Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Zarabiać w Kingdom Come można na wiele sposobów - przedstawiamy kilka początkowych porad, które ułatwią gromadzenie groszy.

Przygodę w Kingdom Come: Deliverance rozpoczynasz bez grosza przy duszy i na wszystko musisz samemu zapracować (w legalny lub mniej legalny sposób). Na stronie zamieściliśmy szereg sugestii jak tego dokonać.

Zielarstwo

Najbardziej opłacalna metoda na stanie się bogatszym w grze Kingdom Come: Deliverance jest mało oczywista i łatwa do przegapienia - Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Najbardziej opłacalna metoda na stanie się bogatszym w grze Kingdom Come: Deliverance jest mało oczywista i łatwa do przegapienia. Jest nią mianowicie... zielarstwo. Wzbogacanie się dzięki zbieraniu i sprzedawaniu roślin wymaga pewnego przygotowania, ale po tym jak już o to zadbasz możesz zapewnić sobie regularne i praktycznie nielimitowane zastrzyki gotówki.

Oto najważniejsze informacje powiązane z tą metodą wzbogacania się:

 1. Zielarstwo to jedna z umiejętności Henryka i jest ona rozwijana w miarę jak główny bohater zbiera kwiaty i rośliny. Obiekty nadające się do zebrania możesz odnaleźć w każdej części świata gry (lasy, polany, na uboczu drogi itp.) i nie musisz obawiać się tego, że zbierzesz wszystkie rośliny rosnące w krainie. ZAWSZE możesz odnaleźć kolejne.
 2. Na starcie gry Henryk w momencie wciśnięcia klawisza interakcji zrywa tylko jedną roślinę. Wtedy umiejętność ta jest jeszcze kompletnie nieopłacalna, gdyż za pojedynczą roślinę nie dostaniesz nawet 1 grosza. Musisz być jednak cierpliwy i kontynuować rozwijanie umiejętności Zielarstwo. Za każdym razem gdy awansuje ona na wyższy poziom Henryk w momencie interakcji z rośliną automatycznie zbierze więcej okolicznych roślin tego samego typu. Sprawia to, że w wyniku pojedynczej akcji możesz automatycznie pozyskać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt roślin. Postaraj się jak najszybciej rozwinąć zdolność Zielarstwo na co najmniej 10 poziom.
Dodatkowe uwagi i sugestie: - Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 1. Każda zebrana roślina waży 0.1 funta i oznacza to, że możesz dość szybko zapełnić inwentarz bohatera (tj. przekroczyć limit udźwigu). Z problemem tym możesz "walczyć" na dwa sposoby. Po pierwsze możesz umieścić niepotrzebne w danym momencie rzeczy w skrzyni bohatera. Po drugie część zebranych roślin możesz tymczasowo przenosić do inwentarza konia. Warto podróżować z wierzchowcem posiadającym jak największy limit udźwigu, ale i nawet z "domyślnym" Siwkiem możesz sporo zdziałać. Zebrane roślinki możesz z powrotem przenieść z inwentarz konia do inwentarza Henryka gdy będziesz już gotowy na to żeby się ich pozbyć.
 2. Po zebraniu dużej ilości roślin i kwiatów przychodzi najważniejszy krok - wystawienie ich na sprzedaż. Nie każdy handlarz będzie zainteresowany zakupieniem zebranych roślin, ale generalnie nie musisz się dużo za nimi rozglądać. Możesz sprzedawać je zielarzom, alchemistom, kupcom bez konkretnej specjalizacji czy niektórym kowalom (np. temu z wioski Talmberk). Początkowo z tytułu sprzedania posiadanych ziół będziesz zapewne w stanie uzyskać "zaledwie" kilkadziesiąt groszy, ale w miarę jak będziesz rozwijał umiejętność Zielarstwo i zbierał dzięki temu więcej roślin spokojnie możesz przekroczyć barierę 100-200 groszy z tytułu pojedynczej transakcji. Warto przy okazji zaznaczyć, że niektóre spośród odnajdywanych roślin są bardziej wartościowe. Mowa tu m.in. o dziurawcu (0.8 grosza), piołunie (2.2 grosza) czy szałwi (1.2 grosza). Jeśli podczas eksploracji świata gry natrafisz na tego typu rośliny to pozostań w tej samej lokacji na dłużej i rozejrzyj się za takimi samymi, które rosną w okolicy.

Dodatkowe uwagi i sugestie::

 1. Każdy handlarz posiada ograniczoną ilość złota. Nie jest to na szczęście poważny problem. Handlarz może mieć w inwentarzu od kilkuset do kilku tysięcy groszy. Poza tym nawet jeśli wyda całe złoto na odkupienie Twoich roślinek możesz bez żadnych problemów odwiedzić inną osobę i u niej sprzedać kolejne rośliny. Zawsze możesz też od razu wydać zebrane dzięki tej metodzie grosze i np. u tej samej osoby kupić jakieś bronie/pancerze czy opłacić trening.
 2. Wskazane jest równolegle rozwijanie Retoryki. Wyższa retoryka pozwoli ci uzyskiwać lepsze rezultaty podczas targowania się z handlarzem. W trakcie targowania się staraj się zawsze rozpocząć od zążądania o około 1/4 więcej złota od propozycji handlarza, a po tym jak otrzymasz negatywną odpowiedź minimalnie zmniejsz swoją propozycję.
 3. Rozwijanie Zielarstwa umożliwia dodatkowo podwyższenie niektórych atrybutów bohatera. To kolejna zaleta przemawiająca za tym żeby jak najwcześniej zainteresować się tym tematem. Tuż po tym jak rozwiniesz Zielarstwo na 1 poziom otrzymasz pasywnego perka Odporność, który na stałe zwiększy Witalność bohatera o 2 punkty. Bardzo pomocne są też perki Dzieci kwiaty (premia +2 do Charyzmy jeśli bohater ma w inwentarzu pachnące rośliny) oraz Dzień dla nóg (od momentu zdobycia perka zbieranie roślin oprócz awansowania Zielarstwa przyczynia się także do rozwijania atrybutu Siły).

Inne metody

Inne ciekawe metody na wzbogacenie się to - Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Inne ciekawe metody na wzbogacenie się to:

 1. Kradzież - W skrzyniach lub kieszeniach okradanych osób możesz przede wszystkim od razu odnajdywać złoto. Im trudniejsza do zaliczenia jest mini-gra, tym większa szansa na odnalezienie dużej ilości złota (nawet kilkuset groszy). Możesz także zdobywać w ten sposób różnorakie przedmioty, ALE nie pozbywaj się ich od razu u lokalnych handlarzy, bo mają one "metkę" obiektów pochodzących z nielegalnego źródła. Możesz w rezultacie zostać posądzony o kradzież. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest przemieszczanie się do wyraźnie oddalonej innej lokacji, w której wystawienie danego przedmiotu na sprzedaż nie spotka się z podejrzeniami ze strony kupca.
 2. Sprzedaż legalnie zdobytych przedmiotów - Pod pojęciem legalnie pozyskanych przedmiotów kryją się przede wszystkim te, których nie wykradłeś z zakazanych miejsc czy zamkniętych pojemników (nie mają one żadnej ikony w inwentarzu). Do tej kategorii można także zaliczyć przedmioty zdobyte dzięki eksploracji świata gry oraz odebrane pokonanym przeciwnikom (przy każdej zabitej osobie powinieneś znaleźć co najmniej jedną broń broń i zestaw elementów pancerza).
 3. Sprzedaż nielegalnie zdobytych przedmiotów - Nie musisz przemieszczać się do zupełnie innej części krainy żeby móc sprzedawać skradzione przedmioty. Możesz alternatywnie odwiedzić pasera. Spotkaj się początkowo w tej sprawie z Młynarzem Peszkiem zlecającym poboczne zadanie Dobry złodziej. Jeśli ukradniesz w tym queście pierścień to możesz z nim dotrzeć do Wojciecha i oprócz odbierania od niego kolejnych złodziejskich zleceń sprzedawać także skradzione fanty. W dalszej części gry możesz też odwiedzać innych paserów w świecie gry, np. Młynarza Szymona z okolic Sazawy. Paserom oprócz skradzionych przedmiotów możesz też wystawiać na sprzedaż mięso i skóry zwierząt pozyskane dzięki kłusownictwu (bardzo wartościowe jest np. mięso z zabitych dzików).
 4. Zaliczanie zadań - Złotem nagradzane są opcjonalne questy i zajęcia, przy czym nie jest to regułą i możesz otrzymać inną formę zapłaty (lub w ogóle jej nie będzie). Informacje o potencjalnych nagrodach znajdziesz w naszym opisie przejścia.
 5. Przystępowanie do mini-gier - Wzbogacać się m.in. przystępując do walk na pięści, wyścigów konnych czy gier w kości. Szczególnie w tym przypadku istotne jest to żeby utworzyć wcześniej manualny lub automatyczny zapis stanu gry, bo w grze w kości liczą się nie tylko umiejętności, ale również szczęście.

Unikalna metoda dla dodatku DLC From the Ashes

Jeśli masz zainstalowane rozszerzenie From the Ashes to możesz skorzystać także z opisanej poniżej metody. Wymaga ona sporych przygotowań, ale po tym jak o nie zadbasz będziesz mógł "generować" praktycznie dowolne ilości złota.

1 - Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
W ramach zaliczania questów dodatku From the Ashes musisz przyczynić się do odbudowania wioski Przybysławice - Jak szybko wzbogacić się w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

W ramach zaliczania questów dodatku From the Ashes musisz przyczynić się do odbudowania wioski Przybysławice. Po tym jak wybudujesz już najważniejsze budynki i wioska zacznie zarabiać możesz polegać na Przybysławicach jak na nielimitowanym źródle funduszy. Możesz mianowicie odwiedzać wioskę każdego kolejnego dnia i wyjmować ze skrzyni złoto, które zostało w ten sposób zarobione. Cały proces możesz usprawnić odblokowując perk o nazwie Kontemplator (Contemplative) (obrazek 1), który jest jednym związanych z awansowaniem na główne poziomy doświadczenia. Schemat działania wygląda następująco:

 1. Ustaw się obok skrzyni ze złotem w Przybysławicach.
 2. Załącz opcję czekania (przyśpieszenia upływu czasu) i dokonaj przeskoku o pełną dobę (obrazek 2).
 3. Wyjmij ze skrzyni złoto, które wioska zarobiła w przeciągu ostatniej doby.
 4. Powtórz krok 2, a więc ponownie użyj opcji przyśpieszenia czasu.

Dzięki perkowi Kontemplator Henryk nie będzie męczył się ani nie będzie odczuwał głodu. Możesz używać opcji czekania dowolną ilość razy. W zależności od tego jakie dochody wioska jest w stanie uzyskiwać możesz zdobyć 1000-2000 złota za pojedynczy "przeskok w czasie".