Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Battlegroundy w TESO Morrowind The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Battlegrounds to kolejna nowość w dodatku do The Elder Scrolls Online - Morrowind, który wprowadza nieco świeżości do świata PvP. W przeciwieństwie do Cyrodiil oraz kampanii trwających po kilkadziesiąt godzin, tryb Battleground sprowadza się do krótkich, kilkunastominutowych meczów w trzech dostępnych opcjach. W trakcie pobytu w takim meczu nie obowiązuje cię żadna wieź ze swoją frakcją, czyli nie walczysz ani dla Queen Ayrenn, ani dla High King Emeric, ani też dla Jorunn'a. Możesz więc znaleźć się w jednej drużynie z przeciwną frakcją, a wszystkie grupy uczestniczące w meczu podzielone zostaną na trzy drużyny: Pit Daemons (drużyna zielona), Fire Drakes (drużyna pomarańczowa) oraz Storm Lords (drużyna fioletowa).

Żeby w ogóle mieć możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, musisz posiadać postać na poziomie 10 lub wyższym. W ten sposób będziesz mógł korzystać ze wszystkich udogodnień, które sprowadzają się do korzystania z umiejętności Ultimate. Chcąc dołączyć do Battlegrounds, musisz otworzyć okno Group Finder i wybrać z tabeli po lewej stronie Battlegrounds. W ten sposób otrzymasz powiadomienie, które musisz zaakceptować, by gra wrzuciła twoją postać do kolejki.

Tak jak wspomniano wcześniej, Battlegrounds dzielą się na trzy tryby - Domination, Team Deathmatch oraz Capture the Flag.

Tryb Domination

W czasie trybu dominacji, każda przypisana do wydarzenia drużyna (maksymalnie 4vs4vs4) musi kontrolować punkty z flagami rozmieszczone na mapie - Battlegroundy w TESO Morrowind - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

W czasie trybu dominacji, każda przypisana do wydarzenia drużyna (maksymalnie 4vs4vs4) musi kontrolować punkty z flagami rozmieszczone na mapie. W sumie flag jest cztery. Trzy z nich przypisane są dla każdej drużyny oraz jedna dodatkowa, umieszczona na środku mapy. Za każde zdobycie flagi oraz trzymanie jej dla swojej drużyny przez określony czas, drużyna zdobywa punkty, które determinują zakończenie wydarzenia. Drużyna posiadająca najwięcej punktów wygrywa. Mecz może zakończyć się także przed czasem, jeżeli któraś z drużyn zdobędzie 500 punktów.

Tak jak wspomniane zostało to wcześniej, jedynym prawdziwym celem w omawianym trybie jest zdobywanie flag. Flagi te, których lokacja pokazana została na obrazku powyżej, możesz zdobyć poprzez przebywanie w ich obrębie. W trakcie pobytu obok takiej flagi wyświetli się okrąg postępu, który musisz doprowadzić do końca. Im więcej sojuszników stoi obok flagi, tym szybciej generowany jest postęp do jej zdobycia. Jeżeli postać z przeciwnej drużyny podejdzie do aktualnie zdobywanej flagi, generowany postęp zostaje wstrzymany i jedną możliwością na jej zdobycie jest zabicie przeciwnika.

Ucieczka z pola działania flagi jest jak najbardziej właściwą taktyką jeżeli jesteś przeciwko dwóm postaciom, lub po prostu wiesz, że nie będziesz mógł wygrać pojedynku 1vs1. W takich momentach warto odpuścić i udać się do kolejnej flagi, lub po prostu zwołać swoich sojuszników do zabicia delikwenta, który przerwał zdobywanie celu.

Tryb Team Deathmatch

Tryb Team Deathmatch to tryb, który wymaga od gracza zabijania przeciwników w pełnym chaosie walki. Nie znajdziesz tutaj żadnych celów do zdobycia, a wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej zabójstw. Mecz może zakończyć się przed czasem jeżeli któraś z drużyn osiągnie wystarczającą ilość zabójstw.

Tryb Capture the Flag

Trzeci i ostatni już tryb to Capture the Flag, czyli znane wszystkim z innych gier wieloosobowych zdobywanie flag przeciwników oraz obrona własnej - Battlegroundy w TESO Morrowind - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Trzeci i ostatni już tryb to Capture the Flag, czyli znane wszystkim z innych gier wieloosobowych zdobywanie flag przeciwników oraz obrona własnej. Flag jest trzy sztuki, po jednej dla każdej drużyny. Sam rdzeń trybu wymaga od drużyny wykradzenia reliktu znajdującego się pod flagą drużyny przeciwnej i przyniesienie go do miejsca, w którym znajduje się sojusznicza flaga.

Jeżeli w trakcie noszenia reliktu zginiesz, przedmiot upada na ziemię i pozostaje w tym miejscu przez dziesięć kolejnych sekund. Jeżeli nikt go nie podniesie, relikt wraca na swoje miejsce, czyli do flagi, spod której został zabrany. Punkty przydzielone zostają drużynie, która zaniesie relikt przeciwnika do swojego rdzenia (flagi), a wygrywa ta drużyna, która zdobędzie pod koniec meczu najwięcej punktów. Mecz może także zakończyć się przed czasem, czyli w momencie, w którym dana drużyna zdobędzie 500 punktów.

W przeciwieństwie do trybu Team Deathmatch, Capture the Flag wymaga od drużyny skupiania się na celach trybu. W trakcie potyczek 4vs4vs4 możecie się rozdzielić, by zebrać więcej reliktów, lub po prostu bronić swojej flagi.

Nagrody

Za każdy ukończony mecz, gracz zdobywa różnorakie nagrody - Battlegroundy w TESO Morrowind - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Za każdy ukończony mecz, gracz zdobywa różnorakie nagrody. Przede wszystkim są to punkty doświadczenia, punktu Alliance, złoto oraz punkty drabinki (leaderboards). Ilość nagród przydzielanych za ukończenie meczu są ściśle powiązane z wynikiem twoim oraz twojej drużyny. Im lepszy wynik uzyskałeś, tym więcej punktów zdobędziesz. Dodatkową nagrodą jest losowy przedmiot generowany przez grę, który możesz odebrać z dostarczonej do ciebie wiadomości prywatnej. Jakość przedmiotu zależy od wyniku gry, który uzyskałeś wraz z drużyną w meczu.