Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

System płatności w The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Jeśli chodzi o system płatności, w chwili obecnej wygląda na to, że The Elder Scrolls Online połączy dwa elementy, których kombinacja nie cieszy się wielkim poważaniem wśród graczy: płatną subskrypcję i mikropłatności.

Ważność tej pierwszej będziemy musieli przedłużać co miesiąc (od momentu upłynięcia pierwszych 30 dni, w czasie których zabawa będzie darmowa), by mieć dostęp do gry. Na rynku europejskim wysokość miesięcznej opłaty wyniesie 12,99 euro (w przeliczeniu około 50-60 zł). Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, jaką kwotę będą musieli uiszczać gracze w Polsce.

Na odrębną wzmiankę zasługują konsolowe wersje gry, przeznaczone na Xboksa One i PlayStation 4. W ich przypadku konieczne będzie opłacanie zarówno abonamentu warunkującego możliwość zabawy tytułem, jak i tego, który odpowiada za dostęp do usług sieciowych na konsoli (odpowiednio: Xbox Live Gold i PlayStation Plus). Warto jednak wspomnieć, że kanadyjska firma prowadzi negocjacje z Microsoftem, mające na celu zwolnienie użytkowników The Elder Scrolls Online z obowiązku uiszczania opłaty za Xbox Live Gold w sytuacji, gdyby mieli to robić wyłącznie z powodu omawianej produkcji. Niestety, nie mamy informacji o podjęciu podobnych kroków wobec Sony; postępy w rozmowach z gigantem z Redmond również nie są znane.

Co się zaś tyczy mikropłatności - deweloper obiecuje, że korzystanie z płatnych usług w żaden sposób nie przełoży się na szybkość rozwijania postaci czy sukcesy w starciach. Innymi słowy, za prawdziwe pieniądze otrzymamy jedynie "bajery" pokroju niepospolicie wyglądających przedmiotów, unikatowych elementów prezencji bohatera czy możliwości zmiany imienia protagonisty w trakcie zabawy.

Na ten moment znamy tylko ogólny zarys systemu płatności w The Elder Scrolls Online. Będziemy aktualizowali tę stronę wraz z ujawnianiem kolejnych informacji.