Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 25 czerwca 2009, 11:54

Play zawartość Numeru 07/2009

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Risen, Mass Effect 2, Splinter Cell: Conviction i Anno 1404 to gwiazdy tego numeru. A na DVD: polska premiera!

Zalew newsów z E3 niemal rozsadził nam głowy, ale okładkę poświęciliśmy grze, której nie pokazywano w Los Angeles. Wysłannik PLAYA jako jedyny Polak i jeden z kilku dziennikarzy na świecie wybrał się do Paryża, by zagrać w Risena, nowego erpega twórców legendarnej serii Gothic. Nie przeczytacie o nim nigdzie indziej!

Pierwsze trailery Risena trochę męczyły wolnym tempem, ale B-Side już grał i widział dobrą walkę na miecze, nasuwanie czarami i dużo dialogów... OK, tak naprawdę widział dużo więcej, czym pochwalił się w gigantycznym raporcie. Publikujemy też screeny, których nie ma ani w sieci, ani w innych magazynach. Czy następca kultowego Gothica przywróci wiarę w prawdziwe erpegi?

Dział newsów jest w tym miesiącu większy niż zwykle, ale chcieliśmy szczegółowo omówić takie hity jak Crysis 2 (pierwsze info!), Left 4 Dead 2 czy Alan Wake. Do tego zamieszczamy specjalny materiał, w którym zdradzamy wszystko o Mass Effect 2 oraz... jako jedyni polscy dziennikarze przepytujemy twórców S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat o to, co właściwie nowego czeka fanów serii w ich grze. Na specjalnych pokazach widzieliśmy w akcji FIFĘ 10, R.U.S.E., Modern Warfare 2 (mamy nowe info!), zachwycamy się też Splinter Cell: Conviction... Na horyzoncie czeka dużo dobrych gier!

W trendach zajmujemy się zjawiskiem growych zombiaków, czyli grami, które prawie już zeszły z tego świata, ale jednak powróciły. Albo powracają co jakiś czas, ale ostatecznie nie mogą się ukazać, jak Duke Nukem Forever, którego burzliwą historię szczegółowo omawiamy i porównujemy na screenach starą wersję z nową. Mamy też screeny z Wiedźmina z 1997 roku oraz z pierwszej wersji trzeciego Fallouta!

W numerze dużo dobrych testów: jako pierwsi w Polsce recenzujemy Anno 1404 i... jesteśmy zszokowani, bo rozgrywająca się w XV wieku strategia ekonomiczna wciągnęła nie tylko maniakalnych strategów. Poza tym wystawiamy oceny między innymi takim grom jak Terminator: Ocalenie, The Sims 3, Velvet Assassin i Still Life 2.

W dziale technika sprawdzamy Windows 7. A konkretnie: piszemy jak działają na nim gry. Nie mogliśmy się co prawda oprzeć, żeby nie obadać przy okazji interfesju, ale jakość grafiki i płynność działania najnowszych hitów interesowała nas najbardziej. Wyniki są... zaskakujące.

Poza tym w PLAYU czeka to co zwykle: odpowiedzi na listy, komiks, słowo „hardkor” używane przy wielu okazjach oraz ostatnia strona na wyluzowanie – tym razem specjalny quiz sprawdzający jakimi graczami jesteście. A dla tych, którzy mają puste ściany, dwa plakaty: Risen i Mass Effect 2.

A na DVD: polska premiera strategii Restaurant Empire II (to gra, która na świecie ukazała się w maju!), dobre wyścigi w stylu Burnouta, czyli FlatOut 2 oraz na deser mmorpg Last Chaos z niespodzianką: 40 PLN do wydania na przedmioty w sklepiku gry.

NEWSY

Alan Wake,

Assassin’s Creed 2,

Brink, Crysis 2,

Fallout 3: Point Lookout,

Final Fantasy XIV,

Front Mission Evolved,

Left 4 Dead 2,

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues ,

Metal Gear Solid: Rising, Order of War,

Powrót na Monkey Island!,

Pro Evolution Soccer 2010 ,

Sam & Max: Sezon 3, Star Wars: The Clone Wars – Republic Heroes,

Subiektywnie,

Supreme Commander 2,

Wieści ze świata

TRENDY

Gry powracające z zaświatów, czyli tak zwane growe zombiaki

REPORTAŻ

Aliens versus Predator,

FIFA 10,

Mass Effect 2,

Modern Warfare 2,

R.U.S.E.,

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat,

Splinter Cell: Conviction

JUŻ GRANE

Blood Bowl,

Risen

TESTY

Terminator: Ocalenie,

The Sims 3,

Anno 1404,

Velvet Assassin,

Still Life,

Battlestations: Pacific,

SBK 09,

Odlot

KONSOLE

Infamous – test

Xbox 360 ewoluuje – reportaż

TECHNIKA

Gry na Windows 7 – testujemy nowe hity w działaniu

LISTY

Odpowiadamy na Waszą prawie wakacyjną korespondencję

NA DVD

Trzy gry na naszej płycie, w tym jedna polska premiera – strategia

Restaurant Empire II!

KOMIKS

Alek Projekt poluje z aparatem na screenshoty

EXTRA

Jakim jesteś hardkorem? – quiz

Playlista

W tym miesiącu