Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 27 kwietnia 2009, 12:16

Play zawartość Numeru 05/2009

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Gorące zapowiedzi i testy oraz 3 fajne gry na płycie. Przedstawiamy zawartość PLAYA 5/09

Wiosna i wzrost temperatury skłoniły nas do odświeżenia wyglądu. Z okładki PLAYA bije nowa energia - mamy nadzieję, że się Wam podoba. Logo urosło, jest wyraźniejsze. Mamy też więcej informacji - zajawek dobrych tekstów.

Jako jedyne polskie pismo o grach na PC odwiedziliśmy siedzibę studia DICE, by przekonać się, że Battlefield powraca na kompy w wielkim stylu. Widzieliśmy na własne oczy Bad Company 2, czyli jego singlową wersję – wyluzowaną strzelaninę z niszczeniem budynków, ale i fajnymi skryptowanymi akcjami w stylu Call of Duty. Graliśmy już w Battlefield 1943, czyli sieciową, odświeżoną wersję klasyka. A właściwie, to grał Cubituss – wieloletni fan serii, więc jego analiza jest szczególnie godna uwagi.

Dział newsów i reportaży wypełniony jest grami, na które wszyscy czekamy. Mamy obszerną zapowiedź BioShocka 2 – pierwsze screeny (dużo screenów!), szczegółowe informacje o gameplayu, fabule... Piszemy też o Diablo III oraz o tym jak w akcji prezentuje się Mass Effect 2. Zdradzamy pierwsze szczegóły o Call of Duty: Modern Warfare 2. Gwarantujemy, że współczesna wojna w wydaniu Infinity Ward zmiecie wszystkich.

Graliśmy przed premierą w kilka naprawdę ciekawych gier. Jako pierwsze pismo na świecie sprawdziliśmy w akcji Two Worlds II. Tak, już nie Two Worlds: The Temptation. Zmienił się tytuł, zmienił się wydawca, doszło sporo dobrych pomysłów... Czy będzie godna konkurencja dla Wiedźmina?

Skoro o polskich grach mowa – graliśmy już w Call of Juarez: Więzy Krwi! Po sprawdzeniu bardzo obszernej wersji beta wiemy jedno: gra bardzo stara się być Call of Duty na Dzikim Zachodzie. Ale czy jej się udało? Szczegóły w relacji z grania! Mamy też duży materiał o Red Faction: Guerrilla, czyli wyluzowanym GTA na Marsie i Anno 1404, świetnej strategii.

Nie zabrakło ważnych testów. Fani gier akcji ucieszą się z obszernych recenzji Wanted: Weapons of Fate i Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena. Wyjątkowo usatysfakcjonowani powinni poczuć się w tym miesiącu stratedzy. Graliśmy w Red Alert 3: Powstanie, World in Conflict: Soviet Assault oraz Company of Heroes: Chwała bohaterom. I surowo je oceniliśmy.

Poza tym wystawiamy oceny The Last Remnant (japoński erpeg na piecu?!), Wallace & Gromit's Grand Adventures (pierwszy odcinek przygodówkowego serialu!) i innym ważnym grom - w sumie czeka prawie 20 testów!

Mamy też sporo publicystyki. Fragi w Firefoksie to tekst o... graniu w przeglądarce. Nie, nie w crapy i głupie flashowe gierki. W Quake Live'a i inne hiciory. Zerkamy też trochę w przyszłość i przyglądamy się usługom sieciowym dla graczy: nowy Battle.net, Steam czy OnLive mieszają fajne funkcje: to trochę społeczności, trochę sklepy... A i pozwalają na wspólne granie. Rozwalamy wszystkie tego typu usługi na kawałki, a potem przyglądamy im się. Pod lupą.

Na deser: testy sprzętu (m.in. najlepszy dżojstik świata wg Zooltara i miniaturowa stacja kosmiczna), odpowiedzi na listy (mowa m.in. o upadku Clicka!), komiks i krzyżówka, w której można wygrać wypasioną kartę graficzną i grę Stormrise.

A na płytce? 3 dobre gry. Pierwsza: Massive Assault: Phantom Renaissance , kontynuacja doskonałej (ponad 80% na Gamerankings!) strategii. Druga to dodatek do niej, Massive Assault Network 2, przeznaczony do gry sieciowej. I szalenie wciągający. I na koniec trochę śmiechu, czyli Stubbs the Zombie – makabryczna gra na silniku legendarnego Halo. Powiedzmy to sobie szczerze: kto nie chce, choć na chwilę, wcielić się w zombiaka? Na krążek trafiło też sześć dużych, dobrych demek, między innymi H.A.W.X., Wanted: Weapons of Fate, Wallace & Gromit i Watchmen.

Pełny spis treści poniżej:

NEWSY

A Vampyre Story: A Bat’s Tale,

Champions Online,

Diablo III, Mass Effect 2,

Max Payne 3,

Mount & Blade: Warband,

R.U.S.E.,

S7edem,

Star Wars: The Old Republic,

Subiektywnie,

Tajny raport, Terminator Salvation: The Videogame, Up,

Wieści ze świata,

Wolfenstein

TRENDY

Fragi w Firefoksie – przeglądarki internetowe te służą do grania

REPORTAŻ

Battlefield: Bad Company 2,

BioShock 2

JUŻ GRANE

Anno 1404,

Battlefield 1943,

Call of Juarez: Więzy krwi,

Red Faction: Guerrilla,

Two Worlds II

TESTY

Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena,

Command & Conquer: Red Alert - Powstanie,

Company of Heroes: Chwała bohaterom,

Hiddent Target, Merchants of Brooklyn,

Na marginesie, Potwory kontra obcy,

Rajd na Berlin: Cień Stalingradu,

Stormrise,

The Last Remnant,

The Wheelman,

Wanted: Weapons of Fate,

Watchmen: The End is Nigh,

Wallace & Gromit in Fright of the Bumblebees,

Warhammer 40,000: Dawn of War II,

World in Conflict: Soviet Assault

TECHNIKA

Granie 2.0 – bierzemy pod lupę nowe usługi sieciowe dla graczy

Minitesty sprzętowe – co się przyda na majówkę?

LISTY

Sweter odpowiada na listy i pisze, co sądzimy o upadku Clicka!

KRZYŻÓWKA

Do wygrania gra Stormrise i karta graficzna

NA DVD

Trzy gry na naszej płycie

KOMIKS

Alek Projekt: Autobusowe akcje

EXTRA

Analiza teasera Modern Warfare 2, Playlista, W tym miesiącu