Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 23 marca 2006, 12:28

Play zawartość Numeru 04/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Już w salonikach prasowych i kioskach dostępny jest nowy, kwietniowy numer PLAYA! W tym numerze – cztery płyty CD!

Na okładce do akcji szykuje się spadochroniarz z najnowszego Medal of Honor. Airborne, bo taki ma podtytuł najnowsza część tej wielkiej serii o drugiej wojnie światowej, ma u nas dużą zapowiedź i masę informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jedno jest pewne: w strzelaninach o tym okresie trudno wymyślić coś nowego, a Elektronikom najprawdopodobniej się uda: najnowszą bronią będzie spadochron! Inna gra, na którą czekamy, a którą opisujemy, to Company of Heroes. Ten rts wygląda prawie jak Call of Duty 2 i widać, że dorówna mu popularnością! Skąd wiemy? Bo jako jedni z pierwszych na świecie widzieliśmy go w akcji na paryskim, otwartym tylko dla wybranych, pokazie. Bardzo dużo piszemy też o jednych z największych przebojów konsolowych, które już niedługo ukażą się na pecetach: legendarnym Resident Evilu 4 oraz Devil May Cry 3: Dante’s Awakening: Special Edition. Pierwsza to horror, wymagająca strzelanina i kapitalna opowieść w jednym. Druga, to szalona zręcznościówka, w której ogarniając kolejne kombinacje ciosów i strzałów masakrujemy setki wrogów. Obie – najwyższej światowej jakości. Oprócz tego recenzujemy Bitwę o Śródziemie II oraz Własny Biznes, najnowszy dodatek do The Sims 2, zapowiadamy Medievala II (wbrew pozorom, odkurzenie starej epoki to dobry pomysł), Call of Juarez – może być drugi Painkiller – i zastanawiamy się, czy Lockdown jest godny legendy Rainbow Sixa. To oczywiście tylko część kwietniowego PLAYA. Poniżej pełny spis treści! Cena PLAYA – 12,90 złotych.

Pełne wersje

Beyond Divinity PL (2004)

Głośna, bardzo dobrze oceniony na całym świecie gra rpg, w której nasz bohater, rycerz zakonu dobra, zostaje przeklęty i złączony duszą z rycerzem zła. Klątwa będzie trwała wiecznie... chyba że uda się ją zdjąć! W tym nasza głowa, a sterujemy oboma rycerzami. Wybieramy ich profesje (rycerz, mag, zawadiaka), ale bardzo rozwinięty system rozwoju postaci daje nam możliwość nauki zaklęć i zdolności także i innych klas.

Rozgrywka przypomina to, co znamy z serii Baldur’s Gate i Icewind Dale: oprócz głównego wątku, rozwiązujemy masę questów pobocznych, wszędzie spotykając wrogów, którzy pobici pozostawiają po sobie magiczne bronie. Pełno ich też w skrzyniach, szafach czy beczkach.

Jazz i Faust PL (2001)

Ciekawa przygodówka, w której całą historię oglądamy z perspektywy dwóch przyjaciół, żeglarzy Jazza i Fausta. Akcja dzieje się na Bliskim Wschodzie, klimat podobny jest do tego z baśni tysiąca i jednej nocy, a kompletnie różne osobowości obu bohaterów gwarantują to, że te same wydarzenia, w których obaj biorą udział, opowiadane są zupełnie inaczej. Gra dla tych, którzy lubią się pośmiać i wytężyć głowę!

BloWout (2004)

Blowout to bardzo szybka platformówko-strzelanina, w której dzielny gwiezdny komandos pokonuje kolejne poziomy, strzelając do wszystkiego, co się rusza lub próbuje udawać nieżywych. Sama rozgrywka przypomina Duke Nukem: Manhattan Project. I jest tak samo bezstresowa.

Snow Ride PL (2002)

Zima jeszcze trzyma, więc warto wskoczyć na snowboard – nawet, jeśli tylko wirtualny. Snowride bierze nas na naturalne trasy, na których nie ma wyrzeźbionych half-pipe’ów ani rynien. Wszystkie miejsca do skoków znajdujemy sami, więc uczucie jest takie, jakby jeździć po dzikich stokach. W powietrzu kręcimy oczywiście karkołomne ewolucje i robimy triki znane z olimpiady.

Spis treści

Newsy

2006 FIFA World Cup - mistrzostwa świata wkrótce na komputerach!, Kuźnia TaLANtów, Lego Star Wars II: The Original Trilogy, PREY, S7edem, Stranglehold, Subiektywnie, Tajny raport, Titan Quest, W roli Lary, W tym miesiącu, Wieści ze świata, X-Men: The Official Movie Game

Reportaże

Company of Heroes, Medal of Honor: Airborne, Medieval II: Total War, OutRun 2006: Coast 2 Coast

Już grane

Call of Juarez, Championship Manager 2006, Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition, Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, Resident Evil 4, ÜberSoldier

Testy

25 to Life, Empire Earth II: Władza absolutna, GTI Racing, Lula 3D, MX vs. ATV Unleashed, Na marginesie, Straż Nocna, SWAT 4: Syndykat, The Sims 2: Własny biznes, Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown, Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Technika

Zwariowany świat z USB

Oprócz tego Rankingi, listy, zawartość płyt CD, tajne kody i kolejne przygody 8 Bita. A w krzyżówce - do wygrania 30 gier ToCA Race Driver 3 Ultimate Racing Championship.