Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dlaczego Kingdom Come nie zapisuje się na konsoli PS 4? Kingdom Come poradnik, solucja

Gra Kingdom Come: Deliverance w wersji 1.2 na PS4 posiada bardzo poważny błąd, który może uniemożliwić zapisywanie aktualnych postępów. Problemy z sejwami nie powinny dotyczyć wersji na PC oraz na Xboxa One. Poniżej zamieściliśmy informacje na temat tego problemu oraz sposób na uporanie się z nim.

Dlaczego sejwowanie w Kingdom Come nie działa na PS4?

  1. Problem z sejwowaniem gry na PlayStation 4 spowodowany jest tym, że każda gra dla tej konsoli ma odgórnie narzucony limit pojemności sejwów, którego nie można przekroczyć.
  2. W większości gier z dużymi sejwami gracz informowany jest o tym, że przekroczył ten limit lub że jest bliski jego przekroczenia.
  3. Kingdom Come: Deliverance nie informuje niestety w żaden sposób o tym problemie i bez żadnego komunikatu blokuje możliwość wykonywania nowych sejwów.

Jak rozwiązać problem zapisywania gry w Kingdom Come na PS4?

Problem z brakiem opcji sejwowania postępów na PS4 możesz na szczęście samemu rozwiązać i nie musisz czekać aż gra otrzyma kolejną aktualizację, która powinna go naprawić.

  1. Powróć do menu głównego lub zatrzymaj na chwilę grę żeby wyświetliło się menu pauzy.
  2. Wybierz z menu opcję wczytania stanu gry, ale nie decyduj się na załadowanie żadnego z dostepnych sejwów.
  3. Przejdź na sam dół listy z zapisanymi stanami gry, bo to tam znajdują się najstarsze sejwy. Skasuj co najmniej kilka najstarszych sejwów.
  4. Spróbuj utworzyć nowy sejw. Usunięte stare sejwy powinny zwolnić miejsce i umożliwić tym samym dodanie nowego zapisu stanu gry.

Uwaga - Dokładnie czytaj opisy kasowanych starych sejwów (w tytule sejwa są zazwyczaj nazwa aktywnego questa oraz jego ostatni punkt kontrolny) żeby uniknąć przypadkowego usunięcia jakiegoś ważniejszego sejwa, np. manualnego zapisu sprzed podjęcia ważnej decyzji. Przed rozpoczęciem procesu kasowania starych sejwów możesz też zabezpieczyć się i przenieść wszystkie posiadane sejwy na nośnik USB.