Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 1 sierpnia 2011, 10:54

Play zawartość Numeru 08/2011

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

W odczuwalnie grubszym numerze megarelacja z ogrywania Might & Magic: Heroes VI, zapowiedzi Far Cry 3 i Dead Island oraz raport o mitach na temat gier. A na DVD Painkiller: Resurrection, Runes of Magic: Chapter IV i Super Motocross Deluxe.

Wakacje rozkręciły się na dobre, więc czasu na granie i czytanie jest znacznie więcej niż zwykle. Doskonale się składa, bo począwszy od sierpniowego numeru PLAY mocno się rozrasta! Mamy teraz aż 108 stron pełnych wnikliwych recenzji, ekskluzywnych zapowiedzi z materiałami, których próżno szukać w sieci i więcej publicystyki spod klawiatury autorów z wieloletnim doświadczeniem w branży. By zapewnić jeszcze wyższą jakość tekstów przechodzimy na dwumiesięczny cykl wydawniczy. Nie oznacza to jednak, że między kolejnymi numerami nie będzie czego poczytać – równolegle do pisma pojawią się wydania PLAYA Extra poświęcone najciekawszym zagadnieniom związanym z graniem. Ale o tym szerzej piszemy wewnątrz numeru.

Zakapturzony anioł z okładki zwiastuje solidną dawkę wrażeń wszystkim, którzy uwielbiają starcia wielkich armii. Premiera Might & Magic: Heroes VI zbliża się wielkimi krokami, a my jako pierwsi na świecie mieliśmy okazję zagrać w jej przedpremierową wersję, która długością i dostępną zawartością wielokrotnie przerasta krążącą w Internecie betę. W numerze publikujemy więc epickich rozmiarów raport z ogrywania i nowe informacje o „szóstce”, których nie ma w sieci. Na kolejnych stronach przypominamy też wieloletnią historię cyklu, więc zarówno wieloletni fani Heroesów, jak i wszyscy, którzy dopiero chcą zacząć z nią przygodę mogą liczyć na emocjonującą lekturę. A to dopiero początek!

Dział Rzut okiem opanowały tytuły największego kalibru. Jest ich tak wiele, że gdyby nie zwiększona objętość pisma – nie dalibyśmy rady pomieścić ich wszystkich! Piszemy między innymi o tak głośnych grach jak Far Cry3, The Elder Scrolls V: Skyrim, Dead Island, Saints Row: The Third, Aliens: Colonial Marines, Prey 2 i Darksiders 2. Jest też wiele innych – razem aż 19 gier, z czego większość to potencjalne hity. Grać, nie umierać!

Równie bogaty jest sierpniowy dział testów. Po czternastu latach mniej lub bardziej złośliwych żartów doczekaliśmy się premiery Duke Nukem Forever. Czy Książe stanął na wysokości zadania i dostarczył nam nieziemskiej frajdy, czy też chcemy o nim jak najszybciej zapomnieć? Odpowiedź w naszej recenzji. W ramach ciekawostki piszemy też o konsekwencjach pewnej obietnicy złożonej wiele lat temu na łamach PLAYA przez jednego z byłych redaktorów. Następnie bierzemy pod lupę trzecią część strzelanki będącej postrachem wyszukiwarek – F.3.A.R., sprawdzamy czy w Dungeon Siege III zostało coś z tego, za co gracze pokochali serię i patrzymy czy warto dać upust niszczycielskim popędom w Red Faction: Armageddon. Dalej próbujemy oszaleć z Alice: Madness Returns, staramy się nie osiwieć przy Hunted: Kuźnia Demona, rozdajemy karty w Magic: The Gathering: Duels of the Planeswalkers 2012 i chłodzimy się na Grenlandii w ramach Alpha Polaris: Thriller przygodowy. Wierzcie lub nie, ale to dopiero część tytułów jakie w tym miesiącu przetestowaliśmy.

Jak zwykle nie zabrakło też artykułów dla wszystkich lubiących grową publicystykę. W dziale Intro przedstawiamy serie gier znienawidzone przez naszych Czytelników i bez skrupułów wygarniamy im brzydkie zagrywki, o których inni milczą. Z kolei dział Raport w całości poświęcamy obalaniu i potwierdzaniu mitów, jakie przez lata wytworzyły się wokół gier. Dajemy sobie spokój z ogranym do bólu rzekomym wpływem grania na agresję czy „krowim levelem” w Diablo – zamiast tego obnażamy kilkanaście innych, solidnie zakorzenionych w świadomości graczy półprawd i kompletnych bzdur. Można się mocno zdziwić!

Na tym nie koniec publicystyki. W dziale PLAY do kwadratu Cubituss zastanawia się dlaczego gry różnią się jedynie „szczegółami”, a na dłuższą metę są wciąż takie same, pisze też o kilkunastu tytułach, które nie mogą się doczekać sequeli i przygląda się kontrolerom tak idiotycznie zaprojektowanym, że aż śmiesznym. Do tego jak co miesiąc dochodzi prześmiewcze screenstory, , oraz kącik z listami, nowinkami z życia redakcji i recenzjami czytelników.

W dziale Retro czeka masa wspomnień. Tomasz Mazur z IQ Publishing przedstawia 5 tytułów, które zmieniły jego życie, a my podsumowujemy 25 lat polskich gier – przypominamy interesujące produkcje, piszemy o perypetiach twórców i pokazujemy jak kręta była droga od prostych gierek na ZX Spectrum do hitów pokroju Wiedźmina 2 czy Bulletstorma. Gdyby takiej historii uczono w szkołach, żaden gracz nie cieszyłby się z nadejścia wakacji. Nie zabrakło też Reedycji – w tym miesiącu wybieramy się na misję do Afganistanu w Medal of Honor i bijemy rekordy prędkości w F1 2010.

W tym miesiącu na DVD czekają trzy zróżnicowane pełne wersje gier. Miłośników strzelania ucieszy Painkiller: Resurrection, fani sieciowych przygód w magicznych krainach poznają najnowszy rozdział Runes of Magic: Chaper IV – Lands of Despair, a kierowcy lubiący ryzyko wyżyją się w Super Motocross Deluxe.

Pełny spis treści poniżej. PLAY 8/2011 w kioskach od 21 lipca w cenie 14,90 zł. Więcej informacji na http://www.playpc.pl

NA DVD:

PEŁNE WERSJE:

PAINKILLER: RESURRECTION

RUNES OF MAGIC: CHAPTER IV – LANDS OF DESPAIR

SUPER MOTOCROSS DELUXE

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA 8/2011

INTRO

5 kontynuacji, których nie chcemy

BioShock: Infi nite oknem na światy

Co nowego w… (poł)darmowych grach

Distorted będzie za darmo

Hity sprzętowe

King Arthur II wymiesza gatunki

L.A. Noire na PC ma wyglądać lepiej

LAN Party z Torchlight II

Nowy stary Jagged Alliance

Payday: gra, w której pokrzyczymy

Siki na dywanie w The Sims 3: Zwierzaki

Subiektywnie: Nagroda dla Dead Island

Tintin na maksa filmowy

XCOM wraca z dużą obstawą

Zbroja dla konia do Two Worlds II

EXTRA

Might & Magic: Heroes VI

Heroiczna epopeja trwa: historia cyklu

RZUT OKIEM

Aliens: Colonial Marines

Brothers in Arms: Furious 4

Darksiders II

Dead Island

Dungeons & Dragons: Neverwinter

Far Cry 3

Ghost of Moscow: Death to Spies

Men of War: Wietnam

Men of War: Wyklęci bohaterowie

Off-Road Drive: Rajdy bezdroży

Prey 2

Real Warfare II: Northern Crusades

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Risen 2: Dark Waters

Royal Quest

Saints Row: The Third

Star Wolves 3: Ashes of Victory

The Elder Scrolls V: Skyrim

Uprising 44

RAPORT

11 mitów o grach – sprawdzamy, które są prawdziwe

TEST

Alice: Madness Returns

Alpha Polaris: Thriller przygodowy

Duke Nukem Forever

Dungeon Siege III

Family Farm

F.3.A.R.

Frozen Synapse

Hamilton’s Great Adventure

Hunted: Kuźnia demona

Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Magic: the Gathering – Duels of the Planeswalkers 2012

Red Faction: Armageddon

Trucks & Trailers

RETRO

5 gier, które zmieniły życie Tomasza Mazura

Ćwierć wieku polskich gier

Reedycje: Medal of Honor

Reedycje: F1 2010

PLAY2

Felieton Cubitussa: Pod ścianą

KontLOLery

Na DVD PLAYA: Painkiller Resurrection, Runes of Magic, Super Motocross Deluxe

Screenstory: Branżowe pogaduchy

Społeczność PLAYA: listy, recenzje czytelników, z naszej strony, czytelnia

Zahibernowani: gry, które nie mogą doczekać się kontynuacji