Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdrowie, status postaci i mechanika śmierci | Walka | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Twoja postać choć bardzo silna, wciąż jest podatna na ataki orków i bardzo łatwo może zginąć, jeśli nie zadbamy o jej bezpieczeństwo. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane ze zdrowiem, statusami i "śmiercią" Taliona:

Wysysanie wrogów to absolutna podstawa, jeśli chcesz przeżyć na polu bitwy. - Zdrowie, status postaci i mechanika śmierci | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Wysysanie wrogów to absolutna podstawa, jeśli chcesz przeżyć na polu bitwy.
  1. Leczenie. Zacznijmy od leczenia, twoja postać potrafi się regenerować, choć trwa to bardzo długo (musisz być poza walką) i nie uleczysz się do pełnego zdrowia. Talion natomiast może natomiast wysysać uruki i odzyskać tym samym dużo zdrowia. Samo wysysanie trwa chwilę i w tym czasie Talion jest bezbronny. Najlepiej więc wycofać się i oddalić z trudnej potyczki, znaleźć pojedynczy cel i potraktować go jako żywą apteczkę. W krytycznych sytuacjach możesz wyssać życie ze szczura, choć da ci to tylko trochę życia.
  2. Ostatnia szansa. Kiedy znajdziesz się na skraju śmierci, przeciwnik spróbuje cię dobić. Musisz nacisnąć wskazany przycisk, gdy ruchomy okrąg najdzie się wewnątrz podświetlonego okręgu, a twoja postać wykona kontratak i odzyska część życia. Ilość ostatnich szans jest przez ikonkę pod paskiem życia.
Uważaj, bo w walce możesz bardzo łatwo zostać np. podpalonym. - Zdrowie, status postaci i mechanika śmierci | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Uważaj, bo w walce możesz bardzo łatwo zostać np. podpalonym.
  1. Statusy. Zarówno Talion, jak jego wrogowie mogą w walce otrzymać unikalny status. Specjalne ataki mogą ogłuszać i pozostawić twoją postać bezbronną na kilka chwil. Kiedy zostanie na ciebie nałożona klątwa, zaczniesz tracić życie oraz gniew, a twój wskaźnik skupienia zostanie natychmiast wyczerpany. Będąc zatrutym, twój poziom życia będzie stale spadać i nie będziesz widział powiadomień o kontrze. Jeśli natomiast znajdziesz się pod wpływem podpalenia, ogień będzie zadawać ci obrażenia, aż zgaśnie.
  2. Śmierć. Twoja postać nosi pierścień i tym samym nie może zostać uśmiercona. Gdy jednak wróg cię powali i dobije, przeniesiesz się w bezpieczne miejsce, a w czasie gry upłynie sporo czasu. Ork który cię dobił awansuje (zyska poziomy i lepszą rangę), pojawią się nowi kapitanowie itp. Nie musisz więc tak bardzo obawiać się porażki.

Komentarz: Gra z czasem staje się coraz trudniejsza i walka z kapitanami naprawdę potrafi być wymagająca. Wrogowie potrafią wyczerpać twoje zdrowie zaledwie kilkoma sekwencjami ciosów, a na normalnym poziomie trudności masz tylko dwie "ostatnie szanse". Bardzo pomaga wyrobienie nawyku, by np. toczyć krótki pojedynek, skoczyć na wroga i wykonać skrytobójczy atak, postawić na krótką walkę i... uciec. Taka strategia hit & run oraz leczenie się pojedynczych orkach pozwoli ci pokonać praktycznie każdego wroga.