Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dominacja przeciwników | Walka | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Jednym z najważniejszych smaczków i mechanizmów w grze jest możliwość dominacji napotkanych przeciwników. Praktycznie każdą napotkaną istotę w grze możesz zdominować, by stała się twoim sojusznikiem i wspomogła cię w boju. Mechanika ta zostanie odblokowana dopiero w drugim akcie gry, gdzie będziesz nawet w stanie tworzyć własne armie. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane z dominacją wrogów:

Zdominowanych kapitanów możesz wykorzystać do wielu różnych zadań. - Dominacja przeciwników | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Zdominowanych kapitanów możesz wykorzystać do wielu różnych zadań.
  1. Odnowienie życia. Poprzez wyssanie życia i dominacje orków odnowisz swoje zdrowie. Gdy więc będziesz potrzebował odnowić życie, wycofaj się z walki, odnajdź samotnego orka i spokojnie ulecz się na nim.
  2. Dominacja z ukrycia. Pamiętaj, że możesz dominować wrogów z ukrycia co możesz znacząco wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli np. chcesz stoczyć pojedynek z silnym kapitanem, przejmij okolicznych łuczników będąc w ukryciu i dopiero wtedy zaatakuj wroga. Pozwoli ci to dodać element zaskoczenia i ułatwi zwycięstwo w potyczce.
  3. Bierność zdominowanych. Pamiętaj, że wrogowie przejęci poza walką nie będą atakować swoich byłych sprzymierzeńców, chyba, że naciśniesz odpowiedni przycisk. Jeśli natomiast zaczniesz walczyć, zdominowane orki zostaną automatycznie aktywowane i rzucą się w wir walki.
Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdominował Grauga i rozpętał z jego pomocą prawdziwy chaos. - Dominacja przeciwników | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdominował Grauga i rozpętał z jego pomocą prawdziwy chaos.
  1. Dominacja bestii. Talion jest w stanie zdominować bestie, które oprócz tego, że zaczną atakować okolicznych wrogów, posłużyć mogą jako wierzchowce. Stwarza to arcyciekawe sposoby na walkę z wrogami - dosiadając np. Grauga jesteśmy w stanie zniszczyć duże zastępy wrogów i z łatwością pokonać wielu kapitanów.
  2. Szybka dominacja w walce. Jeśli opanujesz umiejętność pochłonięcie, będziesz w stanie natychmiastowo zdominować orka w walce, gdy tylko wskaźnik mocy będzie w pełni naładowany. To bardzo przydatna umiejętność, by np. pomóc sobie w walce, lub błyskawicznie uleczyć się.

Dominacja kapitanów. Wraz z biegiem kampanii odblokujesz dostęp do umiejętności dominacji kapitanów. Zostało to jednak szczegółowo opisane w stosownym rozdziale tego poradnika.