Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skrytobójstwo | Walka | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

W tym rozdziale opisujemy zasady działania skrytobójstwa w Shadow of Mordor.

Choć wrogowie mają przewagę liczebną, ty masz po swojej stronie element zaskoczenia i warto to wykorzystać. Zawsze przed przystąpieniem do właściwej walki z wrogami, warto osłabić siły przeciwnika, z pomocą różnych skrytobójczych sztuczek. Poniżej znajdziesz garść rad, jak być skutecznym cichym zabójcą:

Skradanie to absolutna konieczność, szczególnie podczas ataków na wrogie obozowiska. - Skrytobójstwo | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Skradanie to absolutna konieczność, szczególnie podczas ataków na wrogie obozowiska.
  1. Peleryna. Skradając się poruszasz się cicho i unikasz zauważenia. Każda peleryna, którą wyposażysz w menu ekwipunku, ma parametr dotyczący ukrycia. Im wyższa jest jego wartość, tym trudniej cię wykryć.
  2. Ataki specjalne. Pozostając w ukryciu możesz wykonać wiele specjalnych ataków, które zabiją zwykłe orki i potężnie osłabią kapitanów (jeśli rzecz jasna nie są odporni na ataki z ukrycia). Staraj się zawsze zainicjować walkę silnym atakiem z ukrycia, by ułatwić sobie potyczkę.
  3. Poziom wykrycia. Wrogowie mają kilka poziomów zaalarmowania, orki które nad głową nie mają żadnego znacznika nie wiedzą o twojej obecności i będą się zachowywać naturalnie. Żółty znacznik nad głową sygnalizuje, że wróg coś podejrzewa, bo np. mógł przez chwilę cię widzieć. Czerwona ikonka oznacza, że wróg cię zlokalizował i zacznie cię atakować. Jeśli znikniesz wrogom z oczu na pewien czas, w końcu przestaną cię tropić i wrócą do swoich normalnych aktywności.
W Świecie upiorów możesz łatwo wykrywać wrogów. - Skrytobójstwo | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
W Świecie upiorów możesz łatwo wykrywać wrogów.
  1. Świat upiorów. Naciskając odpowiedni przycisk, uruchomisz tryb Świata Upiorów, w którym możesz dokonywać zwiadu terenu. Wrogowie zostaną podświetleni na czerwono, a obiekty z którymi możesz wejść w interakcję podświetlą się na niebiesko. W tym trybie możesz również identyfikować kapitanów i zapoznawać się z ich mocnymi i słabymi stronami. Uważaj jednak - będąc w tym trybie możesz normalnie zostać wykrytym.
  2. Ostatnia znana pozycja. Jeśli przeciwnik cię zobaczy i po chwili znikniesz z jego pola widzenia, Kelebrimbor zostawi widmo w tym miejscu. Oznacza ono miejsce, w którym wróg będzie cię szukać. Możesz to wykorzystać i np. zabić wroga albo po prostu oddalić się w bezpieczne miejsce.
  3. Wabienie/odwracanie uwagi. Będąc w ukryciu możesz nacisnąć odpowiedni przycisk, by zwabić wroga. Wróg zacznie powoli iść w kierunku hałasu, co możesz wykorzystać by go szybko wyeliminować. To przydatna sztuczka, by wywabić wrogów jednego po drugim. Sztuczkę możesz powtórzyć ze swoim łukiem - wybierz miejsce w które chcesz zwabić wroga i np. przemknąć niezauważonym.