Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 11 lutego 2011, 08:34

Play zawartość Numeru 03/2011

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

W numerze megaartykuł o Call of Juarez: The Cartel, wrażenia z przedpremierowego ogrywania Homefronta i recenzja Dead Space 2. A na DVD między innymi baśniowa platformówka z pomysłami – Trine.

Już w najbliższy czwartek do kiosków trafi nowy PLAY, pełen gorących materiałów, których próżno szukać gdzie indziej. Z okładki groźnie łypie trójka gliniarzy zwiastujących zupełnie nową jakość w westernowej serii Call of Juarez. Stało się, trzecia część zrywa z tradycją i przenosi się w czasy współczesne! Jako jedyni w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć grę na własne oczy i pogadać z twórcami na specjalnie dla nas zorganizowanym pokazie. W ogromnym materiale na temat Call of Juarez: The Cartel szczegółowo opisujemy odmieniony model rozgrywki, zdradzamy dziesiątki konkretów, zaprzeczamy krążącym w sieci plotkom i zadajemy niewygodne pytania chłopakom z Techlandu.

Dział Rzut Okiem w tym miesiącu wypchaliśmy po brzegi hitami najbliższych miesięcy. Byliśmy nawet w Nowym Jorku na imprezie Gamer’s Week, gdzie w większość z nich mieliśmy okazję przyciąć. Na sześciu stronach opisujemy wrażenia z ogrywania przedpremierowej wersji Homefronta – piszemy zarówno o efektownej kampanii dla jednego gracza jak i sieciowych bataliach. Poza tym sprawdzaliśmy jak przebiega totalna destrukcja otoczenia w Red Faction: Armageddon (raport z poczynionego przez nas spustoszenia ledwie wcisnął się na 4 strony) i mściliśmy się potężnym młotem bojowym w Warhammer 40,000 Dawn of War II: Retribution. Mamy też sporo konkretów na temat Portal 2 i następcy Obliviona – The Elder Scrolls V: Skyrim.

W dziale Testów, mimo poświątecznej posuchy, z łatwością znajdziecie kilka tytułów z najwyższej półki. Przede wszystkim wpadł nam w ręce długo oczekiwany horror science-fiction z obrzydliwymi Nekromorfami i zakutym w stal inżynierem w roli głównej. Czy Dead Space 2 spełnia pokładane w nim nadzieje? Dowiecie się z naszej recenzji. Bierzemy też w obroty darmową sieciówkę Company of Heroes: Online stworzoną na bazie popularnej strategii i zdajemy pełny meldunek z jej ogrywania. A po chwili przenosimy się w czasie w Back To The Future: The Game – Episode One, jeździmy po Mazurach w Rajdzie Polski, a recenzując Magickę gromimy wymyślnymi czarami hordy potworów jednocześnie klnąc z powodu obłędnej ilości… błędów. Nie braknie też strawy dla odważnych miłośników symulacji – odkrywamy całą prawdę o lotnisku w Airport Simulator i harujemy w polu wraz z Symulatorem Farmy 2011.

Traktory, snopowiązałki i grabie to nie jedyny sprzęt o jakim piszemy w tym numerze. W dziale Raport pokazujemy najciekawsze gadżety dla graczy zaprezentowane na wystawie elektroniki CES w Las Vegas. Piszemy między innymi o kontrolerze ruchowym stworzonym przez Razera specjalnie dla pecetów, obudowie z żaluzjami, klawiaturze zmieniającej kolory tak, by pasowały do tego co dzieje się grze i nowym wynalazku Intela – Sandy Bridge. Miłośnicy nowinek technicznych zdecydowanie będą mieli na czym zawiesić oko.

Jak co miesiąc, tak i tym razem nie mogło zabraknąć solidnej dawki publicystyki okołogrowej. W dziale Intro przyglądamy się e-sportowcom i nagrodom, która zgarniają za zwycięstwa w popularnych turniejach, sprawdzamy też jak się miewa wirtualny sport w Polsce. [rgb] patrzy co się dzieje w niedomagających sieciówkach i subiektywnie ocenia jak łatwo utopić kasę przy ich tworzeniu, a Zooltar z ManJAkiem sprzeczają się o to czy awatar ma znaczenie. Z kolei koso rozmawia z Grzegorzem Miechowskim – weteranem polskiej branży growej pracującym nad Anomaly: Warzone Earth, a w komentarzu spogląda w przyszłość i wydaje wyrok – 2011 rok będzie najlepszym rokiem dla polskich producentów gier.

Jeszcze goręcej jest w dziale PLAY do kwadratu, gdzie piszemy o Sztucznej Inteligencji. Zastanawiamy się czym tak naprawdę objawia się ona w grach, pokazujemy jak działa i analizujemy jej postępy w poszczególnych gatunkach. W dalszej części działu bierzemy na tapetę film Gamer – rozkładamy go na czynniki pierwsze, sprawdzamy jak prezentowane w filmie wizje mają się do współczesnych gier i demaskujemy zrozumiałe wyłącznie dla graczy smaczki. Z kolei Cubituss w swoim felietonie zastanawia się nad tym czy pecet jako platforma do grania ma przed sobą tłuste lata, czy raczej rychły zgon. Nie zabrakło też listów do redakcji, nowinek o naszej stronie internetowej i kolejnego odcinka komiksu „Para gra”.

W dziale Retro królują malowane serduszka i płomienne romanse – przyglądamy się intrygującym wątkom miłosnym w grach i przedstawiamy ich najbardziej udane rodzaje. A żeby nie zrobiło się zbyt ckliwie – złośliwie wybieramy też najbardziej szalone i ekstrawaganckie parki, na które natknęliśmy się w grach. W ramach Reedycji grindujemy do oporu z Sacred 2 i próbujemy zaprzyjaźnić z nieobecnymi wcześniej na pecetach Mudokonami z pakietu Oddworld: The Oddboxx.

Na DVD czekają trzy pełne wersje – przepiękna, baśniowa platformówka z pomysłami – Trine, kosmiczna strzelanka ze świetną fizyką – Alpha Prime i krwawa adaptacja powieści H. G. Wellsa – Vivisector: Dusza Bestii. Jest też kilka dobrych demek.

Pełny spis treści poniżej. PLAY 3/2011 w kioskach od 17 lutego w cenie 13,90 zł. Więcej informacji na http://www.playpc.pl

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA 3/2011

NA DVD

Trine, Alpha Prime i Vivisector: Dusza bestii na płycie PLAYA

INTRO

Co nowego w… niedomagających sieciówkach

Drużyna na śmierć i życie powędruje z nami w Dragon Age II

Dungeon Siege III jest na oko fable’owy

Dyskusja: Czy awatar ma znaczenie?

Gracze na podium

Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover poleci na nowym silniku

Imperium w Dawn of Fantasy rośnie, gdy śpisz

Komentarz Kosa: 2011 rokiem polskiej myśli deweloperskiej

Krucjat czas: Crusader Kings II, The First Templar, Cursed Crusade

Lekka panika w Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Przedłużanie przyjemności

Robimy grę naszych marzeń – rozmowa z Grzegorzem Miechowskim

Subiektywnie: Wyrzucić kasę w sieć

Zimowe gadżety

RAPORT

Innowacje i gadżety

Dysk Z Drive R3

Klawiatura Cyborg V7

Kontroler Onza Tournament Edition

Kontroler ruchowy Hydra

Nakładka Avenger

Notebook FR720 i bug w Sandy Bridge

Płyta główna G1 Assassin

Płyta główna Mini E350

RZUT OKIEM

Homefront

Portal 2

Red Faction: Armageddon

The Elder Scrolls V: Skyrim

Warhammer 40,000 Dawn of War II: Retribution

EXTRA

Call of Juarez 3: The Cartel

Idziemy własna drogą – wywiad z menedżerami marki z firmy Techland

Polscy kowboje podbijają świat

TEST

Airport Simulator

Back to the Future: The Game – Episode One

Company of Heroes Online

Dead Space 2

Magicka

Rajd Polski: Rally Poland

Symulator Farmy 2011

RETRO

Reedycje: Oddworld the Oddboxx

Reedycje: Sacred 2: Fallen Angel

Romanse z pikseli

Top 5 komputerowych par

PLAY2

Duch w maszynie: czym naprawdę jest SI?

Felieton Cubitussa: Pecet not dead

Komiks: Para gra (odc. 9)

Społeczność PLAYA: listy, z naszej strony, recenzje czytelników

W co gra Gamer?