Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 19 lutego 2004, 13:51

Play zawartość Numeru 03/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Najnowszy Play trafił do sprzedaży w dwóch workach - są to bowiem dwa różniące się nieznacznie jedną pełną wersją zestawy - elegancko oznaczone literkami A i B. Każda wersja Playa ma Settlersów II GOLD, Star Treka: DS9 - Dominion Wars, Tennis Antics i Ski-Doo X: Team Racing oraz grę niespodziankę. Grę niespodziankę proszę sprawdzić na odwrocie worka.

Na CD

Pełne wersje

Settlers II Gold PL (1996) - Gra przypominająca o nieco zapomnianej sztuce osadnictwa. W dużym skrócie wyglądało to tak: brało się klamoty i drewno, budowało chaty, rozmnażało się podwładnych i tłukło innych osadników, którzy jak na złość próbowali zostać naszymi sąsiadami. A potem ktoś zrobił o tym grę, a my mamy ja na CD.

Star Trek: Deep Space 9 Dominion Wars PL (2001) - Żyjcie długo i prosperujcie i oby fazery nigdy się Wam nie zacięły. Dobra Spock, dość słodzenia - ktoś musi wziąć pod komendę Federację lub Klingonow i dokopać przerażającym Cardassianom oraz Dominionom. A teraz proszę ściągnąć mnie na góre Scottie i siódma prędkość warpowa na świętego Bełkota!

Tennis Antics (2000) - Niesymulator w pewnym sensie tenisa ziemnego, w którym wygrana dosyć często wiąże się ze zbieraniem dziwacznych gadżetów i sprawdzaniu ich działania na przeciwniku, którego lepiej rozerwać na strzępy niż wygrać z nim na punkty.

Ski-Doo: X-Team Racing (2001) - W krajach, w których zima nie wariuje co dwa dni można się pościgać na skuterach śnieżnych. W krajach, w których zima wariuje co dwa dni, tak jak u nas, można się pościgać na skuterach śnieżnych w grze, którą daliśmy na CD.

Gra niespodzianka

Wśród gier niespodzianek (pamiętajcie, ze możecie sprawdzić, zaglądając na tył worka PLAYA) miedzy innymi:

Zestaw A

Cold Zero PL (2003) - Były gliniarz na usługach mafii. Doskonała strategia szpiegowska.

Soccer Manager PL (2003) - Menadżer piłkarski. Kupujemy, sprzedajmy, trenujemy, wyrzucamy, szpiegujemy... zawodników.

Zestaw B

Cultures II PL (2002) - RTS w nordyckich klimatach fantasy. Mali wikingowie sieką wszystko od Anglii po daleką północ.

Devil Inside PL (2000) - Strzelania TPP, w której wcielamy się w faceta zmieniającego się czasami w diabelską babę. Strzelamy do demonów i potworów w ramach występów w telewizyjnym show.

Demo

Prince Of Persia Piaski Czasu - Bieg po księżniczkę w wykonaniu sprawnego księcia. Biega po ścianach, bimba się na słupkach i ciacha wchodzących mu w drogę paskudników na plasterki. Czasem nawet w zwolnionym tempie. Acha, wszyscy, którzy marzą o tym, by cofnąć czas i coś zmienić też powinni zagrać w to demo.

Zwiastuny

Bloodrayne 2 - Krótki filmik o dziewczynie, której życie kręci się wokół ssania. Mocna rzecz. Jest tez trochę krwi i długie, ostre zębiska.

Driv3r - Film instruktażowy dla złodziejów samochodów. W tym odcinku specjalista opowiada jak łyżką stołową rozbroić trabanta.

Reklama PLAYa - Arcydzieło awangardy polskiej kinematografii. Mądre to, ciekawe i z głębokim morałem. Tylko wzruszające za bardzo nie jest. A nie, zaraz. To jedna z naszych reklamówek.

W numerze

Z okładki chłodno spogląda Daniel Garner. I nic dziwnego, bo Painkillerowi poświęciliśmy w tym numerze całkiem sporo miejsca. To tak w ramach programu utrwalania wizerunku postaci najlepszego polskiego shootera fpp i kojarzenia go z nazwiskiem Adriana Chmielarza - wypadałoby wylansować w końcu naszego własnego Davida Perry'ego. Swoje pierwsze przemyślenia na temat gry spisał Roos. A podobno kiedyś tam grał w jakąś strzelanke jedną czy drugą.

Poza Painkillerem w numerze takie atrakcje jak Product placement (miedzy innymi o tym czyje demony noszą Diesla i jakie banany jada bohater Super Monkey Balla), zapowiedź Ground Controla II (kontynuacji jednego z moich ulubionych rts-ów bez zarządzania), Splinter Cella: Pandora Tomorrow (kontynuacji jednej z moich ulubionych skradanek), Driv3ra (kontynuacji dotychczas raczej obojętnej mi serii gier przed GTAIII'owych) oraz pecetowej konwersji najbardziej chorej i brutalnej gry konsolowej: Manhunta. Dosłownie słyszę oddech telewizyjnych chartów z programów alertopodobnych - to JEST ich temat. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Z dalszych wiadomości - Cubituss i ZooltaR wbili się na serwery z dobrymi ludźmi z EA i pokazali im co sadza o zapachu napalmu o poranku - jazda próbna z Battlefield Vietcongiem w wydaniu tego pierwszego trafiła do działu już grane. Sprawdzamy tez jak niefajnie było w Chicago w 1930 roku.

W numerze poza tym testy drugiego Deus Eksa oraz najnowszej części przygód Raziela i spółki w Legacy of Kain: Defiance. Do tego wszystkiego Haszak przejechał się kolejką w trzecim Railroad Tycoonie a na dokładkę sprawdziliśmy tez zapowiadaną na strasznawą przygodówkę Midnight Nowhere.

Na koniec postaraliśmy się zestawić ze sobą dwie mające kilka cech wspólnych produkcje - Prince of Persia: Piaski czasu kontra Legacy of Kain: Defiance. I wskazaliśmy lepszą z nich. Do tego jeszcze wielki konkurs związany z premierą gry Colin McRae Rally 04 z fachowymi nagrodami, komiks Śledzia, testy i małe kompendium informacji o odtwarzaczach mp3, tajne kody i takie tam.

Szczegółowy spis treści:

Zapowiedzi i doniesienia

BloodRayne 2, Desert Rats vs. Afrika Korps, Kombat, Starship Troopers, Star Wars: Republic Commando, True Crime: Streets of LA

Trendy

Product placement

Reportaże

Driv3r, Ground Control II: Operation Exodus, Manhunt, Massive Assault, Painkiller, Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Przed ringiem

Painkiller kontra Far Cry

Już grane

Battlefield Vietnam, Chicago 1930, Wanted Guns

Test

Armed & Dangerous, Batman: Vengeance, Dead to Rights, Deus Ex: Invisible War, Galactic Civilizations, Legacy of Kain: Defiance, Midnight Nowhere, Railroad Tycoon 3, Silent Storm, Space Colony, Total Club Manager 2004, X2: The Threat

Pojedynek

Prince of Persia: Piaski czasu kontra Legacy of Kain: Defiance

Replay

Anachronox, Casino Tycoon, Gothic, Tribes 2

Tajne kody

Armed & Dangerous, Deus Ex: Invisible War, Railroad Tycoon 3, Silent Storm