Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

System Nemezis i rozkazy | Wrogowie | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Uwaga! Rozdział zawiera drobne spoilery i mechanizmy dostępne dopiero w 2 akcie gry.

System Nemezis to unikalna mechanika, która została znacząco rozwinięta w stosunku do poprzedniej odsłony. System ten opiera się na grupie kilkudziesięciu orków (w każdym regionie jest inna grupa orków), który każdy posiada imię, unikalne cechy i daną specjalizację. Dodatkowo, każdy z wrogów ma określony poziom doświadczenia.

W pierwszym rozdziale możesz jedynie polować na silniejsze orki i za ich ubicie zyskiwać punkty doświadczenia. Cała zabawa zaczyna się dopiero w trakcie aktu 2, gdzie zyskujesz możliwość dominacji orków. Wystarczy, że będziesz walczył z wrogiem, osłabisz go, tak, by móc użyć dominacji i zwerbujesz do swojej armii.

Możesz wybrać co chcesz zrobić ze zdominowanym orkiem. - System Nemezis i rozkazy | Wrogowie | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Możesz wybrać co chcesz zrobić ze zdominowanym orkiem.

Zdobytych orków możesz wykorzystać do rozmaitych celów. Zacznijmy jednak od samej dominacji, gdyż poza przejęciem wrogów jest jeszcze kilka interesujących opcji:

  1. Dołączenie do armii. Gdy przystąpisz do dominacji orków wyższej rangi, zawsze będziesz mógł spróbować zrekrutować go do armii. Sporadycznie jednak, wrogowie posiadają żelazną wolę i nie będziesz mógł ich przejąć. Dodatkowo, nigdy nie możesz rekrutować orków, którzy mają wyższy poziom niż twój obecny.
  2. Zhańbienie. Tę mechanikę odblokujesz dopiero w połowie drugiego aktu. Wrogów możesz upokarzać, co sprawi, że stracą mnóstwo poziomów i uciekną z pola bitwy.
  3. Walka na śmierć. Gdy uznasz, że nie chcesz danego orka w swoich szeregach, zawsze możesz wybrać tę opcję, by po prostu przystąpić do walki i unicestwić wroga.

Dodatkowo, gdy już zrekrutujesz danego orka, możesz nakazać mu zostać w obecnym miejscu i dalej walczyć, nakazać mu wycofać się lub wyrzucić ze swojej armii.

Zdobywanie informacji o wrogach

Zapoluj na kapusiów i zmuś ich do zdradzenia ważnych szczegółów na temat wrogiej armii. - System Nemezis i rozkazy | Wrogowie | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Zapoluj na kapusiów i zmuś ich do zdradzenia ważnych szczegółów na temat wrogiej armii.

Każdy silniejszy ork posiada swoje unikalne mocne i słabe strony, o których warto wiedzieć przed pojedynkiem. Możesz zawsze poznać mocne strony kapitana, gdy po prostu będziesz z nim walczył. Przy każdej prezentacji wroga po prostu naciśnij wskazany przycisk, by otworzyć panel z informacjami. Aby jednak poznać słabe strony, musisz zdobyć o nim informacje, które zdradzą jego słabość.

Aby zdobyć cenne informacje, odszukaj kapusiów - to specjalny typ orków, którzy nad głowami mają zieloną ikonkę. Znajdziesz ich również oznaczonych na mapie, przesłuchaj tych wrogów, a będziesz mógł wybrać na czyj temat poznasz informacje. Dobrze zawsze przed starciem poznać szczegóły na temat wroga, szczególnie gdy ten jest wodzem lub jest np. heroiczny.

Czasem informacje będą również rozsiane w świecie gry, na stołach, w obozach itp. Wystarczy, że podniesiesz np. zwój, a będziesz mógł podobnie jak z kapusiami wybrać na czyj temat chcesz dowiedzieć się więcej. Pamiętaj, że nie możesz wykorzystać słabych stron kapitanów, jeśli nie posiadłeś wcześniej na ich temat informacji.

Rozkazy

Na ekranie armii możesz wydawać rozkazy. - System Nemezis i rozkazy | Wrogowie | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Na ekranie armii możesz wydawać rozkazy.

W każdym momencie możesz uruchomić ekran swojej armii, by sprawdzić status swojej armii. Postacie z niebieskimi ikonkami nad głową symbolizują twoje siły. Zaciemnione postacie to orkowie, na temat których nic nie wiesz. Musisz więc bezpośrednio się do nich pofatygować, lub zdobyć informacje od kapusi, którzy zdradzą kim oni są. Po naciśnięciu na swojego orka, możesz wydać mu również rozkazy:

  1. Zasadzka. Możesz swojego orka, by zrobił zasadzkę na wroga, Uruchomi to specjalną misję rywalizacyjną, w której możesz wziąć udział. Jeśli upłynie wystarczająca ilość czasu, twój ork samodzielnie weźmie udział w misji i np. zabije wskazany cel.
  2. Wsparcie. Zawsze możesz wysłać swojego orka, by wsparł twoje siły w poprzednio wybranych misjach. Dzięki temu znacząco zwiększysz szansę na powodzenie w zadaniu.
  3. Infiltracja. Ork zawsze będzie mógł infiltrować np. dowódcę lub zostać szpiegiem, który zdradzi swój przy najbliższej okazji. To bardzo przydatna opcja - gdy np. twój ork wbije nóż w plecy zaskoczonemu kapitanowi, co znacząco ułatwi pojedynek.
  4. Rywalizacja w dole. Możesz zawsze wysłać swoje orki, by walczyły w dołach, gdzie zwycięzca zdobędzie masę doświadczenia i awansuje nawet o ok. 10 poziomów (nigdy powyżej twojego).