Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Śródziemie Cień Wojny: Walka dystansowa poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Na tej stronie poradnika do gry Śródziemie Cień Wojny znajdziesz podpowiedzi i wskazówki jak walczyć na dystans. Opisaliśmy główne odmiany broni dystansowych dostępnych w grze - łuk, topory oraz stylety do rzucania.

Łuk

Talion jest bardzo sprawnym łucznikiem, który z łatwością może neutralizować zagrożenie z dystansu. Choć walka dystansowa łączy się z pewnymi ograniczeniami, to jest to doskonałe rozwiązanie na pokonanie niektórych wrogów. Nim sięgniesz po łuk, miej na uwadze następujące rzeczy:

Łuk bardzo ułatwia niektóre walki - szczególnie, gdy np. chcesz powalić bestię, czy przyszpilić wroga do ziemi. - Śródziemie Cień Wojny: Walka dystansowa - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Łuk bardzo ułatwia niektóre walki - szczególnie, gdy np. chcesz powalić bestię, czy przyszpilić wroga do ziemi.
  1. Spowolnienie czasu. Po rozpoczęciu celowania załącza się spowolnienie czasu, które pozostaje aktywne do momentu wyczerpania paska skupienia. Pozwoli ci to oddać pewny i celny strzał w wybrany przez siebie cel. Z czasem opanujesz nowe umiejętności, które pozwolą wydłużyć czas spowolnienia, czy np. pozwolą go aktywować po wyskoczeniu w powietrze.
  2. Wybór celu. Łuk najlepiej wykorzystać, by np. ustrzelić samotnego orka na wieży wartowniczej. Pamiętaj, żeby zawsze starać się celować w głowę, co zada obrażenia krytyczne.
  3. Amunicja. Niestety, łuk ma limitowaną amunicję i możesz wystrzelić tylko określoną liczbę elfich strzał. Na szczęście, strzały rozrzucone są po całym świecie i wystarczy, że podejdziesz do nich, a odnowisz całą swoją amunicję.
  4. Łuk a elementy otoczenia. Łuk to doskonały sposób na wykorzystanie elementów otoczenia na swoją korzyść. Wystarczy, że np. zestrzelisz mięso, a zwabisz bestię, które wywołają chaos. Dobrym rozwiązaniem jest również wabienie wrogów w okolice wybuchających beczek i ich detonacja z bezpiecznej odległości.
  5. Dodatkowe umiejętności. W grze możesz odblokować szereg interesujących i naprawdę użytecznych umiejętności, które bardzo usprawnią użycie łuku. Mroczny cios to jedna z najlepszych umiejętności w całej grze, która pozwoli na błyskawiczną teleportację do wybranego wroga.

Uwaga! W grze możesz zastąpić łuk toporkiem do rzucania, jednak umiejętności i sama mechanika nie zmieni się.

Rzut sztyletem

Oprócz łuku, twoja postać możesz odblokować również dostęp do sztyletów, którymi może ciskać w swoich wrogów. Umiejętność szybki rzut pozwala błyskawicznie rzucić sztyletem, zadając nieduże obrażenia i oszałamiając pojedynczego wroga. Atak ten bardzo się przydaje, w trakcie szarż wrogów, lub prób złapania uciekającego kapitana.

Możesz udoskonalić umiejętność rzutu, dzięki czemu sztylety będą miały szanse na trafienie krytyczne. Istnieje również możliwość odblokowania rzutu wieloma sztyletami, co szczególnie przydaje się, gdy twoja postać jest otoczona.