Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odwet | Zadania główne w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Odwet to jedno z zadań głównego głównego wątku fabularnego gry Kingdom Come: Deliverance. Jego najważniejsza część zakłada stoczenie serii walk na terenie fortu Wranik. Henryk będzie mógł w nich aktywnie uczestniczyć, choć nie będzie to wymagane do odniesienia zwycięstwa.

Uwaga - Zanim zdecydujesz się na powrót do fortu Wranik zaopatrz Henryka w 3 Zbawienne Sznapsy. Pozwolą ci one zapisywać postępy w trudniejszych momentach i uniknąć konieczności powtarzania dużych fragmentów tego oraz jednego z kolejnych głównych questów.

Spotkanie się z kapitanem Bernardem i z Panem Dziwiszem

Kapitan Bernard czeka na Henryka przy jego pokoju w Ratajach. Jeśli w poprzednim głównym queście odzyskałeś wyposażenie bohatera to od razu możesz zająć się kolejną częścią questu. Jeśli nie zabrałeś wyposażenia z pokoju Eryka to Bernard może zaopatrzyć Cię w zapasowe elementy wyposażenia. Odbierz w takiej sytuacji do niego klucz i dotrzyj z nim do zbrojowni w mieście. Wyposaż tam odpowiednio Henryka.

Dotrzyj do Talmberku żeby spotkać się z Panem Dziwiszem. Akcja automatycznie przeniesie się w pobliże fortu Wranik i po wyświetleniu cut-scenek rozpocznie się nowa duża bitwa.

Bitwa w forcie Wranik

Bitwa ta ma podobne zasady do ataku na Przybysławice w jednym z wcześniejszych questów - Odwet | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Bitwa ta ma podobne zasady do ataku na Przybysławice w jednym z wcześniejszych questów. Oto kilka najważniejszych związanych z nią informacji i podpowiedzi:

Bitwa rozgrywana jest nocą, tak więc wskazane jest korzystanie z broni jednoręcznej, dzięki czemu Henryk będzie mógł w drugiej ręce trzymać pochodnię.

Twoi sojusznicy powinni wygrać tę bitwę nawet jeśli nie będziesz im pomagał. Nie musisz atakować przeciwników jeśli masz słabe wyposażenie lub jeśli myślisz o zdobyciu trofeum Pełen łaski za ukończenie gry bez zabijania innych osób.

Jeśli chcesz kogoś zaatakować to szukaj okazji do zadawania obrażeń tym przeciwnikom, którzy są zajęci atakowaniem Twoich sojuszników. Atakuj ich z boku lub od tyłu.

Wraz z awansowaniem do kolejnych części bitwy gra nie będzie automatycznie zapisywała postępów. Jeśli zawalisz bitwę lub zginiesz to musisz rozpocząć quest od początku. Wskazane jest zużycie Zbawiennego Sznapsa na samym początku bitwy lub po rozegraniu jej 1-2 początkowych części.

Przebijaj się przez kolejne części fortu Wranik i zawsze cierpliwie odczekuj gdy sojusznicy będą musieli przebić się przez zamkniętą bramę. Wyeliminowanie wszystkich bandytów z fortu i dotarcie do siedziby Eryka na wzgórzu doporwadzi do zakończenia bitwy.

Przeszukanie fortu Wranik

Wykorzystaj przede wszystkim okazję do tego żeby ograbić ciała pokonanych wrogów - Odwet | Zadania główne w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Wykorzystaj przede wszystkim okazję do tego żeby ograbić ciała pokonanych wrogów. Możesz znaleźć w ten sposób sporo groszy oraz wartościowych pancerzy i broni. Przedmioty te będziesz mógł później wystawić na sprzedaż.

Dotrzyj do pomieszczenia, w którym spotykałeś się wcześniej Erykiem. Na stole jest pokazany na obrazku list (Letter from Vranik). Zanieś go Dziwiszowi żeby zakończyć ten quest. Otrzymasz grosze i od razu rozpocznie się nowy główny quest Z deszczu pod rynnę.

Uwaga - Jeśli nie odzyskałeś jeszcze osobistych rzeczy Henryka to po dotarciu do pokoju Eryka zabierz ze stołu klucze (Erik's trunk keys) (są ukryte pod małą beczką). Użyj ich do otwarcia skrzyni jednej z zamkniętych skrzyń.