Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka wręcz | Walka | Śródziemie Cień Wojny poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Walka wręcz w grze Sródziemie: Cień Wojny to absolutna podstawa i w tej formie będziesz najczęściej walczył z zastępami orków. Założenia systemu walki bardzo przypominają poprzednią część gry - jednocześnie walczysz z jednym przeciwnikiem i musisz nastawić się na kontrowanie oraz unikanie uderzeń wrogów dookoła. Poniżej znajdziesz punkty, które pozwolą szczegółowo omówić założenia walki wręcz:

W czasie walki musisz zachować dużą czujność, bo wrogowie będą cię atakować z każdej strony. - Walka wręcz | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
W czasie walki musisz zachować dużą czujność, bo wrogowie będą cię atakować z każdej strony.
  1. Przewaga liczebna. Walcząc wręcz, musisz zawsze mieć na uwadze, że przeciwnicy będą mieli przewagę liczebną. Choć garstka wrogów nie stanowi wyzwania, tak w późniejszych etapach gry walka z kilkoma silniejszymi orkami i armią zwykłych zielonoskórych bywa naprawdę ciężka. Gdy dodatkowo wrogowie uruchomią alarm, możesz być pewien, że czeka cię trudne starcie.
  2. Ikony w walce. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie reagowanie na ikonki, które pojawiają się nad głowami orków. Gra na początku nauczy cię, jak masz sprawnie kontrować i unikać ataków. Ćwicz te dwa manewry cały czas, bo z biegiem czasu będziesz miał coraz mniejszy margines błędu.
  3. Przeskakiwanie nad wrogami. To bardzo pomocna mechanika potyczki. Większość wrogów możesz przeskoczyć, co pozwoli skutecznie zaatakować ich od tyłu. Uważaj jednak - Ologi oraz niektórzy kapitanowie nie pozwolą się przeskoczyć i cisną tobą o ziemię.
  4. Atak glewią. To nowość w tej odsłonie gry - Talion może przyzwać duchową glewię, która powali wrogów dookoła. To dobra umiejętność, gdy np. jesteś otoczony, albo spokojnie czekasz na atak wroga. Z czasem odblokujesz dodatkowe ulepszenia, które pozwolą wystosować większą ilość ciosów.
Szczególną uwagę musisz zwrócić zawsze na kapitanów i naczelników. Są oni odporni na część ataków i potrafią się adaptować do twoich sztuczek. - Walka wręcz | Walka | Śródziemie Cień Wojny - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Szczególną uwagę musisz zwrócić zawsze na kapitanów i naczelników. Są oni odporni na część ataków i potrafią się adaptować do twoich sztuczek.
  1. Egzekucja powalonych. To klucz do dobijania orków i ważna mechanika walki. Zauważ, że zwykłe ciosy mieczem przeważnie powalają wrogów na ziemię, a po chwili wstaną oni i ponownie rzucą się na Taliona. By temu zapobiec, możesz nacisnąć odpowiednią kombinację, by wykonać egzekucję i zadać bardzo dużo obrażeń (klasyczne orki to zabije) wrogowi. Pamiętaj, że egzekucję może przerwać cios, więc staraj się dobrze wyczuć czas.
  2. Chwytanie wrogów. W walce możesz chwycić i rzucić wroga, co powali go na ziemię i na chwilę zdezorientuje. Pojmanych przeciwników możesz również wykorzystać jako tarczę, powalić nim innych wrogów, czy cisnąć nieszczęśnika np. w przepaść.
  3. Mnożnik. Za każdym razem, gdy trafisz przeciwnika lub skontrujesz atak, wzrośnie wartość twojej serii ciosów. Im dłuższa seria, tym wyższe obrażenia zadają twoje ataki i tym większa szansa na powalenie przeciwnika. Długa seria ciosów pozwoli ci przebijać się przez tarcze i inne zasłony. Pamiętaj, że twoja seria ciosów zostanie zresetowana, gdy walka się skończy, ktoś cię trafi lub twój atak chybi.

Obrażenia krytyczne. Twoje ataki wręcz mają szansę na spowodowanie trafień krytycznych, które zadają dodatkowe obrażenia. Możesz dokonywać ulepszeń, które wpłyną na częstotliwość występowania i siłę trafień krytycznych.