Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 16 lipca 2009, 10:47

Play zawartość Numeru 08/2009

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Baldur's Gate na płycie? Pierwszy beta test Splinter Cell: Conviction na świecie? To i wiele, wiele więcej w nowym numerze PLAYA

Z dumą i radością zamieszczamy na naszym DVD pełną wersję Baldur’s Gate Gold – legendy rpg wraz z dodatkiem. Dlatego tym razem zaczynamy zapowiedź numeru właśnie od płyty DVD!

PEŁNA WERSJA: Baldur’s Gate Gold (GRA+DODATEK!)

Kultowe cRPG (ocena 92% na GameRankins) od równie kultowego studia BioWare, które niedługo zaserwuje Dragon Age’a. Nie ma nerwowego uganiania się za expem, nabijanym zaklikiwaniem hord potworów. Jest za to konkretna, przygodowa i przedługa fabuła oraz masa możliwości. Dokładne określenie cech postaci ma znaczenie na jej rozwój i możliwości. Podobnie jak dużo zależy od wyborów podejmowanych podczas rozmowy. Poza gadaniem jest też walka. Spokojna i strategiczna, bo z wykorzystaniem aktywnej pauzy, podczas której zmienia się członków drużyny i wydaje kolejne komendy. A co najlepsze – gra nie kończy się po tygodniu grania. Żegnaj nudo, witajcie wakacje!

PEŁNA WERSJA: Earth 2150: Escape From The Blue Planet

Tej strategii nie może przypaść inny tytuł niż polskiego StarCrafta. A skoro tyle osób cały czas tłucze w stare gry od Blizzarda, czemu by nie spróbować fajnej alternatywy? Można grać trzema całkiem odmiennymi cywilizacjami, wybierając tryb kampanii, potyczki czy treningu. Albo gry wieloosobowej. Dodano także fajne patenty, jak możliwość konstruowania własnych czołgów, korzystając z bazowych podzespołów. Earth 2150 nie może się też wstydzić grafiki.

PEŁNA WERSJA: Alone in the Dark: Koszmar powraca

Ten straszak o wyjątkowo wymownym tytule to jeden z ciekawszych przedstawicieli gatunku. Dobrą i straszną przygodę zwiastuje już sam początek zrealizowany całkiem w amerykańskim stylu. Jest morderstwo przyjaciela bohatera, są tajemnicze zabytki archeologiczne i, rzecz jasna, zgrabna pani archeolog. I zaczyna się klasyczny horror. Atmosfera niepewności, totalna ciemność, a do tego latarka... która oświetlając pojedyncze punkty tylko dodaje porcję dreszczyku. Osoby o nerwach ze stali będą się czuły jak w domu.

WERSJE DEMO: Anno 1404, Harry Potter i Książę Półkrwi, Overlord II, Superstar V8 Racing

A co w piśmie? Gwiazdą numeru jest Sam Fisher. Graliśmy pierwsi na świecie w Splinter Cell: Conviction i mamy już wyrobione zdanie na temat nowego otwarcia serii. Zooltar przeszedł betę... dwa razy, żeby wyłapać wszystkie szczegóły. I poczuć się jak prawdziwy agent.

W dziale reportaży: obszerny tekst o Max Payne 3, nowej grze Rockstara, dużo o All Points Bulletin, czyli mmo od twórcy Grand Theft Auto (jak najbardziej w miejsko-gansterskich klimatach). Do tego Arcania: A Gothic Tale i kilka innych. Graliśmy też w nowego Batmana. Trzy strony zapowiedzi Arkham Asylum powinny zaostrzyć Wam apetyt na grę.

Wśród testów duże hity: darmowe Battlefield Heroes, masakryczny Prototype, dzikie Call of Juarez: Więzy krwi, zły Overlord II, nowe przygody do Wiedźmina i kilka innych ważnych tytułów. W sprzęcie przyglądamy się między innymi graniu w 3D, w trendach - aktorom dubbingującym gry. Pełny spis treści – poniżej. Jest co czytać!

NEWSY

Beyond Good & Evil 2

Blur

Championship Manager 2010

Edge of Twilight

Cities XL

Id i Bethesda pod jednym dachem

Kolorowe PEGI

Men of War: Red Tide

Necessary Force

Ninja Blade

Serious Sam HD

Star Trek Online

Star Wars: The Old Republic

Steam Slug

Subiektywnie

Tropico 3

Wieści ze świata

TRENDY

Growe głosy

REPORTAŻE

All Points Bulletin

Arcania: A Gothic Tale

Avatar: The Game

Max Payne 3

JUŻ GRANE

Batman: Arkham Asylum

Splinter Cell: Conviction

TEST

Battlefield Heroes

Call of Juarez: Więzy krwi

Ghostbusters: The Video Game

Damnation

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Officers: World War II

Overlord II

Plants vs. Zombies

Prototype

Speedway Liga

Superstars V8 Racing

Transformers: Zemsta upadłych

Wallace & Gromit in Muzzled!

Wiedźmin: Nowe przygody

Włatcy móch: Olimpiada podwórkowa

KONSOLE

Forza Motorsport 3 – już grane!

God of War 3 – reportaż

TECHNIKA

NVIDIA na małej wojnie

LISTY

Sweter rozwiązuje problemy czytelników

NA DVD

Legenda rpg-ów, legenda przygodówek oraz legenda strategii na jednej płycie? Będzie w co grać w wakacje!

KOMIKS

Alek Projekt: powrót superwroga

EXTRA

Playlista

Top 5 z nowego Wiedźmina

W tym miesiącu