Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Śródziemie Cień Wojny: Porady ogólne poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Na tej stronie znajdziesz porady na start do gry Śródziemie Cień Wojny. Skorzystanie z naszego poradnika pomoże ci rozpocząć rozgrywkę, zrozumieć najważniejsze mechanizmy rozgrywki oraz pomyślnie ukończyć całą grę.

Misje i kampania

W grze znajdziesz ponad 40 misji fabularnych i wiele dodatkowych, by np. wzmocnić swoją armię. - Śródziemie Cień Wojny: Porady ogólne - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
W grze znajdziesz ponad 40 misji fabularnych i wiele dodatkowych, by np. wzmocnić swoją armię.
  1. Misje. Gra jest znacznie bardziej rozbudowana od poprzedniej odsłony i oferuje więcej wyzwań. Praktycznie w każdym momencie rozgrywki znajdziesz wiele różnych misji, które pozwolą ci wzmocnić swoją postać, zrekrutować silnych kapitanów itp. Począwszy od aktu drugiego, będziesz mógł przenosić się do różnych obszarów świata i wykonywać tam różne misje. Staraj się zawsze robić misje na bieżąco i jeśli któraś okaże się za trudna, po prostu skup się na innym zajęciu.
  2. Podział na akty. Gra podzielona jest na akty i wiele mechanik odblokowywanych jest dopiero z twoimi postępami. Jeden z największych smaczków gry, a więc rekrutacja kapitanów, tworzenie armii i szturmy dostępne są dopiero w akcie drugim. Potraktuj pierwszy akt przygód jako rozbudowany samouczek, w którym przede wszystkim nauczysz się sprawnie kontrolować swoją postać.

Ochroniarze i kapitanowie orków

Możesz rekrutować innych orków i np. sprawić, by jeden z nich został twoim osobistym strażnikiem. - Śródziemie Cień Wojny: Porady ogólne - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Możesz rekrutować innych orków i np. sprawić, by jeden z nich został twoim osobistym strażnikiem.
  1. Bodyguard. Nawet tak silna postać jak Talion potrzebuje ochroniarza w postaci mocarnego orka. Zadbaj o to, by jak najszybciej zrekrutować silnego orka, którego wezwiesz w krytycznym momencie. Najlepiej zapolować na orka, który umie przyzywać inne stworzenia lub który jest naprawdę wytrzymały (posiada np. tarczę). Taki bodyguard odciągnie uwagę innych i ułatwi np. wycofanie się i uleczenie.
  2. Kapitanowie. Dookoła kapitanów orków, walki z nimi i rekrutacji kręci się cała oś gry. Staraj się zawsze poznać słabe strony kapitana z którym walczysz i wykorzystuj jego słabość, by go pokonać. Niektórzy przeciwnicy boją się bestii, ataków skrytobójczych czy pająków. Inni z kolei unicestwią jednym ciosem twojego wierzchowca, będą odporni na ataki łukiem itp. Warto wiedzieć wcześniej z kim masz do czynienia i wybrać strategię walki pod daną sytuację.

Dominacja i eksploracja otoczenia

W walce zawsze staraj się dominować osłabionych kapitanów. - Śródziemie Cień Wojny: Porady ogólne - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
W walce zawsze staraj się dominować osłabionych kapitanów.
  1. Liczebność wrogów. Wrogowie mają zawsze przewagę liczebną i bywa to bardzo kłopotliwe. Szczególnie, gdy np. chcesz zabić danego kapitana - w czasie walki z nim czeka cię zalew pobocznych wrogów. Co gorsze, bardzo często do walki z jednym kapitanem dołączają inni, a wtedy może być naprawdę ciężko. Dlatego zawsze staraj się być szybki i precyzyjny - znając słabość wroga, skup się na jej wykorzystaniu, pokonaj przeciwnika i jak najszybciej zmień swoje położenie.
  2. Przejmowanie przeciwników. Przed rozpoczęciem walki z danym kapitanem itp. Zawsze staraj się przejąć okolicznych łuczników, co da ci sporą przewagę w walce. Koniecznie staraj się również przejmować Karagory/Graugi, które naprawdę bardzo pomagają w potyczkach.
  3. Badaj otoczenie. Przeważnie gra da ci pewien cel, jak np. dominacja kapitana, ale tylko od ciebie zależy jak wypełnisz misję. Poświęć sporo czasu na dokładną analizę otoczenia, wejdź w Świat upiorów (odpowiednik trybu detektywistycznego), by sprawdzić liczebność wrogów i znaleźć ważne elementy, które możesz wykorzystać do walki. Na początku pozostań w ukryciu i spokojnie planuj swoje kroki, gra nigdy nie każe cię za wolne tempo.

Elementy ekwipunku i umiejętności

Na bieżąco zmieniaj ekwipunek Taliona i zawsze dokładnie czytaj opis przedmiotów - Śródziemie Cień Wojny: Porady ogólne - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Na bieżąco zmieniaj ekwipunek Taliona i zawsze dokładnie czytaj opis przedmiotów.

  1. Statystyki przedmiotów. Każdy przedmiot w grze ma określone parametry i na bieżąco warto wymieniać swój ekwipunek. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby dokładnie czytać opis przedmiotów i brać pod uwagę unikalne bonusy. Broń która np. dodaje efekt klątwy na wrogów będzie potężniejsza od oręża, który ma bazowo wyższy wskaźnik obrażeń.
  2. Umiejętności. Umiejętności zostały szerzej omówione w stosownym rozdziale, jednak musisz się nastawić na to, że w grze będziesz musiał opanować większość dostępnych zdolności i nauczyć się wszechstronności. Jeśli np. walczysz tylko w zwarciu, to nie poradzisz sobie z kapitanem, który jest odporny na ataki bezpośrednie i nie można w walce go przeskoczyć. Szczególnie na wyższych poziomach trudności gra potrafi dać w kość i zmusić do główkowania.
  3. Powtarzanie misji. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, możesz w dzienniku wybrać ukończone już zadanie i powtórzyć je raz jeszcze. Jeśli np. nie zaliczyłeś dodatkowych celów misji, lub po prostu chcesz raz jeszcze powtórzyć daną przygodę, śmiało skorzystaj z tej opcji.