Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 20 maja 2004, 18:55

Play zawartość Numeru 06/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na płytach

Pełne wersje

Devastation PL (2003) - Coś na czasie. Wojujący antyglobalista rozwala korporacyjny i niesprawiedliwy system rządowy używając kilkunastu rożnych spluw. Centrum Warszawy jak zwykle omija...

Original War PL (2001) - Sowieci i Amerykanie przenoszą się w czasie do prehistorii by tam w czasie rzeczywistym załatwić swoje tymczasowe porachunki. Nie ma czasu na głupoty, godzina wojny wybiła!

The Partners PL (2002) - Cała prawda o kancelariach prawnych. Grają w gry wideo, miziają się pytkami w szafach i czasem nawet pracują. Gdyby nie to mizianie pomyślałbym, że to redakcja pisma o grach komputerowych.

Air Rush (2003) - Szybkie wyścigi futurystycznych pojazdów przypominających urządzenia kuchenne. Pojazdy te walą do siebie rakietami, bombami i promieniami śmierci - historia jak z komiksów z Kapitanem Ameryka.

W numerze

Tym razem w Trendach Sweter postanowił dać wyraz swoim opiniom na temat nie mniej kontrowersyjny niż w zeszłym miesiącu i po raz kolejny tendencyjnie dobiera fakty do swojej teorii. A my nie mamy nic przeciwko temu. Ponadto Zooltar przygląda się z bardzo bliska tematyce pajęczaków dyndających się na wątłych nitkach w mieście i jest pod dużym wrażeniem. Spider-Man 2 The Movie ma wszystko to, czego w grze o Spider-Manie zabraknąć nie powinno i jeszcze trochę. W dobie GTA zwrot: dodano opcję biegania po ulicach może i nie porywa tłumów, ale w realiach Spidergier to jest coś. A do tego mamy wystrzeliwanie się z pajęczych sieci oraz kilku elektryzujących przeciwników oraz jeden o bardzo dużym zasięgu.

Fantastycznie zapowiada się także Soldiers: Heroes of World War II oraz Codename: Panzers - każdego kto pragnie dowiedzieć się czym różnią się te opowiadające o drugiej wojnie światowej gry z czołgami i nie tylko zapraszam do lektury obydwóch tekstów. Aby tradycji opisywania przynajmniej jednej gry o konflikcie wietnamskim, który jest teraz nową "drugą wojna światową" rynku gier video rzuciliśmy Gulasha na pierwsza linię do walki z batalionem kobiet. Shellshock 'NAM 67 to ostry i brutalny kawałek softu, ale czy aż tak ostry i brutalny jak starają się przedstawić to twórcy? Po Manhuncie trudno jest dotrzymać taką obietnicę, ale fakt, że tutaj z pielęgniarką będzie się można bardziej zaprzyjaźnić... Zaskakująco przyjemną przygodówką okazał się Westerner, który co prawda poddał się bezwolnej trójwymiaryzacji, ale nie stracił na tym tak wiele, jak można by sądzić. A to ze jest kontynuacja 3 Skulls of the Toltecs mogę sobie chyba darować. Tak jak Wy UEFA Euro 2004, ale nie uprzedzajmy faktów.

Przedringowo spotykają się u nas Full Spectrum Warrior oraz Brothers in Arms - obie mocno promowane konsolowo, ale zmierzające na pecety gry z nową zajawką strzelankowych producentów - rozkazami dla drużyny. Jak długo potrwa moda na wprowadzanie elementów taktycznych do tego typu gier zręcznościowych jeszcze zobaczymy, a na razie zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Temat okładkowy tym razem zepchnąłem w głąb tej zapowiedzi bo... bo... bo... tak wyszło. Tak czy inaczej zapraszam do jeszcze gorącej recenzji najnowszych przygód coraz bardziej dojrzewającego czarodzieja, któremu żadna, nawet niezbyt pochlebna recenzja i tak nie zaszkodzi. Bardzo dobra zapewne pomoże zaś TOCE 2, która zresztą poza recenzją doczekała się pojedynku z innym czterokółkowym hitem Codemastersów, w którym występuje imię rymujące się ze słowem Rollin'. No i recenzujemy Manhunta oraz Hitman: Contracts.

Poza tym jeszcze sporo newsów, zapowiedzi, replay, powiększony dział listów, sprzęt, 8Bit oraz Jojoy i Padie plus konkurs, w którym stu szczęśliwców wygra po egzemplarzu Painkillera (był pomysł, żeby jedna osoba wygrała 100, ale szybko padł).

No właśnie. Poniżej - pełny spis treści.

Zapowiedzi i doniesienia

Battlefield 2, Call of Duty: United Offensive, Dungeon Siege II, FlatOut, Myst IV: Revelation, Skool's Out

Trendy

Inny świat

Reportaż

Soldiers: Heroes of World War II, Spellforce, Spider-Man 2

Już grane

Codename: Panzers, Port Royale 2, ShellShock: Nam '67, UEFA Euro 2004 Portugal, Westerner, Xpand Rally

Przed ringiem

Full Spectrum Warrior kontra Brothers in Arms

Test

Beyond Divinity, Counter-Strike: Condition Zero, Harry Potter i więzień Azkabanu, Hitman: Contracts, Manhunt, No Man's Land, The Hobbit, TOCA Race Driver 2: Ultimate Racing Simulator, Unreal Tournament 2004

Pojedynek

Colin McRae Rally 04 kontra TOCA Race Driver 2

Replay

Jurassic Park: Operation Genesis, Pandora's Box, Project IGI, World War II: Frontline Command

Tajne Kody

Counter-Strike: Condition Zero, Hitman: Contracts, Splinter Cell: Pandora Tomorrow

cena: 11,90 PLN