzając trenerów i opłacając u nich (kosztowny) treningi.

 1. Siła - Przystępuj do walk i trenuj na arenach.
 2. Zręczność - Korzystaj z łuku, wykonuj uniki.
 3. Witalność - Polegaj na sprincie, wspinaj się.
 4. Retoryka - Rozmawiaj z NPC-ami.
 5. Obrona - Wykonuj bloki.
 6. Sztuka walki - Rozgrywaj walki.
 7. Buzdygan, Łuk, Miecz, Siekiera - Używaj tych konkretnych broni.
 8. Walka wręcz - Pokonuj wrogów na pięści.
 9. Alchemia - Wytwarzaj mikstury.
 10. Czytanie - Czytaj książki (po tym jak skryba z Użyc nauczy Henryka czytać).
 11. Drobna kradzież - Polegaj na kradzieży kieszonkowej.
 12. Jazda konno - Podróżuj konno po świecie gry.
 13. Konserwacja - Naprawiaj elementy ekwipunku.
 14. Łowiectwo - Poluj na dzikie zwierzęta.
 15. Picie - Pij alkohol i mikstury.
 16. Skradanie się - Zakradaj się do zakazanych lokacji.
 17. Włamywanie - Otwieraj zamki z użyciem wytrychów.
 18. Zielarstwo - Zbieraj zioła odnajdywane w świecie gry.

Więcej informacji o każdej z tych umiejętności w rozdziale Rozwój postaci w naszym poradniku.

Najczęstsze problemy z Kingdom Come Deliverance - rozwiązania

 1. Gra Kingdom Come nie uruchamia się / zawiesza się. Zacznij od zainstalowania najnowszych sterowników do swojej karty graficznej i sprawdzenia czy Twój PC spełnia minimalne wymagania sprzętowe. Na wszystkich platformach sprzętowych, na które wydano grę, zalecane jest ponadto zaktualizowanie gry do najnowszej wersji.
 2. Nie mogę dokończyć questu. Niektóre zadania w grze posiadają poważne błędy, które mogą utrudniać lub wręcz uniemożliwiać ich zaliczenie. Kłopotliwy jest m.in. poboczny quest "Ptaszek w garści", w którym mogą znikać przedwcześnie klatki na ptaki. Większość questów została naprawiona w łatce 1.6 oraz we wcześniejszych patchach i dzięki nim możliwe jest już prowadzenie komfortowej gry. Jeśli mimo wszystko natrafiłeś na jakiś poważny błąd to spróbuj wczytać wcześniejszy sejw i rozegrać raz jeszcze od początku kłopotliwą misję. W opisach niektórych questów w naszym poradniiku informujemy też o potencjalnych problemach, które mogą wystąpić.
 3. Mój bohater jest przeciążony. W Kingdom Come: Deliverance obowiązuje dość restrykcyjny limit udźwigu. Przeciążenie bohatera jest bardzo niewskazane, bo może mu utrudnić nie tylko staczanie walk, ale nawet podróżowanie po świecie gry. Nie zabieraj ze sobą absolutnie wszystkich odnajdywanych rzeczy, sprzedawaj zbędne fanty, niepotrzebne aktualnie lepsze przedmioty umieszczaj w skrytce bohatera. Możesz też zwiększać limit udźwigu dzięki rozwijaniu siły i odblokowywaniu perków Muł.
 4. Próbuję skradać się, ale przeciwnicy mnie wykrywają. W Kingdom Come mechanizm skradania się jest dość rozbudowany. Przed rozpoczęciem przekradania się warto zdjąć ciężkie elementy pancerza, które mogą generować dodatkowy hałas i pozwalać przeciwnikom łatwiej dostrzegać głównego bohatera. Wszelkie próby skradania się powinieneś ponadto podejmować w pozycji kucającej oraz nocną porą gdy większość osób uda się na odpoczynek.
 5. Opcja zapisania stanu gry jest niedostępna. Jeśli po zatrzymaniu gry opcja zapisu nie jest możliwa do wybrania to oznacza to, że nie dysponujesz żadnymi Zbawiennymi Sznapsami. Wykonywanie manualnych sejwów jest możliwe wyłącznie dzięki tym miksturom i każdy zapis zużywa bezpowrotnie jedną z nich. Nie przesadzaj z liczbą manualnych zapisów, bo musiałbyś kupować, odnajdywać lub wytwarzać (w oparciu o alchemię) kolejne Zbawienne Sznapsy. Wykorzystuj je tylko w krytycznych momentach, np. tuż przed trudną bitwą.
 6. Nie mam żadnych wytrychów. Wytrychy, podobnie jak Zbawienne Sznapsy, są towarami o bardzo ograniczonej dostępności. Są one wymagane do otwierania zamków i możesz je łatwo łamać i bezpowrotnie tracić jeśli nie będziesz ostrożny. Nowe wytrychy możesz odnajdywać w świecie gry oraz kupować je od młynarzy (paserów) i od wybranych handlarzy (m.in. od Wotawy przebywającego na terenie zamku w Talmberku).
 7. Nie mam złota. Niektóre metody szybkiego wzbogacania się w Kingdom Come nie są aż tak oczywiste. Bardzo interesująca metoda to zbieranie ziół, przy czym wymusza ona rozwinięcie umiejętności Zielarstwo na wysoki poziom. Pozwoli to Henrykowi zbierać znacznie więcej roślin za jednym razem. Oprócz tego szukaj okazji do pozbywania się niepotrzebnych rzeczy u handlarzy, ale pamiętaj, że każdy z nich kupuje tylko określone towary i że dysponuje ograniczoną ilością złota. Warto w rezultacie odwiedzać różnych handlarzy w świecie gry.
 8. Nie mogę znaleźć łopaty. Łopata potrzebna jest m.in. do wykopywania grobów oraz zakopanych skarbów w Kingdom Come. Z problemem braku łopaty możesz spotkać się np. w pobocznym queście "Dobry złodziej". Jej odnalezienie jest na szczęście bardzo proste - jest ona oparta o wóz w gospodarstwie młynarza Peszka w Ratajach, w którym rozpoczynasz wspomniane poboczne zadanie.
 9. Nie mam dobrej broni i pancerza. Warto przede wszystkim wiedzieć, że podstawową broń oraz pancerz możesz otrzymać w trakcie zaliczania początkowych głównych questów gry. Możesz też jednak rozejrzeć się za nimi z własnej inicjatywy. Dobrym momentem do pozyskania podstawowych sprzętów jest pierwsza wizyta w Talmberku po ucieczce ze Skalicy. Możesz przedostać się wtedy do zbrojowni i wykraść z niej najcenniejsze rzeczy. Kradzież ta wymusza skorzystanie z wytrychów, ale wszystkie zamki mają niskie poziomy zabezpieczeń.
 10. Nie mogę czytać książek. Nie jest to żaden błąd gry. Henryk w momencie rozpoczęcia przygody w Kingdom Come nie potrafi czytać. Musisz przystąpić do pobocznego questu "Potężniejsze niż miecz" i w ramach rozgrywania go odwiedzić skrybę mieszkającego w Użycach. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty i przeznaczeniu kilku dni na naukę Henryk pozna podstawy czytania i będzie od tego momentu mógł przeglądać odnajdywane książki.
 11. Zawaliłem zadanie. W Kingdom Come wszystkie questy są nieliniowe i w przypadku pobocznych zadań często jednym z możliwych rozwiązań jest zawalenie zadania. Może się tak stać np. jeśli w wyznaczonym przedziale czasowym nie pomożesz NPC-owi, przyczynisz się do czyjejś śmierci czy zostaniesz przyłapany na jakimś przestępstwie. Jeśli gra nie pozwala ci na wznowienie zadania to możesz pogodzić się z porażką lub załadować wcześniejszy sejw, najlepiej utworzony w momencie rozpoczęcia questu.
 12. Nie mogę pokonać Konusa. Do pierwszego spotkania z Konusem dochodzi po powrocie do zniszczonej Skalicy w początkowej części kampanii. Nie możesz go wtedy pokonać, gdyż porażka w pojedynku z nim jest odgórnie zaplanowana. Drugie spotkanie ma miejsce w Przybysławicach w queście "Próba ognia" i musisz wtedy pokonać Konusa. To jedyny przeciwnik z gry, którego należy zabić. Przed rozpoczęciem tego questu zaopatrz Henryka w dobry pancerz, broń białą i opcjonalnie łuk. Już w trakcie pojedynku w zniszczonym kościele możesz szukać okazji do blokowania jego ataków i wyprowadzać własne kombosy lub użyć łuku. Konus może zginąć na miejscu jeśli jakaś strzała trafi go w głowę.

Dokładniejsze rozwiązania powyższych problemów oraz innych popularnych problematycznych kwestii znajdziesz w rozdziale FAQ - Najczęściej zadawane pytania w naszym poradniku.

Trofea i osiągnięcia w Kingdom Come

Kolejnym ważnym punktem naszego poradnika jest poradnik do osiągnięć zawierający pełną listę trofeów wraz z informacjami o sposobach ich odblokowania. W poradniku nie mogło też zabraknąć atlasu świata z wysokiej jakości mapą całej krainy, na której zaznaczone zostały najważniejsze lokacje do odkrycia i odwiedzenia.

 1. Listra trofeów - poradnik
 2. Jak ukończyć grę bez zabijania? - Kingdom Come da się przejść bez mordowania. Sprawdź nasze porady dotyczące trofeum Pełen łaski.
 3. Jak ocalić Teresę? - czyli trofeum Biały Rycerz
 4. Jak ukończyć grę jako prawiczek? - czyli celibat w Kingdom Come.

Mapy Kingdom Come Deliverance

Mapy do Kingdom Come zawierają wszystkie kluczowe postaci, handlarzy, trenerów umiejętności, sprzedawców, mapy skarbów i romanse:

 1. Mapa świata Kingdom Come
 2. Talmberk - mapa Talmberku
 3. Rataje - mapa Ratajów
 4. Użyce - mapa Użyc
 5. Ledeczko - mapa Ledeczka.
 6. Sazawa - mapa Sazawy
 7. Klasztor w Sazawie - mapa klasztoru w Sazawie.
 8. Skalica - mapa Skalicy.
 9. Równa - mapa Równej.
 10. Samopsza - mapa Samopsza.
 11. Merchojedy - mapa Merchojedów.
 12. Neuhof - mapa Neuhof.

Mapy skarbów

Mapy skarbów to ryciny, które w symboliczny sposób prowadzą do ukrytych, najczęściej dobrych nagród w postaci nowych broni, zbroi itp. Mapy skarbów to swoiste zagadki w Kingdom Come. W tym dziale znajdziecie wszystkie ukryte mapy skarbów w Kingdom Come Deliverance.

 1. Mapa skarbów XVIII
 2. Mapa skarbów XI
 3. Mapa skarbów IV
 4. Mapa skarbów XVII
 5. Mapa skarbów XX
 6. Mapa skarbów XVI

Solucja Kingdom Come Deliverance

Poradnik do Kingdom Come: Deliverance oferuje także szczegółówy opis przejścia gry. Znalazły się w nim zarówno główne zadania (podzielone na akty) jak i poboczne questy, które odblokowywane są dzięki odbywaniu rozmów z postaciami niezależnymi. W omówieniu każdego zadania są informacje jak je rozpocząć, jakie nagrody przewidziano za jego ukończenie oraz na jakie sposoby można je zaliczyć. Wiele questów w grze jest nieliniowych i postaraliśmy się uwzględnić różne warianty ich przechodzenia, jak również informacje o konsekwencjach podjętych przez gracza decyzji.

Zadania główne

 1. Niespodziewana wizyta
 2. Uciekaj!
 3. Powrót do domu! i Przebudzenie
 4. Trening czyni mistrza
 5. Utrzymanie porządku
 6. Zdobycz
 7. Pogoń się zaczęła
 8. Rudzielec w tarapatach
 9. Tajemnicze drogi
 10. Na tropie
 11. Mój koleżka Tymek

Wszystkie zadania główne znajdziecie po lewej stronie w spisie treści.

Zadania poboczne

 1. Rataje - zadania poboczne w Ratajach; Dobry złodziej, Nauka drobnej kradzieży, Nosiwody, Ptaszek w garści, Z całą pobożnością, Trudna miłość.
 2. Użyce - zadania poboczne w Użycach.

Więcej zadań pobocznych znajdziecie po lewej stronie w spisie treści.

Zajęcia poboczne

Zajęcia poboczne to tak naprawdę zadania poboczne lub miniquesty w Kingdom Come. Są mniejsze niż typowe zadania poboczne, ale warto je wykonać. Nasza solucja objaśnia krok po kroku wykonanie zajęć w poszczególnych lokacjach.

 1. Rataje (zajęcia: Jak łyse konie Wojciech, Jak łyse konie Peszek, Zrób mi przysługę - przyłóż mi!, Ruina, Uczta żebraków, Okradać bogatych, oddawać biednym)

Więcej zadań pobocznych znajdziecie po lewej stronie w spisie treści.

Sterowanie PC i klawisze

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze klawisze i przyciski używane w grze Kingdom Come: Deliverance w wersji na PC. Pełną klawiszologię zamieściliśmy w rozdziale Sterowanie w naszym poradniku.

Poruszanie się - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Poruszanie się

Rozglądanie się - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Rozglądanie się

Interakcja / Podniesienie przedmiotu / Zainicjowanie rozmowy / Potwierdzenie akcji - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Interakcja / Podniesienie przedmiotu / Zainicjowanie rozmowy / Potwierdzenie akcji

Skok / Wspinaczka - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Skok / Wspinaczka

Sprint - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Sprint

Przykucnięcie / Skradanie się - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Przykucnięcie / Skradanie się

Podstawowy atak - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Podstawowy atak

Drugorzędny atak - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Drugorzędny atak

Kopniak lub inny specjalny atak - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kopniak lub inny specjalny atak

Blok / Parowanie ciosów - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Blok / Parowanie ciosów

Wybranie broni białej z inwentarza - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Wybranie broni białej z inwentarza

Wybranie łuku z inwentarza - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Wybranie łuku z inwentarza

Menu inwentarza - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Menu inwentarza

Menu postaci - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Menu postaci

Dziennik zadań - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Dziennik zadań

Mapa - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Mapa

Przyśpieszenie upływu czasu - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Przyśpieszenie upływu czasu

Pytania i odpowiedzi

Dużo czasu poświęciliśmy na opracowanie rozdziału FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Podpowiada on między innymi jak szybko się wzbogacić, jak łatwo zdobyć dobrą broń i pancerz, jakie umiejętności odblokować w pierwszej kolejności, jak wychodzić zwycięsko z dużych bitew gry, jak zachować się gdy bohater zostanie przyłapany na przestępstwie czy jak skutecznie zakradać się do wrogich obozowisk.

 1. Jak zdobyć dobrą zbroję na początek? - czyli jak dobrze zacząć grę?
 2. Jak zdobyć lepszy łuk na początku?
 3. Jak zrobić Zbawiennego Sznapsa? - czyli ważenie alkoholu.
 4. Gdzie znaleźć łopatę i gdzie wykopać grób w zadaniu Dobry złodziej?
 5. Co zrobić gdy popełnię przestępstwo?
 6. Przeciążenie ekwipunku - co zrobić, gdy ekwipunek jest zbyt ciężki?
 7. Rozgrywanie bitew - duże bitwy w Kingdom Come Deliverance!
 8. Skuteczne skradanie - czyli jak skutecznie skradać się w Kingdom Come?
 9. Dlaczego nie mogę zapisać gry? - zapisywanie czy sejwowanie w Kingdom Come to duży problem. Przedstawiamy wideo poradnik ze wszystkimi znanymi sposobami na zapamiętywanie stanu gry.
 10. Jak zdobywać wytrychy i jak ich nie marnować? - czyli wszystko o otwieraniu zamków.
 11. Jak nauczyć się kradzieży kieszonkowej? - Kradzież w Kingdom Come popłaca, ale jest niebezpieczna!
 12. Jak szybko wzbogacić się? - zielarstwo jako sposób na szybki zarobek w Kingdom Come.
 13. Jak zdobyć swojego pierwszego konia w Kingdom Come? - czyli twój pierwszy mount!
 14. Jakie perki odblokować na początku?
 15. Jak przeżyć na początku gry? - czyli co zrobić, gdzie iść na początku Kingdom Come?
 16. Jak zdobyć najlepszego konia w Kingdom Come?
 17. Jak zdobyć zbroje dla konia w Kingdom Come? - czyli hełm dla konia!
 18. Jak naprawić pancerz i broń? - w Kingdom Come naprawa zbroi i broni powiązana jest z umiejętnością konserwacja oraz kamieniem szlifierskim.
 19. Gdzie nauczyć się czytać? - umiejętność czytania w Kingdom Come.
 20. Nie mogę zapisać stanu gry na PS4 - dlaczego?
 21. Dlaczego zniknęły klatki na słowiki w zadaniu Ptaszek w garści? (bug fix)

Wieści ze świata Kingdom Come Deliverance - co nowego?

 1. Premierowa aktualizacja Kingdom Come na PS4 - patch do gry waży niemal tyle, co sama gra.
 2. Trofeum Prawiczek - osiągnięcie za skończenie Kingdom Come w celibacie
 3. Nowy patch dopiero za dwa tygodnie.
 4. Downgrade Kingdom Come
 5. Rudzielec w tarapatach bug i inne problemy patcha 1.2.5.

Kingdom Come: Deliverance to rozbudowana gra RPG, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej Europie. Autorzy gry położyli duży nacisk na wysoki realizm produkcji. Przekłada się to nie tylko brak jakichkolwiek elementów fantasy (magia, potwory itp.), ale również na liczne utrudnienia w utrzymywaniu głównego bohatera przy życiu. Sterowana postać nie może zostać szybki i łatwo wyleczona, a na dodatek odczuwa głód i zmęczenie. Realistycznie odwzorowano również walki w grze, w trakcie których możemy używać różnych odmian broni białej i dystansowej.

Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 139, ilustracje: 763 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 14.

From the Ashes DLC

Ostatnia aktualizacja : 8 lipca 2018, odwiedź From the Ashes DLC

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 13 lutego 2018, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 13 lutego 2018, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry