Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 23 maja 2006, 08:54

Play zawartość Numeru 06/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Już dziś w kioskach i salonikach prasowych na półkach leży nowy, czerwcowy numer PLAYA! Trener Janas zostawił w domu kilka prawdziwych gwiazd, ale my na komputerowy Mundial powołujemy najlepszych. Dlatego właśnie na naszej okładce w firmowym uśmiechu - Ronaldinho! A z nim jedyna oficjalna gra Mistrzostw Świata - Mistrzostwa Świata FIFA Germany 2006! Jeśli chcecie wiedzieć, czy granie w nią jest tak samo atrakcyjne jak oglądanie piłki w telewizji, zapraszamy do lektury PLAYA.

Poza tym w naszym Tajnym Raporcie już teraz przedstawiamy najbardziej interesujące gry E3. Nigdzie indziej nie przeczytacie o nich tak wcześnie! Dużo miejsca poświęcamy tytułom, w które można już zagrać, albo będzie można zagrać w przeciągu kilku tygodni. W Już granym jest Ghost Recon: Advanced Warfighter, w recenzjach choćby Tomb Raider: Legenda, Condemned, FSW: Ten Hammers, Desperados 2: Cooper's Revenge czy Rogue Trooper, ogromne zaskoczenie. Pozytywne, oczywiście. Cena PLAYA - 12,90 złotych.

Pełne wersje

Colin McRae Rally 3 (2003)

Zaczynamy od jednej z najlepszych w historii gier wyścigowych, czyli od Colina McRae Rally 3, w opinii wielu - najlepszego z całej serii! Bo już po kilkunastu sekundach jazdy widać po niej, że wciąż jest śliczna, szybka i daje wrażenie uczestnictwa w prawdziwych rajdach. Eksperci docenią w niej realizm, a bardziej zręcznościowi kierowcy szybko nauczą się techniki pokonywania zakrętów na różnych rodzajach nawierzchni. A jeśli nie, to wszyscy razem zachwycą się modelem zniszczeń, który nie tylko wgniata każdy kawałek blachy, ale też dosięga silnika, hamulców i wszystkich tych części, o których wiedzą tylko mechanicy, a które mają równie przyjemnie brzmiące nazwy co dyferencjał. Duża rzecz.

Gorky 02: Aurora Watching (2004)

Gorky 02 to kolejny dowód na to, że Polacy umieją robić świetne gry docenione na całym świecie. W tej grze jako agent NATO Cole Sullivan skradamy się, strzelamy i potajemnie likwidujemy przeciwników w położonej na dalekiej północy tajnej bazie rosyjskiej. A wszystko we wciąż ładnej oprawie i towarzystwie atrakcyjnej agentki, którą mamy też szansę sterować. W Gorkym 02 nie ma miejsca na taktyki z Dooma 3. Tutaj przenikamy powoli za linie wroga, kryjemy za każdą przeszkodą, włamujemy się do komputerów i używamy noża, wiążąc strażnikom kolumbijskie krawaty.

Wyprawa na Północ (2002)

A to niespodzianka dla wszystkich fanów serii Cultures i Settlers. W tym sympatycznym rts-ie o cukierkowej grafice stajemy na czele ludu Wikingów, którzy idą na pomoc swojemu przyjacielowi zaatakowanemu przez wężopodobne potwory. W grze najważniejsze jest zarządzanie wszystkimi mieszkańcami wioski, która jest zawsze centralnym i najważniejszym elementem każdej misji. Mamy boską władzę, więc każemy ludziom się rozmnażać, żenić się, podejmować określone zawody, wznosić domy i budynki gospodarcze oraz trenować na żołnierzy. Prosta w obsłudze, ale głęboka w zarządzaniu.

Spis treści

Newsy

Command & Conquer: Tiberium Wars, Dungeon Siege II: Broken World, Europa Universalis III, Hellgate: London, Infernal, Maelstrom, Marvel: Ultimate Alliance, Rainbow Six: Vegas, S7edem, Subiektywnie, Tajny raport

World in Conflict

Rankingi

Kolejne notowanie listy przebojów PLAYA, która powstaje całkowicie z Waszych głosów

Reportaże

BioShock, Brothers in Arms: Hell's Highway, Crysis, Da Vinci Code, Disciples III: Renaissance, Enemy Territory: Quake Wars, Hitman: Blood Money, Just Cause, Safecracker, Scarface: The World is Yours, The Witcher, Warhammer 40,000 DoW Dark Crusade, X-Men: The Official Game

Już grane

The Plan, Ghost Recon Advanced Warfighter

Testy

Black & White 2: Battle of the Gods, Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, Championship Manager 2006, Condemned: Criminal Origins, Desperados 2: Coopers Revenge, Epoka lodowcowa 2: Odwilż, FIFA World Cup Germany 2006, Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, Lara Croft Tomb Raider: Legenda

Na marginesie

Rogue Trooper, SpellForce 2: Czas mrocznych wojen

Technika

Dźwięk przestrzenny

Tajne kody

Act of War: High Treason, Battle Mages: Sign of Darkness, Full Spectrum Warrior Ten Hammers, Gorky 02, UberSoldier

Oprócz tego listy, zawartość płyt CD, krzyżówka z 30-ma grami do wygrania i komiks.