Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Obrony twierdzy | Twierdza | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Raz zdobyte twierdze trzeba od czasu do czasu obronić. Mechanika obrony jest bardzo podobna do szturmu, tyle, że z odwróceniem ról:

Rozpocznij obronę twierdzy od przeskoczenia murów i zniszczenie bestii oblężniczych. - Obrony twierdzy | Twierdza | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Rozpocznij obronę twierdzy od przeskoczenia murów i zniszczenie bestii oblężniczych.
  1. Drużyna broniąca punkty. Tym razem przed obroną wybierzesz kapitanów, którzy będą bronić twojej twierdzy. Podobnie jak przy oblężeniu, koniecznie zrekrutuj wytrzymałe klasy, bo np. skrytobójcy słabo odnajdą się w obronie.
  2. Cucenie umierających. Kapitanowie, którzy polegną w walce najpierw padną na ziemię. Pasek dookoła ich zdrowia będzie powoli się wyczerpywał, co wskazuje na czas, w którym sojusznik permanentnie zginie. Aby temu zapobiec, wystarczy, że podejdziesz do osłabionego towarzysza i użyjesz na nim przycisku odpowiedzialnego za dominację. Ork będzie jak nowy i z pełnią sił wróci na pole bitwy.
  3. Napływ sił wroga. Początkowo twoją twierdzę zaatakuje tylko garstka kapitanów. Z biegiem szturmu jednak, będą dołączali coraz silniejsze siły wroga. Dodatkowo, jeśli przegrasz walkę o jakiś punkt i wróg go przejmie to czeka cię niemiła niespodzianka. Zjawi się nowy kapitan orków, który zniszczy fragment murów i dołączy do atakujących.
  4. Zwycięstwo w obronie. Aby zwyciężyć w obronie musisz pokonać wszystkich kapitanów orków. Nie osiągniesz jednak tego bez silnej obrony - gdy ty zajmiesz się obroną jednego punktu i walką z kapitanem, to reszta sił wroga zaatakuje pozostałe punkty. Nie możesz być w każdym miejscu na raz, a każdy przejęty punkt to dodatkowy kapitan dla wroga. Z biegiem czasu nie będziesz w stanie obronić się przed zalewem sił i stracisz fort.

Pomocne w obronie są również specjalne ulepszenia, które zostały omówione w stosownym rozdziale tego poradnika.