Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 19 maja 2005, 12:22

Play zawartość Numeru 06/2005

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Nowy PLAY z grą Conflict: Desert Storm II i darmowym komiksem już w kioskach za 12,90 zł!

Powitajmy nowy numer PLAYA. Trudno go nie zauważyć w kioskach, bo na okładce lord Vader wymachuje groźnie świetlóweczką. Tak, nie tylko kinomanów dopadła gwiezdna gorączka. Nasz okładkowy materiał, obszerny reportaż o starwarsowych grach, które wkrótce ukażą się na peceta, odpowiada na pytanie, czy Star Wars: Empire at War będzie pierwszą strategią w tym klimacie, na którą warto będzie zwrócić uwagę. Wygląda na to, że będzie. Podobnie, jak na naszego drugiego bohatera, czyli Star Wars: Battlefront II. Nie tylko poprawił sieciowe strzelaniny, ale też ma kampanie dla pojedynczego gracza! Wszystko w legendarnych miejscach, choćby na statku Tantive 4, którą to scenę dodatkowo złapaliśmy na plakacie.

Na koniec gwiezdnych emocji przyglądamy się nadchodzącemu dodatkowi do kosmicznego mmorpg-a, czyli Star Wars Galaxies: Episode III Rage of the Wookies.

Bardzo mocna część reportażowa mówi o innych hitach, które dopiero się ukażą. Byliśmy na pierwszym pokazie gry Harry Potter and the Goblet of Fire i zastanawiamy się, czy wreszcie będzie to coś dla starszych graczy. Nasz człowiek pojechał też na prezentacje najnowszych gier Ubisoftu, na której najmocniej świecił nowy Prince of Persia, Heroes of Might and Magic V i Ghost Recon 3.

Piszemy też o jednej z gier, które pod koniec tego roku mogą niespodziewanie zarządzić mimo, że nie są jeszcze intensywnie promowane. Condemned, horror twórców F.E.A.R.-a i serii Aliens vs. Predator, zapowiada się kapitalnie ?- jest śliczny, mroczny i straszny. A nasz człowiek grał w niego w siedzibie firmy w Seattle.

Warto zainteresować się rzeczami, które przetestowaliśmy we wczesnych wersjach i na innych platformach. Na dwóch stronach dowodzimy, że Close Combat: First to Fight będzie godny legendarnej nazwy, Psychonauts to jedna z najbardziej wykręconych gier tego roku, a w Area 51 stężenie zombiaków, mutantów, kosmitów, masonów i Davida Duchovnego dorównuje Archiwum X. I świetnie się w to gra.

W recenzjach, choć przed E3 zwykle brakuje hitów, znalazły się Doom 3: Resurrection of Evil, Stronghold 2, Cold Fear czy Project: Snowblind. W tym miesiącu znów wrzuciliśmy na płyty pięć pełnych wersji, z czego cztery po polsku.

Na płytach

Conflict: Desert Storm II PL (2003) - bardzo ciepło przyjęta druga część drużynowej strzelaniny, w której oddziały specjalne koalicji wracają do Bagdadu, by ostatecznie pogrążyć irackiego dyktatora. Dowodzenie drużyną składającą się z kilku żołnierzy o odmiennych specjalnościach, oraz emocjonujące strzelaniny sprawiają, że przynajmniej na chwilę ta wojna staje się fajna.

Thorgal: Klątwa Odyna PL (2002) - jeden z najbardziej znanych na świecie bohaterów komiksowych wszedł do gry, by w baśniowym otoczeniu uratować swoją rodzinę. Wbrew pozorom gra nie jest jednak bijatyką, a... przygodówką. I dla miłośników tego gatunku, i dla miłośników komiksu.

Air Strike 2 PL (2000) - mistrz grywalności. Mało jest gier, które z jednej strony są tak nieskomplikowane, a z drugiej na tak długo przykuwają do komputera. Latamy helikopterem i równamy z ziemią wszystko, co staje nam na drodze. Czołgi, samoloty, wozy, bunkry i statki stają się celem naszych rakiet i bomb, gdy tylko pojawiają się na ekranie. W stylu arcade'owych strzelanin.

Chain of Command PL (2004) - polska strategia czasu rzeczywistego, w której przemierzamy z amerykańskim oddziałem północną Afrykę, Normandię i kończymy w Ardenach. W trakcie kampanii siły, którymi dowodzimy, stają się coraz większe.

3D Live Pool (2003) - raj dla miłośników bilarda. Na trójwymiarowym stole wykonujemy takie akcje, jak na prawdziwym. Skomplikowane odbicia, rotacje, podbicia bil - wszystko po to, by pokonać bardzo wymagających komputerowych przeciwników.

Z okazji ładnego początku lata rozdajemy także prezenty. Każdy, kto kupi nowego PLAYA, znajdzie w nim coś ekstra - prawdziwy komiks o superbohaterach! 52 strony, w kolorze, oczywiście za darmo.

Spis treści

Zapowiedzi i doniesienia

Call of Duty 2, Company of Heroes, Half-Life 2: Aftermath, Hellgate: London, Serious Sam 2, Tomb Raider: Legend, X3: Reunion, Trendy, Życiowa afera, czyli kolejna „sensacja” o antypolskich grach

Reportaż

187: Ride or Die, Condemned, Ghost Recon 3, Harry Potter and the Goblet of Fire, Heroes of Might and Magic V, Myst V: End of Ages, Prince of Persia: Kindred Blades, Star Wars: Battlefront II, Star Wars: Empire at War, Star Wars Galaxies: Episode III Rage of The Wookies,

Pierwsze zderzenie

The Godfather kontra Scarface: The World is Yours

Już grane

Area 51, Close Combat: First to Fight, Dungeon Lords, Earth 2160, Psychonauts

Testy

Championship Manager 5, Cold Fear, Doom 3: Resurrection of Evil, Empire Earth II, FlatOut, Kajko i Kokosz: Szkoła latania, LEGO Star Wars: The Video Game, Project: Snowblind, Restricted Area, Stronghold 2

Pojedynek

Championship Manager 5 kontra Football Manager 2005,

Poza tym:

sprzęt, komiksy, konkurs, drugi obieg, strefa PL, listy i kody.